The Basel Whisper, Hans von Krieg, 23.02.2021 r. o 13:17
Nie wyrzucaj jedzenia!

e9jW8FNZ.png

Gołym okiem widać zwiększoną ilość wyrzucanego jedzenia. Jest to nie tylko problem społeczny, ale może przede wszystkim, ekologiczny, ponieważ jedzenie trafia
zazwyczaj na wysypisko śmieci, jak na zdjęciu poniżej. Pamiętajmy, że wyrzucając żywność, marnujemy także energię elektryczną, wodę oraz paliwo.
Wysypisko śmieci w Bazylei...
0ZtfDCK.png

No dobrze, ale jak możemy ograniczyć marnowanie żywności?

Przechowuj żywność odpowiednio.
Źle przechowywana żywność szybko się psuje, pamiętaj aby warzywa trzymać w dolnej szufladzie lodówki, a wędliny i mięso kupione na wagę przekładać do pudełka lub zawijać w papier.

Wykorzystuj opakowania próżniowe.
Próżniowe pudełka, które pozwalają przechowywać żywność bez dostępu powietrza, przedłużają jej świeżość i trwałość, dzięki czemu zaoszczędzimy liberty!

A gdy jedzenie jest zepsute lub zgniłe możemy zbudować prosty kompostownik, by tam wrzucać zgniłe/zepsute jedzenie!
Przykładowy kompostownik:
m3C3qGj.png
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Piotr vel Bocian.
Serduszka
3 911,00 lt
Ten artykuł lubią: Brunon Krasnodębski, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Kuba Hogh-Sedrovski, Piotr vel Bocian, Jakub Wiśniowiecki von Sarm.
Komentarze
Filip I Gryf
@AlbertJanMaat Tatuś zawsze upominał, by godnie obchodzić się z jedzeniem. :P
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
W Hasselandzie istnieje zwyczaj dawania jedzenia, którego data ważności się zbliża, bezdomnym elpingom. Przerabiają je one i jako świeże sprzedają ganfernom, które wsuwają wszystko, a elping zarabia w ten sposób, aby któregoś dnia przestać być bezdomnym.
Odpowiedz Permalink