The Basel Whisper, Hans von Krieg, 03.04.2021 r. o 11:28
Wyburzenie starego biurowca w Bazylei

e9jW8FNZ.png

Wyburzenie starego biurowca odbyło się w ramach planowanej przebudowy przedmieścia, która rozpoczęła się dwa tygodnie temu.
Projekt przebudowy przewiduje, że budynki na przedmieściach będą połączone z nowo planowanymi trasami autobusów miejskich. Przedmieście Bazylei otrzyma także nowe budynki, poza tym powstaną trzy ronda, na skrzyżowaniu ul. Kolorowej i Deszczowej, drugie przy wjeździe na Sarmacką, natomiast trzecie na Kulturowej.
Ulica Kolorowa w Bazylei, przy której stał zburzony biurowiec:
8zOpukD.png

Rozbiórka biurowca rozpoczęła się dwa tygodnie temu. Początkowo planowano, że biurowiec zostanie wysadzony, ale z powodu znajdującego się po drugiej stronie ulicy sklepu AGD pomysł porzucono (obawiano się, że wybuch uszkodzi sklep). Ostatecznie więc do rozbiórki przystąpiono tradycyjną metodą;
Obiekt wyburzano przy pomocy kuli o wadze ponad trzech ton umieszczonej na kilkudziesięciometrowym dźwigu, nie zabrakło także koparek.
Koparka przy pracy:
mW81Hy7.png

Po trzech godzinach rozbiórki (i kilku awarii prądu) z budynku pozostała jedynie kupka gruzu.
Końcówka wyburzania starego biurowca:
O5Ibi6P.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 212,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Albert Jan Maat von Hippogriff, Konrad Woytowicz von Chamier-Gliszczyński.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Burzenie budowli zawsze jest efektowne.
Odpowiedz Permalink
Hans von Krieg
@Bocian Tylko gorzej je się buduje :/
Odpowiedz Permalink