[SOBOS] Sarmacja przyszłości oczami obywateli
Seria wydawnicza: Ranking zaufania

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Sarmację ogarnęła dendryngolada. Pojawiły się pytania, co dalej. Ile ludzi, tyle koncepcji. I wyniki tej ankiety są właśnie odzwierciedleniem tego. 28 Sarmatów postanowiło podzielić się swoim zdaniem, frekwencja więc spadła w stosunku do dotychczasowe osiągów. Większość ankietowanych deklaruje się jako doświadczeni v-życiem Sarmaci. Co cieszy, zdecydowana większość osób to osoby bardzo aktywne.

c77J3chv.jpg

CWx78nBO.jpg


Zdecydowana większość badanych zauważa, że ustrój KS nie spełnia wymagań i należy podjąć działanie. 7 osób uważa, że wszystko jest ok, nie należy podejmować żadnych działań. 2 osoby z kolei dostrzegają, że coś się zepsuło, ale nie uważają, by zepsucie warto naprawiać.

0dIaY340.jpg


Na pytanie, jak badani widzą przyszłość KS, pojawiło się wiele koncepcji. Najwięcej badanych wymyśliło własną odpowiedź na to pytanie, oto one:
>>> mikronacje umierają, ale czekając na śmierć nie można pozostawać biernym. Działajmy!
>>> duże zmiany związane będą z dużym nakładem pracy a efekt może być niewielki. Najważniejsze to mieć pomysł jak zachęcić ludzi do pozostania (ale też powrotu z realiozy)- musi to być ciekawy pomysł który nie wymaga długiego siedzenia i śledzenia wydarzeń na stronach
>>> chęci i współpracy
>>> Nie rewolucji, ale coś głębszego niż zmiany kosmetyczne
>>> Potrzebne są spokojne i przemyślane zmiany
>>> połączenie z inną aktywną mikronacją
>>> Potrzebne są głębokie zmiany ale ewolucyjne.
>>> To hermetyczne środowisko, ale od lat mówi się, że wymiera i jakoś się na to nie zanosi
>>> Wszystko jest w porządku
>>> zwiększona grywalność lub upadek

Ponadto 6 osób wspiera rewolucję i nowy porządek, 5 kolejnych optuje za kosmetycznymi zmianami, 4 osoby chcą wraz z Sarmacją v-umrzeć.

eY2j1A7j.jpg


Na pytanie o swoje zaangażowanie w hipotetycznymi zmianami nad przyszłą Sarmacją, aż 8 osób deklaruje swoje pomysły i zaangażowanie, 7 zaangażuje się w pewnym stopniu. Wśród “innych” głosów padły:
>>> to zależy z kim
>>> Zaangażuję sie
>>> Zaangażuję się, jak zmiany będą zachodzić w dobrym dla mnie czasie

Yq9aTe67.jpg


Wśród odpowiedzi o przyszłość Sejmu i RM, nie ma żadnych rewolucji. Ponadto pojawiły się głosy “inne”, mianowicie
>>> Powrót do Sejmu Wielkiego - czyli demokracja bezpośrednia osób, które chcą decydować o losach państwa
>>> Połączmy, ale jednocześnie wzmocnijmy demokrację bezpośrednią i kontrolę nad władzą

Q6q73M9q.jpg


Wyniki wskazują na to, że Sarmacji chcą silnego autorytetu w postaci Księcia. Pojawiły się też głosy:
>>> czas na demokrację?
>>> Należy jeszcze bardziej osłabić pozycję Księcia
>>> Albo zastępujemy Księcia radą, albo przekazujemy jego obowiązki Kanclerzowi

z6NLRdGo.jpgW kwestii prawa - wyniki wskazują na chęć uporządkowania obecnego aniżeli zaorania go.

Q455D03J.jpgWśród priorytetów, jakimi powinno się kierować myśląc o przyszłości KS, Sarmaci wskazują na Centralny System Informatyczny.

3U26V502.jpg

Podsumowując, Sarmaci zauważają, że coś nie bangla ale z rezerwą podchodzą do możliwości zmian. Chcą się zaangażować, ale potrzebują silnego przywódcy - takiego upatrują w Księciu. Jako priorytet wskazują na informatyczne zabawki. Dziennikarstwo, akcje fabularne - to nie są pożądane w dzisiejszej KS elementy. Czy na tej kanwie i z dzisiejszym możliwościami, da się iść w tym kierunku? Czy to tylko nierealne mrzonki, zaś Sarmacji wygląda, jak wygląda, bo biegniemy w kierunku nierealnych obietnic i marzymy o niemożliwym?


Na deser ranking zaufania. Na pierwszy rzut JKM Piotr II Grzegorz i Regent, JKM Prokrustes. Niech mają, wykres aż w 3D! Ewidentnie to Regent cieszy się większym zaufaniem społeczeństwa.

fLf7P47x.jpg

Na drugi ogień wędruje RM i Posłowie. Niestety, Kanclerz Filip I Gryf cieszy się najmniejszym poparciem w badanej grupie. Na czele uplasował się Heweliusz Popow-Chojnacki, jest to najlepszy wynik w skali wszystkich badanych Sarmatów. Co ciekawe, tym samym strącił z piedestału najbardziej zaufaną osobę ever, Bartosza von Thorn-Janiczka.

nTA3nzr0.jpg


I na deser pozostali badani Sarmaci:

TgUSg4Pp.jpg


[Legenda co do wykresów zaufania: im bardziej czerwony, tym gorsze zaufanie. Im bardziej zielone, tym bardziej ufają. Pomarańczowe - neutralne!]
Serduszka
11 028,00 lt
Ten artykuł lubią: Brunon Krasnodębski, Filip I Gryf, Bartosz von Thorn-Janiczek, Albert Jan Maat von Hippogriff, Piotr vel Bocian, Henryk Leszczyński, Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Daniel January von Tauer-Krak, Santiago Vilarte von Hippogriff, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Joahim von Ribertrop von Sarm, Natalia van Hagsen de la Sparasan, Piotr de Zaym, Konrad Einsiedler von Hippogriff, Maciej Gerwazy Lisewicz, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek.
Komentarze
Bartosz von Thorn-Janiczek
Bartosza von Thorn-JANICZKA :))))))
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Avril na Księcia!
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Jeśli mam być szczery to ja jestem bardzo zadowolony z uzyskanego wyniku zaufania i wcale nie uważam, że jest najgorsze. Kolejne sondaże (za które bardzo dziękuję autorce) są coraz bardziej pomyślne. Ale to oczywiście opinia, a nie zarzut w nikogo stronę. :D
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Znowu bardzo ładne wizualnie i czytelne podsumowanie i omówienie uzyskanych wyników sondażu. Gratulacje.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@JanuszekvHP faktycznie najgorsze nie jest, tym bardziej, że niektórzy (tak mi się wydaje) nawet zielonego pola mają jeszcze mniej..
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
@HeweliuszPopow wow, gratulacje!!!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
trochę się pokrzaczyły wykresy, ale wciąż dobra robota.

ps. kto to jest piotr jankowski?
Odpowiedz Permalink
Juliette Altrimenti
@BvTJ poprawiona, wybacz!

@leszcz ale że co się pokrzaczyło?
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Dziękuję arcypięknie @Jul <3
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Taki sraczkowaty wszedłem każdego kolorku tyle samo :/
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@Jul przy zaufaniu do konkretnych osób ciekawe byłoby przedstawienie tego na wykresie punktowym, gdzie całkowity brak zaufania równałby się -2, i potem co jeden aż do całkowitego zaufania = 2 - suma z tego robiłaby za jedną oś, a za drugą być może liczba odpowiedzi neutralnych
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
<3 Opłaca się być dobrym. Dobro i karma zawsze wracają. Lepiej jak by wracały jako pienionszki, ale cóż :)
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
@PornoBotka [strike] z monogramów malutko było[/strike] dziękujemy baaardzo za wszystko!
Odpowiedz Permalink
Natalia van Hagsen de la Sparasan
Czemu August uzyskał taki wynik! Huh!
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Gratulacje za znakomite badania (i wcale nie dlatego, że ufa mi 75% Sarmatów...)
Odpowiedz Permalink
Arkadiusz Maksymilian
Dziękuję naszej Pani Dyrektor za te dwa sondaże i za zgrabne przedstawienie ich wyników. Nie będę ukrywał, bo niegdyś nawet na Discordzie o tym wspomniałem, że to ja poprosiłem Juliettę, aby takie badanie zaufania zrobiła. Od ostatniego sporo się w Sarmacji zmieniło - nowy Książę, nowy Sejm, nowa RM, a sam tego typu sondaż wzbudza zainteresowanie czy w realu czy w KS. Nie będę też udawał sztucznej skromności - spodziewałem się wysokiego wyniku, być może i w czołówce, ale tego, że zajmę pierwsze miejsce i strącę z tego miejsca wicehrabię Janiczaka - nie przyszłoby mi to w ogóle do głowy. Dlatego jestem zaskoczony tym wynikiem, ale pozytywnie zaskoczony i wobec tego dziękuję wszystkim, którzy oddali głosy w obu tych ankietach, a szczególnie dziękuję tym, którzy oddali na mnie swój głos w badaniu zaufania. Mam nadzieję tego zaufania nie zawieść.

@BrunonKrasnodebski dzięki! :-)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Dialektyczna prawda jest niezbita. Żyjemy w dyktaturze arystokracji i musimy ją umacniać na wszelkie sposoby wprowadzając społeczeństwo na wyższy poziom elitarystycznej równości.
Odpowiedz Permalink