Rada Ministrów, Filip I Gryf, 20.01.2021 r. o 12:19
Exposé Kanclerza Księstwa Sarmacji
Seria wydawnicza: Przemówienia programowe RM

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
2e2beUzJ.png

Exposé Kanclerza Księstwa Sarmacji

Książęce Miasto Grodzisk, 20 stycznia 2021 roku
Wasza Książęca Mość,
Wasza Książęca Wysokość Regencie,
Drogie Sarmatki i Drodzy Sarmaci,K
olejna kadencja Sejmu została zawiązana, a co za tym idzie również i nowa Rada Ministrów. Dzięki poparciu Posłów i JKW Regenta mogę od wczoraj tytułować się Kanclerzem Księstwa Sarmacji. Nie poprzestaję na samym tytule, gdyż zdaję sobie sprawę z obowiązków wynikających z tego stanowiska.

Przystępuję do mojego 2 (3) exposé w sarmackim życiu. Na szczęście już trochę przeżyłem, doświadczyłem, mam nadzieję, że nauczyłem się czegoś dobrego i wyciągnąłem wnioski z porażek. Zapraszam zatem do wspólnego budowania Nowego Ładu - poczynając od codziennej aktywności poprzez huczne obchody świąt i różnych wydarzeń. Nasza mikronacja przeszła kolejną odbudowę i znowu pnie się do góry. Żeby dalej to robić trzeba mieć pewien plan....


Polityka Wewnętrzna


B
ieżące załatwianie spraw urzędowych jest podstawą prawidłowego funkcjonowania państwa. Będę pilnować, aby ta kwestia była wykonywana jak najlepiej. Tak jak wspominałem podczas krótkiej wizyty w Pałacu Książęcym zamierzam aktywnie pracować do końca kadencji oraz wypełniać swoje zadania. Tak też będzie.


Rada Ministrów ma różne narzędzia, którymi dysponuje i zarządza. Wielu obywateli korzysta z tych narzędzi i stara się nie tylko dobrze się bawić, ale również zarobić na swoich zainteresowaniach, umiejętnościach i ogromu pracy. Rada Ministrów będzie aktywna w sferze gospodarczej i kulturowej. Inicjatywy rządowe będą obejmować konkursy, narracyjne wydarzenia oraz dodatki systemowe, dzięki którym symulowanie państwa staje się możliwe.


Wszelkie prace będą konsultowane z odpowiednimi organami, współpraca z Księciem będzie skierowana w kierunku tworzenia nowych form wirtualnej rozrywki (w tym miejscu życzę JKM zdrowia i niech szybko do nas wraca :D ). Realioza nie oszczędza nikogo - dlatego tym bardziej będę dążył do tego, aby kanclerza nie zabrakło w sarmackiej społeczności.


Polityka Zagraniczna


T
ekę Ministra Spraw Zagranicznych obejmę osobiście. Kwestia Korpusu Dyplomatycznego oraz stosunków międzynarodowych będzie ważnym punktem w grafiku prac MSZ. Przepływ informacji o wydarzeniach z zagranicy będzie następował w wątku na forum poświęcony temu tematowi. Ponadto regularna praca ambasadorów będzie pilnowana (z zastrzeżeniem faktu, że jednak człowiek to człowiek...).


W kwestii uznań będziemy dążyć do weryfikacji. Planuję dokonać uznania dla 3 mikronacji: Republiki Suderlandu, Związku Republik Brodryjskich oraz Królestwa Skarlandu. W kwestii wycofania uznania rozpatrywana jest "kandydatura" Ludowej Republiki Magnifikatu. Państwa, które ewentualnie zostaną uznane, nie są nowymi mikronacjami - ich kultura i historia sięga parę już lat. Cieszy widok odrodzonych mirkonacji, mimo realioz i wszelakich problemów.


Nadal pamiętamy o wydarzeniach, które nastąpiły parę miesięcy temu. Rząd będzie trwał ciągle na stanowisku, który zakłada możliwość odnowienia relacji z byłymi samorządami. Jednak musi nastąpić zgoda obu stron i wyjście poza strefę komfortu - a to łatwe nie będzie. Kompromisy nie są w cenie, ale ciężko jest myśleć o jakikolwiek próbach porozumienia bez tego nieprzyjemnego czynnika... Rząd będzie dalej twardo pilnować, aby sarmackie ziemie były bezpieczne, a zagrożenie ze strony wrogo nastawionych do nas było jak najmniejsze. Nie będziemy wahać się odpowiedzieć pięknym za nadobne, kiedy będzie tego wymagać sarmacka racja stanu.


Na szczęście nie musimy tylko bronić się przed nieprzyjacielską propagandą. Są mikronacje nastawione do nas przyjaźnie i podczas kadencji mam zamiar odwiedzić kilka z nich. Na pierwsze miejsce wskakuje Palatynat Leocji, który stał się bardzo bliski. Podpisana i ratyfikowana umowa o podwójnym obywatelstwie pozwala obywatelom oby państw na aktywność po obu stronach.


Skład Rady Ministrów


D
o realizacji wszelkich zamierzeń potrzebni są aktywni, zdolni i pracowici współpracownicy. Nie odbiegam od tej zasady, dlatego poprosiłem o pomoc następujące osoby:

  • Prześwietny Heweliusz Popow-Chojnacki - obejmuje stanowisko Podkanclerzego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych;
  • Jaśnie Oświecony Prokrustes - obejmuje stanowisko Ministra Stanu;
  • Prześwietny Jan Magov-Zaorski - obejmuje stanowisko Ministra Finansów i Gospodarki;
  • Prześwietny Santiago Vilarte von Hippogriff - obejmuje stanowisko Ministra Kultury i Informacji;
  • Jaśnie Wielmożny Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan - obejmuje stanowisko Ministra Sprawiedliwości (również zostaje na stanowisku Prefekta Generalnego).


Są to Sarmaci, których nie trzeba przedstawiać. Obowiązki i zadania poszczególnych ministrów są zawarte w Zarządzeniu Kanclerza ws. organizacji Rady Ministrów. Wierzę, że razem możemy wszystko, dlatego życzę wszystkim dobrego dnia!82tT1zfv.png
(—) Filip I Gryf
Kanclerz
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
9 634,00 lt
Ten artykuł lubią: Brunon Krasnodębski, Albert Jan Maat von Hippogriff, Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste, Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Hans Bouboulina-á-la-Triste, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Henryk Leszczyński, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Arkadiusz Maksymilian, Laurẽt Gedeon I, Jan Magov-Zaorski, August van Hagsen de la Sparasan, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Konrad Einsiedler von Hippogriff, Gotfryd Slavik de Ruth, Orjon Surma.
Komentarze
Brunon Krasnodębski
Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Trzymam kciuki, by udało się zrealizować wszystkie założenia. Powodzenia.
Odpowiedz Permalink
Hans Bouboulina-á-la-Triste
Powodzenia! trzymaj serce!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
w jakimś stopniu historia zatoczyła koło ;)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@BrunonKrasnodebski @Bocian @MLPLAY dziękuję bardzo. ;-)
@leszcz muszę przyznać rację... :P
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Powodzenia!

P. S. Popraw fryzurkę braciak :P
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
Trzymam kciuki za nową RM - może w tej kadencji uda się rozwiązać wiszący problem Bordonii... ಠ_ಠ
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Powiem krótko i konkretnie. Powodzenia w tym trudnym zadaniu, oraz deklaruję pomoc w razie potrzeby.
Permalink
Filip I Gryf
@PiotrdeZaym @TadeuszBrus #Gotfryd_Slavik_de_Ruth dziękuję (fryzury nie będę poprawiać :P )
@Apolinary Rozwiązywanie problemów to nasza specjalność. ;-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.