[konkurs] Stwórz własną flagę Hasselandu

Już 2 maja będziemy świętować okrągłą, trzecią rocznicę połączenia Królestwa Hasselandu i Księstwa Sarmacji – tak zapisano to oficjalnie w traktacie. Ostatnio był to dzień pomijany bez jakiegoś szczególnego świętowania, więc tym razem pora na kilka inicjatyw. Ogłaszamy konkurs na autorskie projekty flagi Hasselandu!

Dla przypomnienia: oficjalna flaga Hasselandu wygląda następująco:
3i52uUEI.png

I oczywiście nie planujemy jej zmieniać. Nadesłane prace zostaną zebrane i jeśli czas pozwoli, wydane w formie niewielkiego albumu w pdf.

(Refleksja: zawsze mnie zastanawiało, co kierowało pomysłodawcą, że zdecydował się umieścić czarny na górze. Dla mnie bardziej intuicyjnym formatem był ten, w którym ciemniejsza barwa szła na dół, i raz omyłkowo przygotowałem taki właśnie zestaw grafik, w którym dałem kolory flagi na odwrót).

Wymagania merytoryczne:
Praca może zawierać dowolne barwy, kształty czy symbole, które autor będzie umiał jakoś uzasadnić, dlaczego wybrał akurat tak. Mile widziane nawiązanie do barw oficjalnej flagi KH czy elementów związanych z naszym regionem. Jeden uczestnik może przesłać jeden projekt. Może to być też praca wspólna więcej niż jednej osoby.
Dla szukających pomysłu na coś nietypowego zachęcam do przejrzenia krótkiego artykułu na realowej Wikipedii nt. flagi Paragwaju.


Wymagania techniczne:
Praca może być klasycznym prostokątem (zalecane wymiary ok. 500x300px lub większe) lub kwadratem. Dopuszczalne formaty pliku: .png, .jpeg, .jpg. Najlepiej umieścić ją na img.sarmacja.org i przesłać link na pw, razem z opisem, co i dlaczego się wybrało.
Wymiary - nie będziemy oczywiście kłócić się o parę pikseli w tę czy w tamtą, liczy się, żeby wszystkie elementy były klarowne i żeby dało się to zebrać potem w publikacji.

Ocena prac: na dzień dzisiejszy pomysł jest taki, że zaproszę kogoś drugiego do zespołu i razem wybierzemy zwycięzców, ale jeśli zbierze się więcej prac, to mam pomysł na bardziej uroczystą realizację :D

Nagrody: I miejsce - 5000lt, II m. - 3000, III m. - 1000 lt. Zastrzegamy sobie prawo do nieprzyznania części nagród, w zależności od zainteresowania.
Dodatkowo zwycięzca, jeśli będzie chciał, będzie mógł się włączyć w II edycję zabawy w "tykającą bombę" Pod Czarnym Elpingiem, ustalając, co będzie się znajdowało w paczkach.

Termin: sobota, 24 kwietnia br. włącznie.
Zapraszamy do udziału i poruszenia swojej wyobraźni ; )

SV
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Heinz-Werner Grüner.
Serduszka
3 564,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Albert Jan Maat von Hippogriff, Joahim von Ribertrop von Sarm, Antoni Kacper Burbon-Conti, Hans a'la Sparasan.
Komentarze
Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan
Mam koncepcje, ale brak umiejętności graficznych. Jak znajdę kogoś do realizacji to wezmę udział!
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Uzupełnię, że to nie musi być coś skomplikowanego. Flaga złożona dosłownie z dwóch pasów też może zawalczyć o nagrodę, jeśli będzie za nią stała ciekawa idea -> por. flaga Libii sprzed 2011 :D
Odpowiedz Permalink
Denis von Lambert
[9b6d43115755ce78b19d9701880c3d2b.png ][/img]

Oto moja praca
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@Cefaro poproszę na pw razem z opisem, jaki był pomysł na flagę
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Szczerze mówiąc, nie wiem skąd pomysł czarnego koloru na górze. Może dlatego że w herbie czarny jest z lewej, czerwony z prawej?
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Średnio udana flaga Wicekróla Cyberii...

sA2r6jN5.jpg
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@PiotrdeZaym czy to również propozycja konkursowa? Jeśli tak, to proszę krótki opis na pw :)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@SantiVilarte Jasne, że konkursowa!
Odpowiedz Permalink
Denis von Lambert
Niech żyje Hasseland!
Odpowiedz Permalink