Nowy dzień, wydanie #0
Seria wydawnicza: Nowy Dzień

3QjA6StK.png
Hans Media nareszcie wychodzi naprzeciw protestującym pod siedzibą osób i wznawiają emisję kultowego Nowego Dnia. Wszystko dzięki wysiłkom wielu osób, które zostały zaangażowane w odnowienie wizerunku tytułu, m.in. redaktorowi piszącemu dzisiejsze wydanie zerowe, które będzie jednocześnie jego debiutem oraz końcem kariery w Hans Media, organizatorem Prasowej Rewolucji, Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżeka. Rewolucja rozpoczęła się w połowie stycznia bieżącego roku i zdaniem organizatora nie wyszła aż tak dobrze, jak wyjść mogła. Wyrażamy nadzieję, że tym razem redaktor Krzysztof Hans Arped-Winnicki stanie na wysokości zadania i pokaże, że odnowiony Nowy Dzień może być hitem na sarmackim rynku prasowym. To tyle wstępu, zapraszam do lektury!

XHN0V53C.png

26.05
Rada Ministrów uznaje i wycofuje uznania!

Rada Ministrów w uchwale podjętej 26. maja zdecydowała się na uznanie 3 mikronacji - Cesarstwa Niemieckiego, Zjednoczonego Państwa Voxlandu i Westlandu oraz Królestwa Santery. Według informacji, które udało się zebrać redakcji są to państwa, które wyrażały od dłuższego czasu wolę nawiązania stosunków dyplomatycznych z Księstwem Sarmacji oraz chcące nawiązać szerszą współpracę. Liczymy, że faktycznie zostanie nawiązana współpraca i niedługo będziemy świadkami międzynarodowych inicjatyw.

Jednakże zdecydowanie większą kontrowersję wzbudziło wycofanie uznania dla Republiki Baridasu oraz Mandragoratu Wandystanu, dwóch dalej istniejących, nieco podupadłych z aktywnością mikronacjach, które złotymi zgłoskami zapisały się na kartach wirtualnej historii. Redakcja ubolewa nad tym, natomiast piszący dzisiejsze wydanie zamierza złożyć interpelację do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie rzeczonej uchwały. Mamy nadzieję, że zostanie ona uchylona, a uznanie państwowości Baridasu oraz Wandystanu przywrócone.

29.05
Sejm głosuje nad nowelizacją ustawy o prefektach

W Sejmie trwa głosowanie nad nowelizacją ustawy o Prefektach. Nowelizacja skraca czas na odwołanie się od decyzji Prefekta z 7 do 3 dni, co zdecydowanie usprawni wykonywanie kar porządkowych, przez co skróci się czas oczekiwania przez Prefekta na podjęcie czynności. Czy jednak 3 dni to wystarczający czas na sporządzenie odpowiedniego odwołania?

8XyW2eM0.png

30.05
Powstaje Kino von Chamier

W mieście stołecznym Angemont (Królestwo Hasselandu), dzięki staraniom Gildii Ziemiańskiej otworzone zostało Kino von Chamier. Inicjatywa na pewno warta zauważenia przez wszystkich kinomaniaków i nie tylko. Na chwilę obecną zapowiada się nieźle. Większość obsługiwana jest manualnie, natomiast autor zapowiedział już, że powstanie strona umożliwiająca kupowanie subskrypcji przez internet. Pierwsze osoby już zakupiły subskrypcję, redakcja zachęca do dania szansy Kinu von Chamier!

30.05
Kanclerz się żeni!

Teraz to już nie ulega wątpliwościom, Kanclerz von Chamier-Gliszczyński, żeni się z Fatimą Halimą. O ich romansie było wiadomo już dawno, jednakże dopiero dzisiaj zdecydowali się ujawnić publicznie, gdy po uroczystości koronacji Kanclerz podszedł do Nadwornej Sekretarz i oświadczył się. Nie trzeba było długo czekać, aby ze łzami szczęścia w oczach oblubienica powiedziała TAK. Ceremonia zaślubin odbędzie się w obrządku rotryjsko-katolickim 3 czerwca o godzinie 20:00 w Katedrze Angemonckiej. Redakcja Nowego Dnia życzy szczęścia na nowej drodze życia!

Rejestr zmian

Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Albert Jan Maat von Hippogriff, Piotr vel Bocian, Konrad von Chamier-Gliszczyński.
Serduszka
5 456,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Federico, Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr vel Bocian, Santiago Vilarte von Hippogriff, Fatima von Chamier-Gliszczyńska, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Dużo krótkich, ale wyczerpujących informacji. Cieszę się ze wznowienia tytułu.
Odpowiedz Permalink
Fatima von Chamier-Gliszczyńska
Dziękujemy i zapraszamy!
Odpowiedz Permalink
Ola Marcjan-Chojnacka
JAKIEGO ZNOWU KRÓLESTWA BARIDASU???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Ola kuuuuuurka, wiedziałem że mi się coś nie zgadza c:
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
Przeczytałem - nowy dzień, wydalenie ;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
[JAKIEGO ZNOWU KRÓLESTWA BARIDASU???
To chyba dlatego, że Królestwo Baridasu instniało tyle lat, a republika nie zdążyła się utrwalić i zamiera.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
A Wandystan to jeszcze jest? Nigdy nie czuliśmy do siebie sympatii - ja do Wandystanu, a Wandystan do mnie - ale żal by było, gdyby zniknął...
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
@MaHi Dokładnie w świadomości Sarmatów istnieje KB to oznaka szacunku i zamieci o dnawych wzajemnych relacjach...a miano Republiki Baridasu - jakoś się aż tak nie przyjęło.

Co do MW to ja słabo kojarzę wzajem relacje w czasach kiedy byliśmy blisko; no może oprócz słynnego "wypier..."

Ale faktem jest, że nawet dla mnie Decyzja o wycofaniu uznania dla RB i MW to zaskakujące decyzje

Ponadto cieszy mnie że ponownie pojawił się NOWY DZIEŃ :) zawsze lubiłem czytać te wasze artykuły; a jak to skraca pracę wywiadu :)
Permalink
Piotr vel Bocian
@KrzysztofHans wyjeżdżam na kilka dni i on-line będę dopiero w niedzielę wieczorem. Pewnie nie dam rady wtedy przejrzeć co się wydarzyło przez ten czas w KS. Czy taki przegląd najważniejszych wydarzeń mógłby się ukazać w kolejnym numerze Nowego Dnia w niedzielę wieczorem? :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Możliwe że niestety nie. Planuje gazetę wydawać rzadziej od Kroniki no chyba że ktoś pomógłby mi w tym przypadku.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.