Dornostyński Szachowy Styczeń 2021
Seria wydawnicza: Liga

Sarmacka Liga Szachowa tym razem startuje już w styczniu, w przedpremierze, w zupełnie innej formule! W Kymerionie zagramy turniej w Puzzle Battle – pojedynek na rozwiązywanie zadań szachowych.

Sezon wiosna 2021 wystartuje plus minus w końcówce lutego albo na początku marca, jeśli chodzi o normalne turnieje, które pewnie będą rozgrywane na zmianę na wariantowymi. Natomiast w ramach rozgrzewki w styczniu zapraszam do udziału w turnieju Puzzle Battle.

Zasady gry:

https://www.chess.com/puzzles/battle
(lub w menu Zadania - > Puzzle Battle)

Jedna rozgrywka trwa 3 minuty. Możemy wskazać konkretnego rywala lub go wylosować. System losuje obu graczom zadania, zaczynając od najłatwiejszych (dla każdego losuje osobno). Można błędnie rozwiązać 3 zadania; przy trzecim rozgrywka się kończy. Najłatwiejsze zadania wymagają wykonania jednego ruchu. W późniejszych trzeba wykonać 2-4 posunięcia. Na bieżąco system pokazuje, jak sobie radzi przeciwnik, tzn. ile już rozwiązał poprawnie i ile ma błędów.

Obaj gracze grają do wyczerpania limitu błędów lub upływu czasu, chyba że jeden z nich już zakończył grę i ma gorszy wynik.
Cytuję:
WAŻNE: każda taka rozgrywka ma swój oryginalny link, który po grze musi być skopiowany i wklejony do odpowiedniego wątku jako dowód (ew. screen wyniku). Inaczej uznanie wyniku zależy od fair play pokonanego, bo w Puzzle Battle nie ma archiwum (a przynajmniej ja dotąd takiego nie znalazłem).

Tak jak w zwykłym turnieju, gramy do 2 zwycięstw. Tym razem nie ma remisów, więc każdy mecz będzie się składał z maksymalnie 3 partii.
V7zzq0q0.png
źródło: pixabay

Punktacja do tabeli ligi:
I miejsce – 3 pkt.
II miejsce – 2 pkt.
III miejsce – 1 pkt.
IV miejsce – 0,5 pkt.

Nagrody:
I miejsce – 5000 lt
II miejsce – 4000 lt
III miejsce – 3000 lt

Zapraszam do zgłoszeń:) W zależności od zgłoszeń, będę się starał tak ustawić grafik, żeby jak najwięcej zagrać systemem pucharowym.

Grafik pozostałych turniejów zostanie opublikowany w lutym.
PS. Polecam narzędzie do tworzenia GIFów z rozegranych partii, które udostępnia chess.com. Będziemy je wykorzystywać w sezonie wiosennym do prezentacji gier:
https://www.chess.com/gifs
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
3 732,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr vel Bocian, August van Hagsen de la Sparasan, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Filip I Gryf, Severin Verwaltung-Esteladio, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Ja wprawdzie się nie zgłaszam, ale piszę komentarz by docenić zaangażowanie. Powodzenia
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.