Park Stołeczny, Heweliusz Popow-Chojnacki, 02.01.2021 r. o 23:59
Złote Wędki 2020 – pora na nominacje!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
xXb1oOyt.png
Sarmatki i Sarmaci!

Trzy dni temu pożegnaliśmy stary 2020 rok. Bardzo wielu z nas oczekiwało tego pożegnania i z dużym utęsknieniem oczekiwało na przyjście tego nowego 2021 roku – oby lepszego od poprzedniego. W nieistniejącym realu rok ten obfitował w wiele burzliwych wydarzeń – niekiedy bardzo trudnych i dotkliwych. Z pewnością zmienił on nasze codzienne życie. Również minione dwanaście miesięcy przyniosły duże zmiany w polskim mikroświecie, szczególnie w naszym Księstwie Sarmacji. Dlatego teraz, gdy dwa tysiące dwudziesty stał się już historią pora go podsumować, a wydarzenia i osoby, które na jego kształt miały decydujący wpływ odpowiednio nagrodzić.

Wobec tego mam niesamowitą przyjemność zainaugurować po raz kolejny tegoroczną edycję plebiscytu „Złote Wędki 2020”!

Plebiscyt jest wirtualnym odpowiednikiem realnych Oscarów z tym, że zamiast osób związanych z filmem wynagrodzimy osoby i wydarzenia, które odegrały kluczową rolę w minionym roku. A zaczynamy od otworzenia nominacji do poniższych kategorii:

■ SARMATA ROKU 2020
Postać, która swoimi działaniami zapisała się w historii Księstwa Sarmacji a jej imię będzie zapisane w podręcznikach do historii.

■ DEBIUT ROKU 2020
Osoba, która przybyła na sarmackie ziemie w minionym roku i zdążyła się już bardzo mocno zadomowić – oby na jak najdłużej.

■ SAMORZĄDOWIEC ROKU 2020
Rozwój prowincji to działania ludzi tam mieszkających. Ta kategoria to świetna okazja, aby wyróżnić aktywnych członków sarmackich prowincji. Pragnę zaznaczyć, że w tym miejscu nominujemy osoby zamieszkujące prowincje Księstwa Sarmacji, czyli Hasseland oraz STS, a nie mieszkańców byłych państw stowarzyszonych.

■ ARTYSTA ROKU 2020
Sarmacka kultura pełna jest wielu dzieł – czy to malarskich, literackich czy graficznych. W tej kategorii nagrodzony zostanie ten, który swoją pracę ubogacił nas w 2020 roku.

■ POLITYK ROKU 2020
Polityka oprócz pogody to jeden z ulubionych tematów przy sarmackich stołach. Kto podczas tych rozmów został najbardziej zasłużonym politykiem ubiegłych dwunasty miesięcy?

■ DZIENNIKARZ ROKU 2020
Sarmaci lubią czytać prasę – w modzie od zawsze są wysokiej jakości artykuły, reportaże, felietony. Kto w 2020 dostarczył nam ich najwięcej?

■ SPORTOWIEC ROKU 2020
Sport nieprzerwanie dostarcza nam wielu emocji. W tej kategorii pora nagrodzić tego, kto zrobił najwięcej dla jego rozwoju w 2020.

■ INFORMATYK ROKU 2020
Informatycy to mistrzowie Księstwa Sarmacji, którzy polepszają nasze v-życie. Wyróżnijmy tego, który w ubiegłym roku polepszył je najbardziej.

■ ŻOŁNIERZ ROKU 2020
Trudne czasy wymagają bohaterskich żołnierzy – bez wątpliwości tacy znaleźli się w szeregach Książęcych Sił Zbrojnych. Który z nich wzbudził w minionym roku w nas największy podziw i szacunek?

■ URZĘDNIK ROKU 2020
Bez urzędników nasz świat byłby nudny i na pewno znacząco mniej uporządkowany. W tej kategorii wynagradzamy tych urzędników, którzy zdobyli nasze największe uznanie.

■ NAUKOWIEC ROKU 2020
Osoba, która szczególnie mocno wpłynęła na rozwój sarmackiej nauki oraz edukacji w ubiegłym roku.

■ ROZCZAROWANIE ROKU 2020
Oprócz wielu znamienitych osób w 2020 roku znaleźli się również ci mniej zasłużeni, którzy zamiast podziwu wzbudzili nasze rozczarowanie. Ta kategoria jest właśnie dla jednej z nich.

■ INICJATYWA ROKU 2020
Inicjatywy pobudzają nas do większej aktywności. Która inicjatywa w 2020 roku wzbudziła nasze największe zainteresowanie oraz uznanie?

■ WYDARZENIE ROKU 2020
Dwa tysiące dwudziesty obfitował w wiele zdarzeń. Które z nich było najważniejsze?

W tym roku będziemy nominować do czternastu kategorii. Swoich kandydatów może zgłosić każdy, a można to uczynić na dwa sposoby. Pierwsza możliwość – w specjalnie utworzonym wątku na Forum Centralnym. Druga z możliwości to zgłoszenie Pocztą Konną do mojej skromnej osoby. Ponad to jedna osoba może nominować dowolną ilość osób, a w przypadku kategorii Wydarzenie Roku – odpowiednie zdarzenie. Możliwe jest również nominowanie danych instytucji.

Zgłaszanie kandydatur potrwa do 10 stycznia tj. niedziela, włącznie. Potem odbędzie się głosowanie w danych kategoriach, a ogłoszenie wyników nastąpi na uroczystej gali! Szczegółowe informacje zostaną Państwu podane w późniejszym terminie.


Nie będę przedłużał i zapraszam do zgłaszania swoich nominacji. Czas, start!


Rejestr zmian

Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
7 765,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr vel Bocian, Severin Verwaltung-Esteladio, Orjon Surma, Juliette Altrimenti, Filip I Gryf, Henryk Leszczyński, Laurẽt Gedeon I, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Bartosz von Thorn-Janiczek, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, John Rasmusen, Antoni Kacper Burbon-Conti.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Złote Wędki <3 Kocham, uwielbiam idę szukać kandydatów :D
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Ja mam swojego pewniaka na "ROZCZAROWANIE ROKU 2020".
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Trochę krótki ten termin ... Trzeba sobie będzie parę kwestii przypomnieć.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
A jednak. Już myślałem, że się nie zdecydujesz!
Odpowiedz Permalink
Heweliusz Popow-Chojnacki
Cytuję:
Trochę krótki ten termin ... Trzeba sobie będzie parę kwestii przypomnieć.
Rozważałem różne terminy i zgodzę się, że termin 10 stycznia włącznie może nie być zbyt długi, ale każde jego przesunięcie skutkowałoby przesunięciem terminu głównej gali wręczenia nagród. W zeszłym roku z tego co widziałem na zgłoszenie swoich kandydatur było tylko kilka dni :-) Ale jak ktoś się w tym roku nieco spóźni to nic specjalnego się nie zadzieje, a zgłoszenie zostanie uwzględnione.
Cytuję:
A jednak. Już myślałem, że się nie zdecydujesz!
Zdecydowałem się, ponieważ bardzo lubię ten plebiscyt a praca przy nim sprawia mi dużo przyjemności :-) Zachęcam do aktywnego udziału!
Odpowiedz Permalink