Hans Media, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, 05.02.2021 r. o 16:27
Kronika 05/02/2020 nr. 37

D0OBU7rf.png
Wydanie nr. 37 z 5 lutego 2021 r.

13-1-50149726-1557507872691.jpg
Czy w tym roku nasz keaj uzyska od jakiegoś państwa tą notę?

Księstwo Sarmacji rezygnuje z organizacji Junior Our Sound ale ma gotowy sposób wyboru na 13 edycji Our Sound 2021!5 lutego 2021 r.

W związku z żadnym odzewem ze strony innych państw podjęto decyzję o wycofaniu się z pomysłu organizacji w Księstwie Sarmacji mikronacyjnego konkursu Junior Our Sound z wykonawcami poniżej szesnastego roku życia. Jednocześnie wspomniane państwo podjęło decyzje o udziale w konkursie i z dumą prezentuje nowy format selekcyjny. Tym razem będzie to nieco uproszczone działanie polegające na wewnętrznym wyborze utworów przez organizatora lokalnych preselekcji i publicznym głosowaniu na najlepszą z nich. Poszukiwania utworów już trwają i potrwają one najwcześniej do połowy marca a najpóźniej początku kwietniq. Stawka zawierać będzie od 8 do 14 utworów które to można już posłuchać w internecie
Organizator podał tutaj listę czterech piosenek jakie na pewno pojawią się w stawce:

1. KEiiNO - Monument: https://www.youtube.com/watch?v=jQaiarjof2k
2. Raylee - Hero: https://www.youtube.com/watch?v=9NQcAQU3Oag
3. Tinkara Kovač - Round & Round: https://www.youtube.com/watch?v=ZMpNkCOMaGU
4. AniKa Dąbrowska - Do Gwiazd (niedoszła reprezentantka Sarmacji na Junior Our Sound) : https://www.youtube.com/watch?v=8z8bhvkMcrA
Kolejne utwory będą ujawniane z czasem w wydaniach "Kroniki" a wkrótce ma być otwarte miejsce w którym będzie można wrzucać utwory które to będą stanowić pulę do wyboru dla organizatora. Głosowanie na podobnych zasadach co rok temu planowane jest na kwiecień a na początku maja powinniśmy się dowiedzieć kto pojedzie do Pustkowii Winków reprezentować Księstwo Sarmacji na 13 edycji Mikronacyjnego Konkursu Piosenki Our Sound. Przy okazji wszelkie zapytania i zastrzeżenia do formy preselekcji  można zgłaszać w komentarzach pod niniejszym artykułem.


pnXmIrnh.png
Mapa Grodziska z kontrowersyjnym miejscem

Bitwa o... cmentarz w Radzie Miasta Grodziska5 lutego 2021 r.

Swoją działalność rozpoczęła Rada Miasta Grodziska która jako pierwszy cel postawiła sobie zalegalizowanie "Pomnika XD" postawionego przez Stronnictwo Centrowo-Demokratycznego. Monument ten ma symbolizować sarmacką rzeczywistość (zwłaszcza polityczną) w krzywym zwierciadle satyry.

kontrowersyjny-pomnik-we-wroclawiu.jpg
Pomnik znajduje się na Placu Przemysłowców nie opodal prowadzonych prac rozbiórkowych. W trakcie rozmowy temat obrad przeniósł się w inne miejsce a mianowicie na Cmentarza Słowiańskiego leżącego na południu Grodziska. Wątpliwości dotyczące jego funkcjonowania ma Krzysztof Hans Arped-Winnicki który ma zastrzeżenia co do nietypowego kształtu nekropolii i z tej racji żąda jego wyburzenia na rzecz powiększenia drugiego miejskiego cmentarza. Zwraca on uwagę na to że cmentarz jest przynajmniej na mapie zbyt duży przez co nachodzi na drogi i osiedla.
Głos w sprawie zabrał Prokrustes czyli Burmistrz Grodziska który poinformował że:
Cytuję:
Cały obszar wokół Cmentarza Słowiańskiego jest już praktycznie wyburzony. Po rekultywacji i przywróceniu terenów zielonych cmentarz ten będzie się tam pięknie a wręcz magicznie komponował.

Zamierzam przesadzić wokół wiekowy drzewostan z Puszczy Miryjskiej a nie jakieś łyse szkółki iglaków.
Natomiast później dodał też że:
Cytuję:
Pragnę uspokoić. Po pierwsze wraz z wyburzeniem części miasta również część dróg można zwinąć i rozłożyć gdzieś indziej.

Po drugie obręb cmentarza na mapie jest wykonany orientacyjnie i oczywiście nie nachodzi na inne obiekty.
Wcześniej dodał on że jest przeciw wyburzaniu zabytkowego cmentarza który został postawiony w czasach gdy pozwolenia nie były praktykowane a sam Grodzisk jest teraz w trakcie kompaktowania. Wypowiedź ta pojawiła się gdy Krzysztof Hans nazwał nekropolie samowolą budowlaną. Obecnie burzona zabudowa robotnicza nie ma być zastąpiona nowymi domami. Natomiast strefa zielona z planu będzie przebudowywana niską i klimatyczną zabudową. Krzysztofa Hansa jednak to nie przekonuje - wystąpił on o projekt mapy bez naniesionego cmentarza a co będzie dalej to oczywiście czas pokaże.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 422,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Piotr vel Bocian, Michał Jerzy Potocki, Joahim von Ribertrop von Sarm, Hans von Krieg, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Henryk Leszczyński
wszyscy wykonawcy poniżej 16. roku życia stworzą chór rotryjskich słowików pod patronatem eminencji i świątobliwości.
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
@leszcz a dziękuję jaŚnie oŚwiecony
Odpowiedz Permalink