Park Stołeczny, Prokrustes, 09.01.2021 r. o 14:05
Inauguracja robót na Autostradzie nr 4

W piątek, 8 stycznia 2021 r. o godzinie 13:00 rządowy śmigłowiec wylądował, wznosząc tumany pyłu, pośród kontenerów mieszkalnych przygotowanych dla robotników.

1.jpg

Ze śmigłowca wysiadła oficjalna delegacja przybywająca z Grodziska by otworzyć pierwszą w nowym roku inwestycję infrastrukturalną a mianowicie generalny remont i przebudowę Autostrady nr 4. Ministra Spraw Wewnętrznych Heweliusza Popowa-Chojnackiego oraz Burmistrza Grodziska Prokrustesa przywitał Kierownik Budowy z ramienia Biura Robót Publicznych, Piotr vel Bocian.

2.jpg

Przy niewielkim zainteresowaniu mediów i w obecności wyłącznie pracowników zjeżdżających się powoli do mobilnego osiedla kontenerowego oficjele ograniczyli swoje wystąpienia do minimum i szybko przeszli do świętowania. Najlepszy cyberyjski szampan Valtaria 2011 lał się strumieniami.

Mówiono dużo ale niewiele nadaje się do publikacji. Udało uzyskać się autoryzację dla jednej wypowiedzi Burmistrza Grodziska

Cytuję:
Ta droga, ta droga to jest droga do Bazyli.. ei.. Bazylei. Pojadą tam busy, autobusy, busy i inne takie

Nad całością inwestycji na szczęście czuwa Kierownik Budowy a informacje o postępie prac można uzyskać w Biurze Robót Publicznych

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 065,00 lt
Ten artykuł lubią: Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan, Piotr vel Bocian, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Heweliusz Popow-Chojnacki, Helwetyk Romański, Joahim von Ribertrop von Sarm, August van Hagsen de la Sparasan, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Daniel January von Tauer-Krak.
Komentarze
Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan
To jest droga na miarę naszych możliwości!
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Tą drogą otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Buduję, pracuję - artykuł level o wiele wyższy. ;-)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Na cześć ewolucji Zyriusza

Buduję!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Do wzrostu i rozwoju gospodarki Sarmacji; no i bezpieczeństwa- system nowoczesnych i gęstych połączeń komunikacyjnych jest podstawą.
Permalink
Piotr vel Bocian
@Prokrustes Zgłaszam, iż mimo wielkiego zapału istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że praca może nie zostać wykonana w założonym terminie. Powodem jest brak rąk do pacy w tych niesprzyjających warunkach pogodowych. Wspomagam pracowników w ich obowiązkach, jednak nic nie zastąpi wykwalifikowanej kadry roboczej.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Tym lepiej dla Kierownika. Wieksza wypłata na koniec :)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Prokrustes Martwię się, że nam procenty słabo idą, a przecież na budowie to podstawa:)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Jako Kierownik Budowy uprzejmie informuję, iż w wykonaniu prac przekroczyliśmy 50%, a w chwili obecnej jest to dokładnie 59%. Ponieważ jednak połowa szacowanego terminu upłynęła już dawno (a wręcz zbliżamy się do jego końca), to z pracami musimy nadgonić. Osoby pełniące funkcje administracyjne również dostały łopaty, przeszły szybkie szkolenie z ich obsługi i wysłane zostały na plac budowy.

Do tej pory w ramach przebudowy Autostrady 4 przeprowadzono następujące prace:
- zakończono prace przygotowawcze m.in. karczowanie, zdjęcie i konserwowanie pierwszej warstwy gleby, przygotowanie podłoża,
- wykonane zostały drenaże drogowe, nasyp i wykop w pasie drogowym A4,
- na remontowanych wiaduktach wykonano zbrojenie i deskowanie oraz wykonano zbrojenie korpusu podpory,
- na budowanych wiaduktach wykonano zbrojenie ław fundamentowych oraz betonowanie podpór. W chwili obecnej trwa zasypka ław fundamentowych i zbrojenie korpusu przyczółka,
- nad istniejącymi drogami kontynuowane jest zbrojenie ścian czołowych,
- rozpoczęły się prace związane z wykonaniem warstwy nawierzchniowej z kostki brukowej oraz warstwy podbudowy zasadniczej z betonu asfaltowego będącą warstwą wiążącą.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Prokrustes Informuję o zakończeniu prac w tym etapie inwestycji.
Odpowiedz Permalink