Nadiuczeństwo Małego Piąteczku rozpoczęło Poważne Posty

rWnt15Uy.png
uvP72Dui.png
Jaśnie Oświecony diuk Henryk Leszczyński, Arcysenator Starosarmacji i Czarnolasu, odbył w piątkowy wieczór doroczne nadiuczeństwo Małego Piąteczku, rozpoczynającego w Kościele Diuczej Wiary okres Poważnych Postów.

- Żyjemy w czasach wielkich niepowag i sromoty – mówił do wiernych zgromadzonych w gmachu czarnoleskiego Senatu. - Tym ważniejsze jest, by z należną Powagą przejść przez czas Postów. Pamiętając o refleksji, zadumie, ciężkiej pracy dla Najjaśniejszej Ojczyzny, ale i bacząc na niepowagi. Bacząc i reagując – napominał diuk Leszczyński.

Następnie usmażył kaszankę i spożył ją wraz z Poważnymi Siostrami i Braćmi, przepłukując gardziela przednim czarnoleskim piwem. Później obejrzeli serial na jednej z popularnych platform streamingowych.

Kaszanka i piwo to tradycyjne utensylia towarzyszące obchodom Poważnych Postów.

W poniedziałek diuk Leszczyński tradycyjnie pozostawił post w stosownym dziale na forum, rozpoczynając rozważania Poważnych Postów. Jednocześnie zachęcał poważnych do pójścia jego śladem. - Idźcie moim śladem, zachęcam – mówił.

Mały Piąteczek to tradycyjne święto przypadające na pierwszy piątek po pierwszych wiosennych roztopach (w praktyce roztopić się musi śnieg na dachu pustelni Proroka w Duppie). Rozpoczyna on okres Poważnych Postów, podczas których je się kaszankę, pije piwo i postuje. Trwa on do Rubasznej Niedzieli, przypadającej po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Podczas Rubasznej Niedzieli pije się piwo, je ulubione potrawy i opowiada rubaszne żarty ku uciesze zgromadzonych.
rWnt15Uy.png
Dotacje
5 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cillian Saerucaeg.
Serduszka
2 500,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Filip I Gryf, Severin Verwaltung-Esteladio, Cillian Saerucaeg.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.