[SOBOS] Sarmaci nie ufają przedstawicielom władzy?
Seria wydawnicza: Ranking zaufania

mXx0cL6F.png

Na przełomie marca i kwietnia 2021 roku przeprowadzony został drugi już w tym roku ranking zaufania, w którym Sarmatki i Sarmaci mogli wyrazić swoje zaufanie lub jego brak wobec pozostałych członków sarmackiej społeczności, w tym przede wszystkim naszym decydentom - sarmackiej władzy. Komu Sarmatki i Sarmaci ufają najbardziej, a komu najmniej? Zapraszam do poniższej analizy!

Sarmaci nie ufają przedstawicielom władzy?
so290mZy.png
Oczywiście na pierwszym miejscu należy sprawdzić poziom zaufania wobec osób, które aktualnie sprawują najwyższe urzędy - Księcia i Kanclerza. Mimo długotrwałej absencji Księcia nadal jest grono osób, które ufa JKM Piotrowi II Grzegorzowi, jednak spora liczba osób straciła zaufanie wobec sarmackiego monarchy, co bardzo dobitnie pokazuje porównanie wyników obecnego i styczniowego rankingu zaufania (wykres nr 1). Średnia arytmetyczna przyznanych ocen w skali od 1 do 5 wyniosła 2,26 i spadła o 1,12 w porównaniu ze styczniem - to najwyższy spadek spośród wszystkich Sarmatów. Dużo większym zaufaniem cieszy się JO Prokrustes, który przejął książęce obowiązki i od połowy stycznia dalej je sprawuje (wykres nr 2).

Dużo bardziej stabilnie przedstawia się sytuacja Kanclerza - JKW Filipa I Gryfa. Jak widać na wykresie nr 3, jest delikatna zmiana rozkładu przyznawanych ocen, jednak ich średnia arytmetyczna praktycznie się nie zmienia w porównaniu wyników z marca i stycznia. Tylko 40% osób biorących udział w rankingu uznało, że ufa Kanclerzowi. Jednak jak ten poziom zaufania wygląda na tle ocen przyznawanych pozostałym Sarmatom? Wykres przedstawiający zaufanie wobec wszystkich osób, które znalazły się w tym rankingu, znajduje się na końcu artykułu.
50My7w0z.png
Jak Sarmatki i Sarmaci oceniają wszystkich członków Rady Ministrów? Spośród tej grupy najwięcej osób raczej ufa lub darzy pełnym zaufaniem JO Prokrustesa oraz Poważanego Brunona Krasnodębskiego. W styczniu zdecydowanie najwyższym zaufaniem w tej kategorii cieszyli się Prześwietny Heweliusz Popow-Chojnacki, który zyskał wówczas tytuł Sarmaty z najwyższym zaufaniem oraz Prześwietny Santiago Vilarte von Hippogriff. Szczegóły zaufania wśród ministrów przedstawia wykres nr 4.
i6Tf6Q50.png
Komu Sarmaci ufają najbardziej?

Zdecydowanie największym zaufaniem wśród Sarmatek i Sarmatów cieszy się JO Avril von Levengothon, Sekretarz Naczelnej Izby Architektury! Niedaleko w tyle jest JW Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, a walka o trzecie miejsce rozgrywa się pomiędzy Wielmożnym Antonim Kacprem Burbon-Contim a Wielmożnym Bartoszem von Thorn-Janiczkiem. Gratulacje! Zaufanie wobec pozostałych Sarmatów (wszystkich, których można było oceniać) przedstawia wykres nr 5. O kolejności decydowała średnia arytmetyczna przyznawanych ocen.
Ke22uIL2.png
Rankingi zaufania w przyszłości

Tym razem osoby ankietowane miały również możliwość przekazania opinii na temat tego, kto powinien pojawiać się w rankingach zaufania i jak często powinny się one odbywać. W tej drugiej kwestii zdecydowanie wygrywa organizowanie rankingów co miesiąc - takiej odpowiedzi udzieliło aż 60% ankietowanych! Większe zróżnicowanie jest w opiniach dotyczących tego, kto powinien w tych rankingach się znajdować, jednak wyniki prowadzą do konkluzji, że najlepiej będzie korzystać z listy władz i na tej podstawie tworzyć rankingi zaufania. Poniższa tabela prezentuje niniejsze wyniki.
27H4U366.png
Serduszka
6 061,00 lt
Ten artykuł lubią: Brunon Krasnodębski, Hans von Krieg, Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Henryk Leszczyński, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Heweliusz Popow-Chojnacki, Piotr de Zaym, Konrad Woytowicz von Chamier-Gliszczyński.
Komentarze
Prokrustes
Też wam nie ufam. LoL :)
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@Prokrustes Bycie w dziesiątce najbardziej zaufanych osób w Sarmacji to chyba też zaszczyt, hmm? ;)
Odpowiedz Permalink
Hans von Krieg
iMO: To, że mam raczej średnie zaufanie wynika z tego, że jestem nowy :P
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Bardzo przejrzyste zestawienie oraz analiza. Gratuluję.

Ciekawym pomysłem jest pojawienie się wśród osób ocenianych takich "postronnych" postaci jak ja tj. niepełniących (nigdy) żadnych funkcji w KS. A szczerze, to jeszcze ciekawsze według mnie są skrajne oceny takich osób, czyli odpowiedzi "w ogóle nie ufam" oraz "pełne zaufanie".
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Zrozumiałbym jeszcze oceny "lubię-nie lubię", ale jeśli chodzi o zaufanie, to ciekawi mnie co wpłynęło na taką a nie inną ocenę :)
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@Bocian Był to pierwszy ranking zaufania organizowany przeze mnie i podjąłem decyzję, że na liście osób z możliwością do oceny poziomu zaufania wezmę wszystkie osoby, które wówczas miały aktywność powyżej 10 pkt, o czym wspominałem w ankiecie. W przyszłym rankingu będą osoby tylko z listy władz, o czym zadecydowały osoby biorące udział w ankiecie. :)

Poza tym, Sławetny chyba nie ma o co się obawiać, w rankingu wypadł pomyślnie, myślę. :)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
To chyba zależy od osoby. Jedni nie ufają dopóki nie mają powodu żeby zaufać. Inni ufają dopóki nie mają powodu żeby przestać ufać ;) Szklanka może być do połowy pełna albo do połowy pusta.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Antoni szkoda, że to było jednorazowo, bo ja pisałem całkowicie poważnie, że to był ciekawy pomysł:) a z wyniku jestem oczywiście zadowolony.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
dobra robota. ciekawe wyniki.
swoją drogą, co jakiś czas sondaż zaufania dla wszystkich/większości aktywnych jest o tyle przydatny, że jakbym kiedyś wychynąwszy z odmętów realiozy wpadł na to, by się o cokolwiek ubiegać, to się otrzeźwię tym wykresem :v
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Eeee... Sfałszowane te wyniki. Jak można mi tak bardzo ufać?
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Dziękuję serdecznie za ponownie tak wysokie noty :) Będę dalej ciężko pracował by nie stracić waszego zaufania :)
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Niezmiennie mnie ciekawi, skąd tak duże zaufanie do mnie. :D
Odpowiedz Permalink