Kącik muzyczny #17: Potrzymaj mi piwo.
Seria wydawnicza: Muzyka

Jako że w Ferze dzieją ponoć straszne rzeczy, a też zostałem poproszony(że co? ja nie dam rady? Trzymaj mnie piwo) to w ramach całkowitej solidarności z cierpiącym ferem, prezentuje to:


a jak to nie działa:
takie coś takie o

Zestaw standardowy:
Gibson SGJ 2014
Marshall DSL 5c
TC Electronic Spark Booster
MIC Eighty

Wiem wiem, miałem ogarnąć tekst, ale taką pustkę miałem w głowie że ja pierdziele i dwie niedziele. Paradoksalnie to dobra okazja ny powiedzieć coś o "zmęczeniu". Ostatnimi czasy w nieistniejącym realu, mało znana grupa wielbicieli prądu zmiennego/stałego, wydała płytę... której nie mogłem początkowo słuchać, jakoś odnosiłem wrażenie że jest tego... za dużo. Przesycenie techniki, treści, formy itp. Przez co w ogólnym rozrachunku uznałem że, nie jest to ten styl do którego grupa mnie przyzwyczaiła na przestrzeni lat. Dopiero po kilkukrotnym odsłuchaniu płyty, zacząłem słyszeć na niej znajome akcenty, ostatecznie akceptując jej kształt, acz nie przyszło to łatwo.

Z Gitarą jest tak samo, jeśli nie można na nią patrzeć, a grając znane i dobrze rozpracowane akcenty, nic z tego nie wychodzi bo popełniasz np. błędy techniczne, lub po prostu tego nie czujesz, mając przy tym wrażenie że zaraz otworzysz komuś czaszkę... to odłóż instrument. Oczywiście jest to luksus na który można sobie pozwolić przy nagrywaniu, natomiast jeśli grasz koncerty... cóż, trzeba zacisnąć poślady i z uśmiechem na ustach wyjść do ludzi, zrobić swoje i nie dać po sobie poznać że coś jest nie tak.

Jednocześnie trzeba zauważyć że po np. tygodni grania 10h dziennie, może dojść do urazów, mogą np. "puścić" mięśnie dłoni, mogą pojawić się skurcze, odciski na palcach itp. No ale, to trzeba grać po te 10h dziennie :) Więc to też nie jest tak, że ciągłe wałkowanie nie jest... męczące?, na dłuższą metę może być nawet destrukcyjne ale, to słychać naprawdę to słychać, a kiedy do tego dojdzie należy zrobić sobie przerwę i tyle.

No to tyle, krótko ale zawsze :)
Serduszka
5 729,00 lt
Ten artykuł lubią: Orjon Surma, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Albert Jan Maat von Hippogriff, Daniel January von Tauer-Krak, Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Henryk Leszczyński, August van Hagsen de la Sparasan.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Wiedziałem, że mogę na ciebie liczyć, nawet bez słów jest CUDO <3

#Razem_damy_radę
#Solidarni_z_Ferem
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
no ba! "Razem damy radę, jak niezgodnie z prawem to lewą stroną jadę" pozdro dla kumatych :)
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
@Eradl 5 2
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
@DanielKrak Dobrze! :)
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Kox totalny. GJ!
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
*Trzyma piwo*
- Gitarę też potrzymać? - najbardziej jednak zależy mu na autografie hehe
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
nie, gitarę trzeba samemu trzymać :) a trzeba to robić z uczuciem! XD
Odpowiedz Permalink
Gustaw Fryderyk von Hippogriff
Wow! Nawet mnie zmotywowałeś, żeby moją gitarę trochę rozruszać. Dobra robota
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.