W sprawie Razuri

Od kilku dni w Hasselandzie działa tzw. Ruch Rewolucyjny Razuri. Znalazło to już odbicie w serii artykułów w tej Gazecie, a przy tej okazji w rozmowach prywatnych padały głosy, dlaczego nie zabieram stanowiska w tej kwestii. Z początku specjalnie milczałem, ale warto w końcu wrzucić parę słów.

Więc tak – z początku po prostu obserwowałem, bo Hasseland za mojej bytności doświadczył paru historii z osobami, które w taki czy inny sposób się wyróżniały, ale prędko opadał im zapał i znikały. Najbardziej chyba pamiętamy Crisa Menago i jego pomysł sarmackiej kryptowaluty. Mógłbym złożyć całą kronikę takich przypadków.

Do tego dwukrotnie zdarzyło mi się „wtopić”, nawiązując pochopnie współpracę z osobami, które potem w jednym przypadku na pewno, w drugim zapewne były klonami wiadomego Filipka ;D

I trzy: od początku akcja tegoż Ruchu jest skierowana głównie w diuka i odwołuje się do jakichś wydarzeń z czasów, kiedy w ogóle nie interesowałem się mikronacjami, może nawet o nich nie wiedziałem. Więc zgodnie z tym wszystkim nie wypowiadałem się za wiele i patrzyłem, czy ta rolada się szerzej rozwinie.

Ale opcje mam ogólnie dwie: albo uciąć tę akcję administracyjnie, albo próbować ją zintegrować z resztą Hasselandu, i nie widzę póki co potrzeby zastosowania tej pierwszej opcji. Sam jak już jestem zdecydowanie nierewolucyjny, ale Hasseland ma ciekawą historię kilku kultur, mieliśmy nawet epizod a la realowa Rosja. A więc – spróbujmy pociągnąć tę akcję tak, żeby jej efektów nie musiał oceniać TK.

Szefowi Ruchu przesłałem dzisiaj swój pomysł i mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś konstruktywnego. Ale jedną rzecz muszę postawić jasno: nie ma mowy o oderwaniu jakiejś części terytorium Hasselandu i utworzeniu z niej niepodległego państwa. Już raz mieliśmy przypadek Tropicany, gdzie Remigiusz zaoferował kawałek STSu jako nagrodę (?) i potem mieli o to spór z Teutonią.

Jednocześnie, jeśli ktoś jednak poczuje się urażony jakąś częścią aktywności Ruchu – wtedy najlepszą opcją jest akt oskarżenia prywatnego. Gdyby na forum pojawił się np. typowy spam, to wtedy ja wkraczam do akcji.
I tyle.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 596,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Piotr vel Bocian.
Komentarze
Bartosz von Thorn-Janiczek
Na szczęście Tropicane udało się obronic.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@BvTJ o dziwo nawet ja jako "przegrany" teraz się z tego cieszę ;P
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
@AlbertJanMaat Czas pokazał prawdziwa twarz niektórych stron, no nie?
Odpowiedz Permalink
Ola Marcjan-Chojnacka
Zamiast odrywać kawałek Hasselandu lepiej usypać mu więcej!
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Ola Oferuję wywrotki pełne piachu z budowy galerii handlowej. Kierowcy czekają tylko na sygnał.

4bhT10Jz.jpg
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Dopiero teraz przeglądam komentarze @Ola pora połączyć Vienbien ze stałym lądem :D
Odpowiedz Permalink