Rada Ministrów, Heweliusz Popow-Chojnacki, 16.03.2021 r. o 20:03
Oświadczenie Kierownictwa Rady Ministrów ws. regencji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9HT5tL0y.png

OŚWIADCZENIE KIEROWNICTWA RADY MINISTRÓW

Fer, 16 marca 2021 roku


Wasza Książęca Mość,
Wasza Książęca Wysokość Regencie,
Drogie Sarmatki, Drodzy Sarmaci!


W imieniu oraz w całkowitym porozumieniu z Jego Książęcą Wysokością Filipem I Gryfem, Kanclerzem, pragnę wystosować oświadczenie, które jest stanowiskiem Rady Ministrów odnośnie sytuacji jaka w ostatnim czasie zaistniała w naszym państwie. W ciągu ostatniej doby wszyscy mieszkańcy naszego państwa, od północy do południa, od wschodu do zachodu zadają sobie pytania – czy okres permanentnej regencji minął? Czy wszystko wraca do normy? Na te i inne pytania sądzę, że czas pokaże odpowiedź. Nie sposób jednak pominąć faktu, że długo nieobecny i nie dający znaku życia Książę Księstwa Sarmacji Piotr II Grzegorz powrócił do – miejmy nadzieję – dłuższej aktywności po długiej przerwie. Rada Ministrów, której mamy zaszczyt przewodzić niezwykle docenia ten fakt oraz wyraża z jego powodu radość. Ostatnie miesiące były trudne dla prawidłowego funkcjonowania naszego państwa. Brak jakiejkolwiek wiadomości ze strony Jego Książęcej Mości był dużym utrapieniem dla nas wszystkich, jednakże książęce obowiązki wziął na siebie Jaśnie Oświecony Diuk Prokrustes, Marszałek Sejmu. Przy tej okazji pragniemy Diukowi z serca podziękować za ogromny trud jaki po raz kolejny wziął na swoje barki. Pragnę w tym miejscu wspomnieć i także podziękować nieobecnemu Orjonowi Surmie, ówczesnemu Marszałkowi sarmackiego parlamentu, który również przez krótki okres objął regenturę podczas nieobecności Jego Książęcej Mości. Mamy nadzieję, że to jednak przeszłość. Ostatnie wypowiedzi JKM Piotra II Grzegorza napawają optymizmem. Wierzymy, że stan zdrowia Księcia pozwoli mu na stałe powrócić do Księstwa i dalej działać na Jego rzecz – czego z serca Mu życzymy.

W obliczu ostatnich wypowiedzi pełnych emocji – co też chcę podkreślić: często emocji, które spowodowały przekroczenie granic dobrego smaku i kultury, pragnę z całą stanowczością zaapelować o spokój oraz powściągliwość. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo napięta i każdy ma co do niej swoje indywidualne odczucia – doskonale to rozumiemy i za wszystkie Wasze opinie, które wypowiadacie w przestrzeni publicznej czy kanałami prywatnymi bardzo dziękuję. Nie doprowadzajmy jednak siebie samych na skraj wytrzymałości – pamiętajmy, że Sarmacja powinna być miejscem, gdzie chcemy czuć się dobrze i komfortowo. Ubolewamy nad tymi sprawami – tym bardziej, że niektóre mają swój finał w Trybunale Koronnym. Jakkolwiek nie ingerujemy w prywatne akty oskarżenia jednakże prosimy o zachowanie zdrowego rozsądku w zbyt pochopnym uciekaniu się na drogę sądową, kiedy kanały prywatne otwarte są na wszelkie polubowne porozumienia między stronami. Niedopuszczalne również jest ingerowanie w sprawy realne, które stały się ostatnim udziałem części z nas. Sprawy zdrowotne są sprawami szczególnej wrażliwości i w tej kwestii wyrażamy nasze pełne zrozumienie dla Jego Książęcej Mości, który chce bronić swojej prywatności. Życzymy Mu wielu sił i zdrowia jednocześnie nie ingerując w to jak bardzo te problemy były silne i spowodowały, że Książę nie mógł nas powiadomić o czasie trwania swojej nieobecności.

Po długim okresie absencji część obywateli podpisała się pod wnioskiem o referendum w sprawie opróżnienia tronu książęcego. Sprawa ta staje się tematem, który polaryzuje nasze społeczeństwo – część z nas chce jego „zaniechania”, natomiast część chce, by doszedł on do skutku. Szanujemy opinie i zdania wszystkich, którzy wyrazili je w tej kwestii, jednakże Rada Ministrów Księstwa Sarmacji w porozumieniu z Jego Książęcą Wysokością Regentem Prokrustesem uważa, że prawo do przeprowadzenia referendum jest fundamentalne i należy je przeprowadzić. W świetle przepisów prawa po złożeniu ostatniego podpisu upłynął czas na składanie podpisów pod wnioskiem, a sprawa otrzymuje swój bieg. I tak też się stanie – Marszałek Sejmu niebawem w terminie przez siebie wskazanym, który uzna za odpowiedni zarządzi ogólnokrajowe referendum. Każdy obywatel zagłosuje według własnego sumienia, zaś dla Jego Książęcej Mości będzie to moment swoistej weryfikacji poparcia społecznego po długim okresie nieobecności, a stosunkowo krótkim czasie aktywnego działania. Już teraz namawiamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Pojawia się w przestrzeni publicznej dyskusja o ewentualnym wycofywaniu swoich podpisów pod wnioskiem o referendum. Apelujemy w tej kwestii o rozwagę – głos przeciwny odwołaniu Księcia Piotra II Grzegorza jest równoznaczny z wycofaniem swojego podpisu.

Najważniejsze pytanie jednakże przed nami – co na to wszystko Jego Książęca Mość? I w tym miejscu pragniemy wystosować serdeczną prośbę – sądzę, że nie tylko w imieniu rządu, a całego Narodu. Apel do Waszej Książęcej Mości o poważne zastanowienie się nad przyszłością swojego panowania. Czy Wasza Książęca Mość jest na siłach dalej przewodzić i prowadzić ku dalszemu rozwojowi Księstwo Sarmacji. Prosimy, aby stało się to w duchu głębokiej, niepochopnej refleksji – tak, aby nie ucierpiało ani zdrowie JKM, ani kondycja naszego państwa. Już teraz zapewniamy o pełnej akceptacji dla każdej decyzji. Oferujemy również wsparcie oraz pomocną radę na miarę naszych możliwości jednocześnie prosząc o kontakt kanałami prywatnymi za pomocą, których omówimy pewne kwestie, od których zależy jak najlepsze działanie Sarmacji. Dalsze tkwienie w regencji jest przez nas niepożądane i chcemy położyć temu kres. Zapewne wielu obywateli czeka na zdecydowany głos JKM w postaci orędzia, które rozmyje wszelkie plotki i dywagacje.

Szanowni, kończąc to orędzie pragniemy raz jeszcze jako rząd zaapelować o spokój i wzajemne zrozumienie dla drugiego. Dziękujemy za uwagę i Sarmacja niech dalej się rozwija i trwa w nas i naszych sercach!

Z wyrazami najwyższego szacunku,
/–/ JKW Filip I Gryf,
Kanclerz


/–/ Heweliusz hrabia Popow-Chojnacki,
Podkanclerzy

Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian.
Serduszka
7 428,00 lt
Ten artykuł lubią: Antoni Kacper Burbon-Conti, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Filip I Gryf, Piotr vel Bocian, Jan Magov-Zaorski, Konrad von Chamier-Gliszczyński, Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr de Zaym, Michał Jerzy Potocki, Hans a'la Sparasan, Michael Wittman , Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan
Cytuję:
głos przeciwny odwołaniu Księcia Piotra II Grzegorza jest równoznaczny z wycofaniem swojego podpisu.

To nie jest prawda. To strasznie obłudne co napisaliście.

Cóż. Chcecie krwi, dostaliście krew.

Mikronacje nie są już dla starych ludzi takich jak ja.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Na razie widzę, że niektórzy napsuli krwi innym, którzy wcale tego nie chcieli.

Strasznie obłudnym byłoby stwierdzić, że skoro zmieniła się sytuacja to i podpis można cofnąć. Zdecydowaliśmy się na referendum, a skoro sytuacja się zmieniła wystarczy zagłosować wedle sumienia.

Nierozumiem nacisków - czy JKM nie może mówić sam za siebie? Potrzebuje adwokatów/rzeczników? Przypominam, że jest Księciem, nie cudzoziemcem. Wynikają z tego przywileje, ale również obowiązki. Obywatele mają narzędzie w postaci referendum do weryfikowania "poparcia" lub bardziej legitymizowaniu panowania.

Nikt jednak nie mówi o tym, żeby zaraz, już, teraz tron był opróżniony. Rząd oczekuje na sygnały od Księcia i na pewno jakąś informację - co mamy robić? To się po prostu należy.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@VHS Myślę, że nie ma co się unosić i brać wszystko do siebie. Wszystko na spokojnie, bez chowania urazy, bo inni mogą mieć inne spojrzenie na rzeczywistość.

Swoją drogą nie możemy czerpać wszystkiego z reala- przeszedł pozytywnie wniosek o wybory referendum, przygotowania już ruszyły, to niechże się ono odbędzie :)

Faktycznie JKM potrafi sam zabrać głos i ma jeszcze czas by przeważyć szalę referendum na swoją korzyść :)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
To nie real, ale trzeba zachować minimum konsekwencji - podpisy zostały zebrane i gumką Myszką już się ich nie wytrze. Bo gdyby tak robić, to można by wycofywać podpisy sprzed roku czy dwóch.
Trudno. Będziemy głosować.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Referendum powinno się odbyć. To oczywista oczywistość
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Zwłaszcza, że w referendum nie trzeba głosować za odwołaniem. Ja z chęcią zagłosuję za nieodwoływaniem.
Odpowiedz Permalink
Otto von Teller
Komunikat Prezydenta Pustkowi Winków: Winkowie nie mają nic wspólnego z abstynencją JKM Piotra II Grzegorza.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Dobrze że takie Oświadczenie zostało wydane. Na pewno pozwoli to obniżyć poziom emocji społecznych w naszym Państwie.
Permalink