Park Stołeczny, Grzegorz Szarak, 27.03.2021 r. o 00:26
Trzecie wydanie BILMMPZKRMPK

Wersja pdf: https://www.dropbox.com/s/f9qd2jsj1vja208/biuletyn3.pdf?dl=0
MAKpng_hppppnqr.png
Biuletyn Informacji Ludu Muratyki i Mikroświata o Postępach Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich w Poznawaniu Kosmosu
(wydanie nr. 3 z dnia 27 marca 2021 roku)


Dzień dobry!

Od długiego czasu nie pojawił się żaden Biuletyn. Co się od tego czasu zmieniło? W zasadzie to nic. Mamy dla Państwa jednak trochę materiału. Uogólniając w tym miejscu pojawiają się wytłumaczenia typu
Cytuję:
Toż to my padli realiozy ofiarą
. Jednak w biuletynie instytucji publicznej raczej nigdy nie powinny pojawiać się prywatne wyjaśnienia. Poza tym kogo nie nudzą już te monotematyczne artykuły o tym, że każdego nudzą artykuły o publicznych wyjaśnieniach. Mamy nadzieję także, że podoba się Państwu Nasza nowa szata graficzna.


V-układ planetarny

SkullsVec_hppppnqx.jpg
Jakiś czas temu jeden z naszych czytelników, a zarazem obywateli ZKRM przedstawił nam koncepcję V-układu planetarnego, na którym znajdować miałby się Polin.
Biuletyn Informacji Ludu Muratyki i Mikroświata o Postępach Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich w Poznawaniu Kosmosu (wydanie nr. 3 z dnia 27 marca 2021 roku) Układ Auriański składałby się z 7 planet. Od gwiazdy po kolei: - Vulkan, - Polin, - Mars, - Cidaris, - Belgradia, - Gigas, - Mortuus. Wartym zaznaczenia faktem jest, że w tej grafice nie zostały celowo zachowane v-prawdziwe odległości między v-planetami.
Biuletyn Informacji Ludu Muratyki i Mikroświata o Postępach Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich w Poznawaniu Kosmosu (wydanie nr. 3 z dnia 27 marca 2021 roku)


Metodologia

Jakiś czas (prawie rok) temu na forum w Bialeni odbyła się dyskusja na temat naturalnych satelit Polinu, która po paru postaw przemieniła się w rozważanie na temat sposobu oraz luźnych zasad dotyczących tworzenia w naszych świadomościach v-kosmosu. Dyskusja ta dotyczyła głównie tego czy powinniśmy dążyć do ukazania jak największego realizmu w wymyślaniu v- kosmosu. Warto zacząć od tego, że naszym zdaniem (obecnie redakcja jest jednoosobowa, ale autor celowo używa liczby mnogiej do podbudowania narracji oraz wzmocnienia przekazu) powinniśmy w modelach, koncepcjach itp. stosować wszystkie prawa fizyki. W przeciwnym wypadu, tak na dobrą sprawę każdy mógłby wymyślać bez zachowania jakiejkolwiek spójności co mu się tylko żywnie podoba. Oczywistym faktem jest, że nigdy żaden model w takim razie nie byłby zaakceptowany, bo zawsze ktoś z dobrą wiedzą fizyczną (ale tyczy się to wszystkich innych dziedzin) stwierdziłby, że dany model, teoria, koncepcja nie jest spójna z realnymi prawami fizyki. To prawda, bo wtedy Polin byłby dokładnym odzwierciedleniem Ziemi. Jednakowoż w momencie tworzenia (uczepmy się już tego określenia koncepcji) powinien starać się, żeby przy pomocy posiadanej wiedzy oraz nie wymagającej zbyt dużego nakładu wysiłku researchu tworzyć koncepcje tak, aby mogły by one pojawić się jako przykład zadania do podr. do fizyki dla klas 7 (quasiżart). W ten sposób unikniemy anarchii i utraty czasu na zbyt mocne poszukiwanie spójności z prawdziwym światem, która utrudniłaby zadanie. Fun fact - artykuł jest został napisany w dniu 26 marca 2021 roku, ale zostanie wydany 27 marca.
Biuletyn Informacji Ludu Muratyki i Mikroświata o Postępach Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich w Poznawaniu Kosmosu (wydanie nr. 3 z dnia 27 marca 2021 roku)

LINKI, ODNOŚNIKI, INFORMACJE KOŃCOWE
Dziękujemy za Państwa opinię! Grafiki zostały wzięte ze strony planetarnistezka.cz, canva.com oraz ze źródła własnego. Zaprezentowane logo MAK, znajdujące się w lewej górnej części każdej strony tego biuletynu została wykonana za pomocą strony Canva.com. Chęć współpracy należy zgłosić do redaktora głównego BILMMPZKRMPK Grzegorza Szaraka von Hohenburga. Wszelkie skargi i zażalenia należy zgłosić do redaktora głównego BILMMPZKRMPK Grzegorza Szaraka von Hohenburga.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian.
Serduszka
2 732,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Konrad Woytowicz von Chamier-Gliszczyński, Gotfryd Slavik de Ruth, Hans von Krieg.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Powiem że zaimponował mi ten artykuł, i to mimo że tytuł mnie zniechęcił do czytania. A ty taka miła niespodzianka, serce zasłużone.
Permalink