Hans Media, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, 01.06.2021 r. o 20:46
Kronika 01/06/2021 nr. 46: Konwencja Programowa Stowarzyszenia "Nova" i SCD
Seria wydawnicza: Kronika

8kDCnoRo.jpg
Wydanie nr. 46 z 1 czerwca 2021 r.

nDSU5va1.png
Stowarzyszenie "Nova"i SCD od teraz także w samorządzie!
1 czerwca 2021 r.
Samorządowa ofensywa Krzysztofa Hansa!
Od 29 do 31 maja 2021 roku odbył się w Grodzisku konwent programowy Stowarzyszenia "Nova" i zarazem Stronnictwo - Demokratyczne na którym oficjalnie przedstawiono plan działania jednostek na najbliższy czas.

Konwencję otworzyło przemówienie Prezesa Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego i Stowarzyszenia "Nova" Krzysztofa Hansa.

- Dzisiejsza konwencja będąca pierwszą z tych które zamierzamy robić co jakiś czas jest przygotowaniem do rozpoczęcia nomen omen "novej" zmiany, do tego, by nasz sarmacki stał się inny, lepszy pod każdym względem tak by spełniał nasze oczekiwania i marzenia. By nastąpiła taka zmiana, potrzebny jest dobry program. Trzeba wiedzieć nie tylko, że w wielu dziedzinach życia jest źle, trzeba wiedzieć, jak to zmienić. O tym będziemy mówić a co za tym idzie także działać - zaznaczył Krzysztof Hans.

Chcemy zarówno poprzez głośne konwencje (zawierające gry, widowiska czy eventy)  jak i wyraźne działania przywrócić sarmackiej polityce wymiar wewnętrzny bo z tym jest problem a to właśnie on stanowi o prawdziwym sensie prowadzenia polityki, która nie będzie wyprowadzany eventami poza politykę - dodał Krzysztof Hans

Najważniejszym działaniem zarówno Stowarzyszenia "Nova" jak i Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego będzie działanie w samorządach. Polegać ona będzie na działalności zarówno na terenie lenna Krzyśkowice jak i w departamentach o różnym klimacie i specyfice. Departamenty będą miały za zadanie być ambasadorami mniejszych jednostek samorządowych zarówno centralnie jak i na danym terenie wspomagając lokalnych pdziałaczy, a więc:
- Burmistrzów dzielnic Krzyśkowic podległych Prezydent Miasta jak i Radzie Miasta
- Prezydentów Miasteczek (działających o zasady wsi lennych) i innych miejscowości tworzących dane gminy
- Wójtów czterech gmin wiejskich

Na gminy działające w obrębie departamentów składać się będą zarówno dzielnice Krzyśkowic (jedna centralna i pięć podmiejskich) jak i wsie lenne Krzysztofa Hansa-Arpeda Winmickidho i dobra stanowiące jego własność - tych aktualnie jest po 35 przy czym liczba tych drugich ma spadać z racji przepisania ich do wsi lennych w przyszłości. Jeżeli chodzi o Krzyśkowice to one położone są na terenie dotychczasowego Jastrzębca rozszerzonego o 30 dawnych wsi podmiejskich.

8Z33dne5.jpg
Mieszkańcy miasta Krzyśkowice na swoją Prezydent wybrali młodą mieszkankę miasta Joannę Milajską która to na konwencji zapowiedziała aktywne działanie na rzecz miasta które będzie opisywane przez media. Pomagac jej  będą zarówno szefowie departamentów którymi będą najważniejsze działaczki "Novej" jak i podlegli jej burmistrzowie dzielnicy centralnej i Łanowa podzielonego na sześć części z których to każdy ma też swój departament. Wiceprezydentów miasta będzie pięciu po stronie departamentu, burmistrzów jak i Rady Miasara. Z ramienia departamentu będa nimi Aleksandra Jasnewska (Centrum) i Tamara Starska (Łanów - zarządzająca dzielnica Łanów II) zaś po stronie Agata Wąsowska (Centrum) i Agnieszka Morecka (Łanów - burmistrz dzielnicy Łanów I) a z ramienia Rady Miasta jego przewodnicząca Paulina Lichota. Oprócz departamentów na włościach Hansa będą również te w innych miejscowościach stanowiących lokalne placówki SCD i Stowarzyszenia Nova.
Pełny wykaz miejscowości i zarządców departamentów jak  również gmin pod niniejszym linkiem: https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1118&t=31706&p=353360#p353360

[Dodatkowo zdecydowano o wykupieniu połowy udziałów w "Hans Media" wobec czego:
1. Dziennikarki pracujące w innych mediach a będące działaczkami SCD/Nowej przejdą do Hans Media gdzie będą pracować w należących do niego mediach - w tym stacjach radiowych i telewizyjnych spod szyldu SCD 24 oraz tworzonej ogólnej telewizji "Nova" a także między innymi już istniejącej Telewizji Korona czy nowym projekcie telewizyjnym Regio.
2. Zdecydowano by informacje z życia "Novej/SCD" i ważne krajowe informacje pojawiały się w "Kronice" a reszta informacji w reaktywowanym właśnie "Nowym Dniu".
3. Rozważane jest publikowanie materiałów w obu gazetach nie tylko przez Krzysztofa Hansa ale i innych dziennikarzy.
4. Zdecydowano że segmentem prasowym dalej pokieruje Krzysztof Hans (choć możliwe że "Nowy Dzień" dostanie swojego naczelnego a obydwa pisma ukazywać się będą w wersji kioskowej i skróconej internetowej) ale już telewizyjnym Aleksandra Jasnewska, radiowym Edyta Głębka a internetowym Roksana Świętek. Pionem informacji pokieruje Tamara Starska a mediami związanymi ze stowarzyszeniem i partią Katarzyna Kajkowska. Z kolei mediami stricte młodzieżowymi pokieruje Nicola Stanec - Rabecka, a social mediami Roksana Świętek. Doradcami będą eksperci stowarzyszenia do spraw mediów i osoby pełniące zbliżone   tematycznie stanowiska w Novej. Kronika i Nowy Dzieñ zachowają swoje oblicza telewizyjno-radiowe czyli kolejno serwis informacyjny i program poranny.
5. Swoje audycje dostaną obok już pracujących dziennikarzy także ci z "Novej".
Całość zmian ma wejść od 1 czerwca choć pełne efekty mają wejść razem z letnimi ramówkami stacji radiowych i telewizyjnych od 20 czerwca.


cM7JlX2Q.jpg
Zmiany w Hans Media wiceprezes "Novej" Tamara Starska skomentowała tak:
Dyskusja o Sarmacji która chcemy prowadzić zostanie zrelacjonowana społeczeństwu w sposób obiektywny w Hans Media i to właśnie dzięki temu doprowadzimy do rozmowy. Rozmowy o tym, jaka ma byc Sarmacja, rozmowy merytorycznej opartej na rzeczowych argumentach. Jeśli to się uda, to będzie wielkie osiągnięcie tej zmiany - podkreśliła Starska.
Samą informacje ogłoszono podczas pierwszego panelu głównego konwencji pt. #Media - Sarmacjo otwórz oczy! Później debatowano kolejno o samorządach, gospodarce i społeczeństwie.
Dodatkowo na konwencji przyszykowano także plan polityczny który owiany jest na razie tajemnicą (choć wiadomo że będzie on powiązany zarówno z obecnymi partii działaniami w Sejmie oraz samorządzie) oraz drugą edycje "Słonecznego Konwoju" która to będzie mieć miejsce w lato.
Ponadto było 7 paneli specjalistycznych na temat gmin, kultury, internetu i technologii, prawa, wojska, pobudzenia gospodarki i sektoru wydobywczego. Całość wspomniana powyżej miała miejsce pierwszego dnia konwencji.

fD3B6jD7.png
Drugiego dnia Konwencji Programowej głos zabrała wiceprezes partii Aleksandra Jasnewska. Nakreśliła społeczno-gospodarczy program SCD oraz wykazywała, z jakich źródeł partia chce finansować swoje plany.
- Jesteśmy w Starosarmacji który to jest dumnym regionem
Tu żyją ludzie, którzy cenią etos pracy. Im nie potrzeba 100-stronicowego programu, bo traktują go jak papier toaletowy a wiadomo co się z nimi robi po zużyciu. Potrzebne są konkretne rzeczy od pracy zaczynając. Tego potrzebuje ten region jak  i Hasseland
- mówiła Jasnewska.
Każde nowoczesne państwo dba o zrównoważony rozwój całego kraju, dba o rozwój małych inicjatyw i duzych firm. Trzeba to też robić w Sarmacji a nie patrzeć na szlachciańskie nie da się. Sarmackie firmy i pomysły muszą dostać od nas ogromne wsparcie. Musimy dbać o małych i średnich przedsiębiorców - oni są impulsem dla rozwoju kraju. Musimy pamiętać, że budujemy jedną wspólnotę, która nazywa się Księstwo Sarmacji. Dbajmy i walczmy o naszą markę w Polinie[)i] - apelowała Jasnewska.

Poza przemówieniem, miejsce miało dwadzieścia osiem paneli specjalistycznych, a wśród nich m.in.: „Gospodarka wiejska”, „Sarmackie drogi”, „Polityka rodzinna”, „Młodzi w życiu publicznym”, „Ochrona klientów banków”, „Uproszczenie prawa podatkowego”, „Rozwój kolei w Sarmacji” „Innowacyjność” czy „Postaw na morze”.

c1r15vKO.jpg
Trzeciego, ostatniego dnia Konwencji Programowej wiceprezes Edyta Głębka przedstawiła oficjalnie grupę ekspertów Stowarzyszenia "Nova" i SCD.
- To jest nasz zespół ludzi, którzy myśląc o kraju, myślą o każdym jego mieszkańcu - podkreślała Edyta Głębka, przedstawiając swoją drużynę. - W naszej czerwono-białej drużynie jest miejsce dla każdego, kto chce prawdziwych zmian a nie tylko nowego jutra czy tego co afiszuje konkurencja a co jest tylko pustymi słowami na kartce papieru - dodała
O kolejnych działaniach "Novej" i jej działaczy będziemy informować zarówno na Forum Centralnym Księstwa Sarmacji jak i w kolejnych numerach "Kroniki" która to oprócz nowego logo wprowadzonego dwa numery temu teraz dostała odświeżoną koncepcje stylistyczną autorstwa Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżeka który wyeliminował niedoróbki poprzedniej formy testowej naszego pisma. 
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 206,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Fatima von Chamier-Gliszczyńska, Avril von Levengothon, Gotfryd Slavik de Ruth, Natasha von Sarm a la Triste.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Dałem serce ale za cholerę, po 3 lekturach nie wiem o co chodzi...pewnie nie mogę się skupić, bo mi fotki tych pań zaciemniają zdrowy rozsadek :P i tak wiem że to seksistowska uwaga.
Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Stowarzyszenie "Nova" miały konwent na którym to ustalono działanie na najbliższy czas oraz przedstawiono team ekspercki i samorządowy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.