Hans Media, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, 08.04.2021 r. o 00:00
Kronika 08/04/2021 nr. 43: KEiiNO w barwach Księstwa Sarmacji na Our Sound!
Seria wydawnicza: Kronika

D0OBU7rf.png
Wydanie nr. 43 z 8 kwietnia 2021 r.

vbt3GSI7.jpg
Poznaliśmy sarmacką propozycję na 13 edycje Konkursu Piosenki Our Sound 

Trio KEiiNO reprezentantantami Księstwa Sarmacji podczas najbliższej edycji Our Sound.8 kwietnia 2021 r.

Otrzymaliśmy właśnie wyniki zakończonych właśnie krajowych eliminacji "Piosenka dla Polinu" w których to spośród 20 propozycji wyłanialiśmy piosenkę reprezentującą Księstwo Sarmacji na najbliższej edycji Our Sound w Pustkowii Winków. Tak prezentują się rezultaty wyboru mieszkańców naszego kraju:
0nyF712s.png
Tym samym Księstwo Sarmacji reprezentować będzie trio KEiiNO z piosenką pt. "Monument" :
Teledysk:

Występ na żywo:
Keiino (zapis stylizowany: KEiiNO) to norweglandzki zespół muzyczny założony w 2018, prezentujący mieszankę muzyki popowej, elektronicznej, folkowej oraz joik (rodzaj ludowego śpiewu Lapończyków). Zespół tworzą: Tom Hugo (ur. 1979), Fred Buljo (ur. 1988) i Alexandra Rotan (ur. 1996).
Inspiracją dla tworzenia nazwy zespołu było rodzinne miasto Freda, Kautokeino zaś dla powstania formacji (czy jak kto woli tria) było powstanie głównego ich hitu "Spirit in the sky" znanego z Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 gdzie KEiiNO wygrało w głosowaniu publiczności ale z racji mniejszych not od jury w finale zajęło 6 miejsce:
Teledysk:

Występy na żywo:


21 czerwca 2019 wydali singiel „Praying”.

5 lutego 2020 trio zdobyło 4 nagrody Scandipop w następujących kategoriach: Najlepsza grupa, Najlepszy nowy artysta, Najlepszy przebój i Najlepszy przełomowy utwór z piosenką „Spirit in the Sky”. W kwietniu 2020 roku wystąpili w projekcie Eurovision Home Concerts, w którym wykonali akustyczną wersję „Spirit in the Sky” i cover utworu reprezentanta Islandii grupy Hatari „Hatrið mun sigra”[6], który również wystąpił w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. 15 maja wydali swój debiutancki album OKTA.

11 stycznia 2021 zostali ogłoszeni uczestnikami Melodi Grand Prix 2021 z piosenką „Monument". Grupa znalazła się automatycznie w finale. W finale Melodi Grand Prix 20 lutego 2021 roku zakwalifikowali się do ścisłego finału, w któym zajęli ostatecznie drugie miejsce.

19 stycznia tego samego roku ogłoszono, że ponownie zostali laureatami nagród Scandipop w trzech kategoriach: Najlepsza grupa, Najlepszy album i Najlepsza singel electropop z utworem „Black Leather”.

Wybór Księstwa Sarmacji został ogłoszony podczas preselekcji transmitowanych dnia 7 kwietnia 2021 roku przez publiczną stację RTS 1 oraz prywatną Telewizję Korona z siedziby tego pierwszego nadawcy. Decyzja sarmackiej publiczności spotkała się z sporym zadowoleniem sarmackich mediów a zwłaszcza stacji radiowych które już od początku roku promowały utwór po spektakularnym sukcesie podczas specjalnego programu sylwestrowego organizowanego przez RTS i nadawców telewizyjnych z innych krajów. Na tej samej zasadzie sukces w sarmackich mediach osiągnął też utwór "Hero" w wykonaniu Raylee który to też startował w preselekcjach. Dziennikarze ze stacji MIR FM i Radia ABC a więc dwóch największych, komercyjnych rozgłośni radiowych wspominają zgodnie że w tym roku na Our Sound zaprezentuje mieszankę nowoczesnej muzyki z powiewem folkowej świeżości która może się Polinowi spodobać.
Obecnie organizator sarmackich preselekcji czyli Hans Media czeka na formalne ogłoszenie zgłoszeń do konkursu - wtedy wybrana już sarmacka propozycja zostanie niezwłocznie wysłana do organizatorów międzynarodowego konkursu Our Sound który to prawdopodobnie w swojej trzynastej odsłonie trafii do Pustkowi Winków a gdy te odmówi organizacji do Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
A jaka jest wasza ocena nowego konkursowego utworu od Księstwa Sarmacji? Zapraszamy do komentowania wyników a komentarzach.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 475,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Brunon Krasnodębski.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Skomentuję to krótko, że na 1. miejsce kierowałem inny zespół, więc wybór głosujących przyjmuję po prostu do wiadomości licząc, że KEiiNO zawojuje najbliższy konkurs Our Sound :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Bocian A mógłbym wiedzieć na kogo?
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Jako pierwsze miejsce wytypowałem Blind Channel - Dark Side :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@Bocian Też zacny utwór.
Odpowiedz Permalink