Gazeta Hasselandzka, Piotr de Zaym, 31.05.2021 r. o 16:46
KnRS proponuje: debata w sprawie promocji

K
oalicja na rzecz Rozwoju Sarmacji proponuje wszystkim debatę w sprawie promocji Księstwa Sarmacji. Tak, to nic nowego; tak, coraz to zgłaszane są nowe pomysły. Tyle, że nie ma jakiejś spójnej koncepcji promowania naszej mikronacji.

Kiedyś była nawet Rada Promocji Księstwa Sarmacji. Były urzędy zajmujące się promocją. I... efekty pozostały skromne.
Co konkretnie kiedykolwiek zrobiono? Nie tylko w Sarmacji, ale także w Hasselandzie, nim znalazł się w Sarmacji.

- Artykuł w piśmie komputerowym. Sukces! Pojawiło się trochę nowych mieszkańców, ale dotrzeć do pism komputerowych jest bardzo trudne.
- Artykuł w piśmie gejowskim (w czasie, gdy mieliśmy Księcia - geja). Pojawili się zainteresowani i natychmiast zniknęli.
- Artykuły w różnych gazetach i czasopismach. Efekt znikomy.
- Strony na Facebooku. Z jednej strony - fajnie, a z drugiej - gdy większość z nas chce pozostać anonimowa, szanse na lajki i udostępnienia są minimalne.
- Rozdawanie ulotek na konwentach s-f. Efekt znikomy, a pracy dużo.
- filmiki na YouTube. Efekt znikomy. Był pomysł na dłuższy film, ale nic z tego nie wyszło - szkoda.

Reasumując:
1. Nie mamy realnych pieniędzy na porządną reklamę.
2. Chcemy pozostać anonimowi, co ogranicza możliwości działania w mediach społecznościowych.
3. Brak jest nowych, nietypowych pomysłów na promocję.

To już wiemy. Zapraszam - poczynając od piątku 4 czerwca - debata odbędzie się w Hasselandzkiej Akademii Nauk. Może coś wymyślimy? Coś nowego? Coś ciekawego?
A może znajdzie się nowy reżyser filmu o Sarmacji? W filmie miały być m.in. zaprezentowane sarmackie miasta. Ktoś ma chęć?...
Piątek 4 czerwca, Hasselandzka Akademia Nauk im. Królowej Magdaleny!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 294,00 lt
Ten artykuł lubią: Hans Bouboulina-á-la-Triste, Fatima von Chamier-Gliszczyńska, Sorcha Raven, Piotr vel Bocian, Albert Jan Maat von Hippogriff, Joahim von Ribertrop von Sarm, Arkadiusz Maksymilian, Konrad von Chamier-Gliszczyński.
Komentarze
Hans Bouboulina-á-la-Triste
Pojawię się z pewnością. ;)
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
A jest co reklamować?
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@VHS ZAWSZE jest co reklamować :)
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
@PiotrdeZaym ale pytam serio. Pytam jak potencjalny gość, któremu Sarmacja chce sprzedać produkt w postaci swojego państwa. Dlaczego w epoce gier online, Facebooka, Instagrama i TikToka, cyfryzacji i globalizacji warto bawić się w KS?
Odpowiedz Permalink
Natalia van Hagsen de la Sparasan
Spróbujcie szerszej promocji w gejowskich gazetach i portalach. Może tym razem się powiedzie.
Odpowiedz Permalink
Konrad von Chamier-Gliszczyński
Będę! Ze swoje strony mogę powiedzieć, że promowałem Sarmację na tematycznych okołohistorycznych grupach na Facebooku. Parę osób się rzeczywiście zarejestrowało, ale efekt znikomy. Moim zdaniem reklama powinna być kierowana do osób indywidualnych przede wszystkim (znajomi etc.)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@VHS Dobre pytanie. Mogę odpowiedzieć dość przewrotnie: a dlaczego w epoce gier online, Facebooka, Instagrama i TikToka, cyfryzacji i globalizacji, Netflixa i rozlicznych kanałów telewizyjnych, warto chodzić do kina, które miało umrzeć już dawno temu? Dlaczego w tej epoce ludzie w dalszym ciągu siedzą przy radiu podczas słuchowisk radiowych? Ale powinniśmy poważnie zastanowić się nad odpowiedzią.

@NvLH Wtedy się nie powiodło, bo poza ówczesnym Księciem w Sarmacji nie było nic szczególnego, co by przyciągnęło gejów czytających pisma i portale gejowskie. Więc ta rada jest hmmmm mało pociągająca. Oczywiście, Sarmację można promować wszędzie: w pismach dla wędkarzy, w magazynach kobiecych, a także pismach gejowskich. Ale ma to skromny sens.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Udziału nie dam rady odbyć w tej debacie; jednak sam jestem w KS przez to że przeczytałem o tym miejscu w Angorze...ale to było ponad dekadę temu, inne czasy inna specyfika Internetu.

Jednak zjadę sobie sprawę że bez skutecznej promocji i przyciągnięcia młodych nie przetrwamy...Dlatego tego typu inicjatywy i dyskusje są potrzebne. Na pewno pozwoli to nam określić kierunek w jakim musimy szukać rozwiązania.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.