Biuletyn Urzędowy Sarmacji 2/2021

Kończy się kadencja aktualnego rządu i parlamentu, więc Ministerstwo Informacji ma przyjemność zaprezentować na jej zakończenie drugi w tym roku numer Biuletynu Urzędowego Sarmacji. Przy tej okazji, jeśli będę miał okazję kontynuować obsadzanie MI w następnej kadencji, chciałem zaprosić wszystkich zainteresowanych do składania do publikacji w Biuletynie wszelkich ogłoszeń związanych z prowadzoną działalnością, urzędowych itp. Mam taką myśl, żeby przekształcić BUS w odpowiednik realowego Monitora Sądowego i Gospodarczego.
902J3E7e.png

Centrala: w dniu dzisiejszym rozpoczęły się jednocześnie wybory do Sejmu nowej kadencji i referendum w sprawie odwołania księcia. W tym drugim przypadku sondaże wskazują jednoznacznie na niemal konsensus w sprawie jego odwołania. W kampanii wyborczej do Sejmu aktywizowały się dwie, niedawno powstałe partie, ale większość kandydatów jest bezpartyjnych.

Giełda: na dzisiejszym fixingu najmocniej zyskuje AKM (+5.6%), reszta spółek z niewielkimi zmianami, w przedziale 1-2% w obie strony. Przez ostatni miesiąc wszystkie spółki w stawce urosły, najmocniej Górnicze Tow. Akcyjne 85.3%, ale wskaźniki przewidują, że nadal jest miejsce na wzrosty.
Niedawno utworzony angemoncki Fundusz Ziemiański wciąż jest w fazie organizacji.

STS: z początkiem kwietnia namiestnik nadał szereg odznaczeń:
http://prawo.sarmacja.org/akt,12142.html

Hasseland: pod koniec marca Saviuna przyjęła nowelizację Prawa lokacyjnego, zgodnie z którą m.in. lokacja może być zlikwidowana w razie trzymiesięcznego braku aktywności jej właściciela. Od takiej decyzji służy prawo odwołania do TK.

Centrala: z Sarmacji napłynęło już kilka zgłoszeń do Rajdu Leocji, który odbędzie się w przyszły weekend.

Hasseland: miasto Angemont informuje o planach zorganizowania wkrótce kolejnej licytacji nieruchomości, a także automatycznej aktualizacji stanu technicznego posiadanych budynków – na podstawie statystyk SISS konkretnej osoby oraz Hasselandu.

Prowincje: SISS informuje, że w marcu br. Starosarmacja po raz pierwszy od maja 2020 r. zeszła poniżej progu 30 postów miesięcznie, czyli mniej więcej 1 postu dziennie. Statystyki Hasselandu potwierdzają pewien trend – co około pół roku obsuwają się do poziomu 60 postów/mies., a potem odbijają z powrotem w górę. Ostatnie takie obsunięcie miało miejsce w lutym br.

TK: Krzysztof Hans-Arped Winnicki złożył w ostatnim czasie do Trybunału szereg pozwów i zażaleń, związanych z przebiegiem i przedstawieniem części trasy Rajdu Wielkanocnego. Ponadto w TK nadal oczekuje na rozstrzygnięcie sprawa C 1/21 ws. zarzucanego Zdrapkom Czarnoleskim błędu w infrastrukturze, który skutkował utratą pewnej kwoty pieniędzy.

Centrala: Severin Verwaltung-Esteladio odwołany z zajmowanych funkcji wobec długotrwałej nieobecności i braku możliwości powrotu w najbliższym czasie.
902J3E7e.png

Widzimy się ponownie, już w nowym składzie RM!
SV
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 902,00 lt
Ten artykuł lubią: Brunon Krasnodębski, Albert Jan Maat von Hippogriff, Piotr vel Bocian, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Prokrustes, Joahim von Ribertrop von Sarm, Hans a'la Sparasan, Piotr III Łukasz, Fatima Halima.
Komentarze
Prokrustes
Pion państwowej propagandy powinien działać prężnie i zwarcie :)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Może warto jeszcze przy okazji Królestwa Hasselandu wspomnieć o budowie w Vienbien Galerii Handlowej :) Relacja z budowy dostępna jest TUTAJ.
Odpowiedz Permalink