Rada Ministrów, Heweliusz Popow-Chojnacki, 09.01.2021 r. o 00:23
Oświadczenie Podkanclerzego ws. realiozy na szczytach władz

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9HT5tL0y.png

OŚWIADCZENIE PODKANCLERZEGO RADY MINISTRÓW

Książęce Miasto Grodzisk, 9 stycznia 2021 roku


Szanowni Państwo!

Jako Podkanclerzy kierujący w obecnej chwili sarmackim rządem pragnę wygłosić krótkie oświadczenie do Was, drogie Sarmatki i drodzy Sarmaci. Czynię to w związku z ostatnimi wydarzeniami, które częściowo miały miejsce za tzw. „kulisami sceny politycznej”, do której nie każdy z Was ma dostęp, a które rzutują na całościową kondycję naszego państwa. Wygłaszam tę mowę w duchu odpowiedzialności oraz wielkiej chęci, abyście zostali należycie poinformowani co do ostatnich działań najwyższych organów Księstwa Sarmacji.

Jak wszyscy wiemy, Jego Książęca Mość Piotr II Grzegorz jakiś czas temu za pośrednictwem Ćwirka poinformował, że w wyniku naporu realnych wydarzeń udaje się na kilkudniowy urlop. Jego realna sytuacja okazała się jednak na tyle trudna, że nie zdołał wypełnić obowiązku zarządzenia wyborów do Sejmu LXVII kadencji w ustawowym terminie, pomimo wcześniejszej informacji w tej kwestii. Gdy owy termin minął, w obozie władzy od razu pojawiły się głosy oraz propozycje, jak zaradzić temu wyborczemu problemowi. W mocno ograniczonym kontakcie Jego Książęca Mość wyraził życzenie, aby tymczasowo władzę książęcą przejął Regent w osobie Prześwietnego Orjona hrabiego Surmy – Marszałka Sejmu, który od razu zarządził wybory do sarmackiego parlamentu, a któremu chcę przekazać moje ogromne słowa podziękowań za podjęcie się po raz kolejny tej trudnej misji. Pragnę w tym miejscu również uspokoić wszystkich zmartwionych, że sytuacja z wyborami została zażegnana, a na obecną chwilę nie są one w jakikolwiek sposób zagrożone, zaś terminy kalendarza wyborczego już ruszyły. Czuję się także w powinności poinformować, że Jego Książęca Mość poprosił o sprawowanie władzy przez Regenta przez jeszcze jakiś czas, aby mógł uporać się z realną sytuacją, w jakiej się znalazł. Przyjmujemy tę decyzję ze zrozumieniem oraz wyrażamy głęboką nadzieję, że Książę rychło do nas powróci i będzie dalej działał ku rozwojowi całego Księstwa Sarmacji.

Realioza, która zebrała głębokie żniwo u głowy państwa, niestety nie próżnuje i w swojej sile – być może jeszcze mocniejszej – sparaliżowała również obecnego Kanclerza Księstwa Sarmacji, Wielmożnego Antoniego Kacpra Burbon-Contiego. Mogę to powiedzieć i chcę teraz Was o tym poinformować, że Pan Kanclerz w ostatnim czasie znalazł się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej, która wymaga od niego niemalże całkowitego poświęcenia, wskutek czego z dnia na dzień sprawy wirtualne odeszły na dalszy plan, a kontakt z nim – również prywatny – był i jest bardzo mocno ograniczony. Jego realioza szczególnie boli, gdy w pamięci przywołuję jego zaangażowanie oraz wielki entuzjazm w tworzeniu planów na przyszłość. W związku z tym faktem, działając na podstawie Zarządzenia Kanclerza ws. organizacji Rady Ministrów z dnia 3 grudnia ub.r., jako Podkanclerzy przejąłem obowiązki szefa rządu, aby zachować ciągłość jego prac. Wobec tego pragnę po raz kolejny uspokoić Szanownych Państwa i zapewnić, że prace rządu przebiegają w normalnym trybie, bez większych przeszkód. Sytuację Kanclerza Burbon-Contiego również przyjmujemy z dużym zrozumieniem i współczuciem; życzymy mu wielu sił oraz mamy nadzieję, że do nas powróci. W tym miejscu chciałbym też wyrazić moją wdzięczność całej Radzie Ministrów, która w tej trudnej godzinie zjednoczyła się we wspólnym działaniu na rzecz dobra Sarmacji – Panowie, raz jeszcze: serdecznie dziękuję!

Moi Drodzy, tym komunikatem chciałem poinformować Was o aktualnej sytuacji na szczycie władz państwowych. Sytuacji trudnej, gdzie realioza wygrała bitwę, ale wierzymy, że nie wygra wojny. Na koniec chcę Was uspokoić oraz zapewnić, że najważniejsze interesy państwowe pozostają niezagrożone. Po raz kolejny dostrzegamy, że naszym najgorszym wrogiem nie jest spadek liczby aktywnych uczestników naszej wirtualnej zabawy, zobojętnienie tych, którzy są, a właśnie realioza. Cały mikroświat w tej kwestii mówi jednym głosem i liczy na skuteczny lek, który pokona tę bestię. Korzystając z okazji chcę pozdrowić wszystkich chorych – zarówno tych, którzy tak jak Książę i Kanclerz, chorują od krótkiego czasu, jak i tych, którzy z realiozą zmagają się już bardzo długo. Miejsce na Was w Księstwie Sarmacji zawsze będzie czekało.

Szanowni Państwo, kończąc tę mowę chciałbym, abyście znali kulisy ostatniej sytuacji oraz spali spokojnie – władza trzyma rękę na pulsie. Życzę Wam również dużo sił i zdrowia – oby realioza omijała Was jak najszerszym łukiem.Z wyrazami najwyższego szacunku,
/–/ Heweliusz hrabia Popow-Chojnacki,
Podkanclerzy
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
9 910,00 lt
Ten artykuł lubią: Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Orjon Surma, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Piotr vel Bocian, Jan Magov-Zaorski, Henryk Leszczyński, Joahim von Ribertrop von Sarm, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Filip I Gryf, Severin Verwaltung-Esteladio, Apolinary Montserrat, Albert Felimi-Liderski, Albert Jan Maat von Hippogriff, Helwetyk Romański, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
No niestety bardzo to rozumiem. Powodzenia w zażegnaniu tegoż konfliktu!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Życzę zarówno JKM P2G jak i Kanclerzowi Antoniemu, aby zdołali spokojnie i dokładnie załatwić swoje sprawy. Myślę, że mając takie osoby jak Regent oraz Podkanclerzy jesteśmy w stanie przetrzymać ten czas bez szwanku. A Sarmacja zawsze musi stać na drugim planie wobec ważniejszych spraw :)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Wszystkim dotkniętym realiozą, bez względu na stopień zainfekowania, życzę powodzenia w walce z przeciwieństwami, wytrwałości i szybkiego powrotu do zdrowia.
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
Przez cierpienie do gwiazd! Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Realioza... straszna choroba, trzeba się zaszczepić :) zdrowia!
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
@VHS Oj tam, już się tak nie umartwiamy. Praca starczy ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Na realiozę pomaga jedynie odczynianie uroków. Bo jest wynikiem uroku właśnie. Szczepienie nie pomoże.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Życie zawsze weryfikuje nasze plany. Jestem pełen nadziei że sytuacja się niedługo ustabilizuje i odzyskamy najwyższe władze.
Permalink