The Basel Whisper, Juliette Altrimenti, 11.01.2021 r. o 18:30
Ledwo powstała, a już afera! Krwawa historia odtwarza się na naszych oczach?

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
e9jW8FNZ.png

Bazylea szybko się zaludnia, napływ ludności wymusił na władzach modernizację i ulepszenie infrastruktury. Stąd też rozkopane ulice, wyburzenia starych kamienic, w szybkim tempie rosnące mury - chwilowe utrudnienia życia mieszkańców w niedługim czasie przyniosą wymierny efekt. Największą inwestycją miała być rozgałęziona linia tramwajowa, wszak wiadomo, że znacznie ułatwi to przemieszczanie się po mieście.

Wszystkie prace przebiegały nad wyraz sprawnie. Zadowoleni włodarze miasta nie skąpili libertów, kierownik budowy zacierał ręce, robotnicy w pocie czoła pokonywali kolejne wyzwania. Mieszkańcy trochę narzekali na rozkopy i błoto, ale w zasadzie cieszyli się nowym.
hrDIm8mc.jpg

Do czasu. Pewnego dnia jak grom z nieba gruchnęła wiadomość, że zawaliła się jedna z kamienic i przygniotła gruzem 4 robotników. Finalnie pracownicy tylko trochę się poobijali, po kilku dniach obserwacji wyszli ze szpitala. Sowite odszkodowanie pomogło im dojść do siebie. I wszystko mogłoby się na tym skończyć, gdyby nie poranny trup.

Mianowicie w poniedziałkowy poranek, ten poranek, w którym odgruzowywano zawaloną kamienicę - znaleziono trupa.
Znalezisko to zszokowało wielu. Zasadźca miasta, Vanderlei, rankiem zmierzał po bułki. Elegancko ubrana Teutonka, Natalia, szukała mieszkania znajomego w mieście. Prefekt August wykonywał powierzone mu zadania. Wojciech Hergemon sprzedawał medaliki. Terezjusza zaś bolała głowa. Nikt nie wiedział, że wkrótce ból głowy miał dotknąć każdego z nich.

Nic tak nie pobudza wyobraźni jak plotka.
Wiedzieli o tym gromadzący się tłumnie mieszkańcy Bazylei. W ciągu tych kilku godzin pojawiło się mnóstwo teorii spiskowych. Jedni mówili, że trupem jest student-narkoman, który zamarzł wracając z imprezy, drudzy - że bezdomnym, który zasnął na budowie w towarzystwie zdradliwie niskiej temperatury. Jedni twierdzili, że ciało było wyjątkowo sztywne, inni - że zmasakrowane przez dzikie zwierzęta. Jedno było pewne, im dłużej ludzie stali czekając na rozwój wydarzeń, tym barwniejsze wersje historii powstawały.
Ile jest warte życie człowieka?
Budowa musiała być kontynuowana, hajs musi się zgadzać. Wiedział o tym kierownik budowy. Skutecznie utrudniał pracę Prefekturze, nawet gdy przy wykopie zginął kolejny człowiek. Zatarcie śladów, próba szybkiego doprowadzenia do wznowienia prac - kierownik stawał na rzęsach, by opóźnienia były jak najmniejsze. Irytowali go depczący mu po piętach Prefekci, wścibscy dziennikarze. I pomimo swoich starań, walkę o zatarcie sprawy, przegrał.

Bo oto na jego drodze stanęła ona - Natalia Helena von Lichtenstein.
Rozwikłała zagadkę, doszła do wniosku, że za morderstwami musi stać przebudzony ze snu Bazyliszek! Redaktor The Basal Whisper, August von Hagsen de La Sparasan, udał się do bohaterki wydarzenia, by zadać jej kilka pytań.Wx3k66g9.png

- Jak udało się Pani rozwiązać sprawę? - rozpoczął. Siedzieli w zadymionym pubie The Cancer, popijali ciemne, z gęstą biała pianą, piwo. Wyglądali całkiem uroczo, niczym para na randce. Pora nie była zbyt późna, ludzi jeszcze niewielu było, swobodnie mogli więc porozmawiać.
- To wszystko zasługa wykształcenia w takich instytucjach jak Teutoński Instytut Historii. Znając symbolikę miasta, podstawową historię regionu Bazylei oraz charakterystykę Bazyliszka połączyłam fakty i domyśliłam się prawdy. Niemałe znaczenie miała tutaj również nadprzeciętna inteligencja i błyskotliwość umysłu, nie raz trenowanego pod okiem mojego byłego nie v-męża Wojciecha Hergemona, którego pozdrawiam! - odpowiedziała na pytanie. Upiła łyk płynu, gdy zainteresowany historią August zadał kolejne pytanie - A co było najbardziej zaskakujące w całej historii?
Minęła chwila, podczas której Natalia wyraźnie się zamyśliła. Wkrótce odparła - Cała historia była zaskakująca. Już sam fakt pojawienia się mitycznego stworzenia.
August wyglądał na lekko zaskoczonego odpowiedzią. Sam nie wiedział, czego się spodziewać, ale hmm.. Może nie chce o czymś mówić, pomyślał.
A kto jeszcze pani zdaniem znacząco przyczynił się do rozwikłania sprawy? - zapytał. Natalia żwawo wykrzyknęła - Pan, Panie Redaktorze! Dbał Pan cały czas o moje bezpieczeństwo i asystował mi. Dziękuję Panu za wsparcie.
Oniemiały z wrażenia August również podziękował, czuł się zaszczycony. Na zakończenie, z wypiekami na twarzy, zadał bardzo istotne pytanie - czy czuje się Pani bohaterką? Kobieta odrzekła, że jeszcze nie, natomiast co istotne - teraz chciałaby walczyć o wypuszczenie tego stworzenia na wolność.S76BFf40.png

Dawne legendy mówią, że w mieście, głęboko w tunelach żyje Bazyliszek.
Mściwy i bezlitosny potwór, wybudzony ze snu, zabija wzrokiem. Jego ofiary umierają ze strachu. Co też widzą w jego oczach? Tego nie wiadomo, nikt jeszcze z takiego spotkania żywy nie wyszedł. W czasie robót doszło do uszkodzenia piwnicy, w której bytował śpiący Bazyliszek. Przebudzony ze snu dokonał dwóch morderstw. Władze miasta sceptycznie podeszły do tematu mitycznego potwora mieszkającego w kanałach. Na wszelki wypadek zasypano jednak wejście do okolicznych piwnic. Oficjalnie jako przyczynę śmierci uważa się wypadek przy pracy.
Jak skończyła się ta historia?
Kierownik budowy, którego działania zostały zdemaskowane przez wścibską dziennikarkę, nie poradził sobie z poczuciem bezradności. Wiedział, że przyjdzie mu odpowiedzieć za te wydarzenia - w akcie desperacji popełnił samobójstwo. Po zakopaniu piwnic, roboty budowlane ruszyły na nowo. Życie mieszkańców powoli wraca do normy, chociaż opowieści o wydarzeniach zostaną z nimi na dłużej. Zaś główną ulicę, tę przez którą przebiegać ma główna linia tramwajowa Bazylei nazwano na cześć osoby, która zdemaskowała spiskowców - ulicą imienia Natalii Heleny von Lichtenstein-Hergemon!
Dotacje
4 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Prokrustes, Heinz-Werner Grüner.
Serduszka
7 776,00 lt
Ten artykuł lubią: Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, August van Hagsen de la Sparasan, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Orjon Surma, Prokrustes, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Mateusz Wilhelm, Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Daniel January von Tauer-Krak, Laurẽt Gedeon I, Severin Verwaltung-Esteladio, Gustaw Fryderyk von Hippogriff.
Komentarze
Heinz-Werner Grüner
Świetne!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Nie takie "afery" były zamiatane pod dywan haha
Permalink