Teoria o Edenie

Oglądając pewien serial usłyszałem, że bardzo dawno temu na Marsie mogło istnieć życie. Teraz gdy wysłano na Marsa łaziki będzie to łatwiejsze do zweryfikowania. Z tej okazji postanowiłem podzielić się z wami, Sarmatami i Sarmatkami, moją drugą teorią.

Jak już wcześniej wspomniałem na Marsie prawdopodobnie bardzo dawno temu istniało życie. Nie jest to pewne, ale na potrzeby tej teorii założyłem, że jest to prawda.
Teraz wchodzi wątek religijny. W Piśmie Świętym czytamy o stworzeniu człowieka przez Boga. Niestety człowiek za namową szatana zgrzeszył i został wydalony z Edenu.

Teraz muszę przedstawić wam jeden bardzo ważny element teorii. Otóż jeśli Mars był zamieszkiwany przez inteligentne istoty mogły one niejako genetycznie stworzyć ludzi. Mogli połączyć własne geny z genami małp człekokształtnych i tak mógł powstać człowiek. Nie każdy może się z tym zgadza ale teoria wymaga, aby to zaakceptować.

Teraz pomyślmy. A co jeśli Mars jest Edenem. A Bogiem są istoty zamieszkujące Marsa. To by miało sens. Może "wyhodowano" pierwszych ludzi na Marsie i z jakiegoś powodu przeniesiono ich na Ziemię. Może życie na Marsie było wtedy zagrożone- atmosfera się rozżedzała, woda znikała. Może wtedy istoty zamieszkujące Marsa wysłały ludzi na Ziemię, a sami odlecieli w podbój kosmosu. Niestety nie wiadomo czy to prawda. Lecz jeśli tak jest to cały przebieg Pisma Świętego nabiera innego sensu.

Dziękuję za przeczytanie mojej teorii do końca. Mam nadzieję, że się spodobała. Oczywiście fajnie by było jeszcze przedyskutować. Możecie pisać swoje przemyślenia na temat tej teorii w komentarzach.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 902,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Filip I Gryf, Piotr vel Bocian.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Ogólnie to tak. Wszystko fajnie, ale na Marsie nie mogło być inteligentnego życia. Były symulacje z których wynikło, że woda i oceany utrzymały się tam około miliarda lat. Biorąc pod uwagę że na Ziemi minęły 4 miliardy lat zanim wykrztałciły się pierwsze istoty ze szkieletem to albo na Marsie musiałaby być mega szybka ewolucja... albo marsjanie nie są z Marsa.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Do zdobycia i poczytania w wolnej chwili :)

ekspedycja-daniken-zestaw-6-komiksow-7-812014.jpg
Odpowiedz Permalink