Park Stołeczny, Kacper Koziorożec, 08.01.2021 r. o 15:04
Silne trzęsienie ziemi w Sarmacji. Bez ofiar w ludziach, trwa szacowanie strat

Dziś krótko po godzinie 11 na obszarze Księstwa Sarmacji dało się odczuć silne trzęsienie ziemi. Wstrząs wzbudził powszechne zaniepokojenie mieszkańców Feru. Nad wejściami do sklepów w porcie zakołysały się szyldy, a wzdłuż nadmorskiej promenady zaszeleściły drzewa. Nie ma informacji o poszkodowanych, trwa szacowanie strat. Z niepotwierdzonych doniesień wynika, że nieznacznym uszkodzeniom uległ falochron w przystani.

Z informacji przekazanych przez kierownictwo stacji sejsmicznej w Czarnolesie wynika, że ognisko wstrząsu o magnitudzie 6.4 znajdowało się ok. 10 km pod dnem Morza Sarmackiego. Wstrząs trwający około 10 sekund spowodował krótkotrwałą panikę na ulicach Feru, oddalonego od epicentrum o 25 km. Brak oficjalnych doniesień o poszkodowanych ani poważniejszych uszkodzeniach.

Trzęsienie ziemi jest pierwszym tak silnym zjawiskiem sejsmicznym, które nawiedziło obszar księstwa od czasu założenia przed dwoma laty stacji geofizycznej w Czarnolesie. Dotychczasowe badania geologiczne podłoża wykazały, że Sarmacja znajduje się w obrębie aktywnego tektoniczne obszaru. KK
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian.
Serduszka
6 781,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Henryk Leszczyński, Piotr vel Bocian, Bartosz von Thorn-Janiczek, Albert Jan Maat von Hippogriff, Filip I Gryf, Juliette Altrimenti, Orjon Surma, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Co prawda, nieprawdą jest, że ostatnie trzęsienie było 2 lata temu, bo było dokładnie 28 kwietnia 2017 roku, czyli już prawie 4 lata temu i było ono zdecydowanie większe, niż obecne, doprowadziło miasto do ruiny, ale zapewniam, że Vienbien nie będzie stało bezczynnie, kiedy sarmaccy bracia mieszkający w Ferze mają problemy! Już zbieramy się do pomocy!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
#Razem_damy_radę
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
ktoś tu potrafi pisać.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Sztab kryzysowy w Palacu Namiestnikowskim informuje, że nie ma strat w ludziach ani większych strat w infrastrukturze. Pojawiły się nieznaczne pęknięcia na kilku freskach w ratuszu, na szczęście są do odratowania. Namiestnik trzyma rękę na pulsie i w przypadku wstrząsów wtórnych będzie wnioskować o pomoc ze strony centrali.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@AFvTD wydaje mi się że stwierdzenie w artykule, że jest to "pierwsze od dwóch lat tak silne trzęsienie ziemi" nie stoi w sprzeczności z faktem że 4 lata wcześniej było silniejsze.. :)
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@AFvTD takie pytanie a propo tego z 2017:
"Już następnego dnia miasto zostało objęte kwarantanną."

-kwarantanna po trzęsieniu ziemi?
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@SantiVilarte generalnie, sytuacja była taka, że ówczesny burmistrz miasta Leszek de Ruth nie dostarczał jedzonka w kantynie, aż w końcu Fer został objęty kwarantanną. Użyłem tego "zdarzenia" i dorobiłem tło związane z trzęsieniem ziemi :D Wyszła całkiem spora akcja narracyjna, przez dosyć nieświadome wtedy działanie ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Może podczas trzęsienia ziemi zniszczone zostało jakieś tajne laboratorium i mogło coś się wydostać, dlatego została wprowadzona kwarantanna.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jestem na tyle stary, że kojarzę tego typu zdarzenia w naszej wirtualnej historii. Jednak za każdym razem KSZ, niosą pomoc ofiarom takich wydarzeń.
Permalink