Liga szachowa: podsumowanie sezonu
Seria wydawnicza: Liga

A więc oficjalnie: wcześniej niż planowałem sezon 2020 ligi szachowej przechodzi do historii! Niestety, przez ostatni tydzień nie mogłem za wiele czasu poświęcić na KS, a w tej chwili jest przeddzień świąt, pozostał tydzień do zakończenia roku, więc nawet w normalnym czasie nie sprężylibyśmy się z turniejem, a co dopiero gdy ludzie będą zajęci świętowaniem.

Tym samym mam przyjemność ogłosić, że obroniłem wywalczone w poprzednim sezonie mistrzostwo :D
60GXFSg6.jpg

Tabela po dwóch pełnych i jednym „szczątkowym” turnieju prezentuje się w taki sposób:
2ca1OBx2.png

Do kilku pozycji konieczne jest wyjaśnienie:
Cytuję:
1. Punktacja za zawody w Grodzisku: ponieważ jakimś cudem zapomniałem jej ująć w ogłoszeniu turniejowym, uznałem że zastosuję taką samą jak w pierwszym turnieju w Kymerionie, gdzie była podobna liczba uczestników (czyli 5 pkt. za zwycięstwo i dalej co punkt, aż do jednego za 5. miejsce),
2. Turniej w Eldoracie (Joahima) – ponieważ rozegrano w nim tylko dwie partie, w obu Alfred pokonał odpowiednio Joahima i Karola von Sarma, to za to przyznałem mu 1 pkt. do punktacji, jako ekwiwalent wyjścia z fazy grupowej w pełnym.
3. Miejsce trzecie – zajął je Ignacy, ponieważ w finale grodziskim było 2-1, natomiast w kymeriońskim z Siergiuszem 2-0, ale to trochę rozstrzygnięte ad hoc. Na kolejny sezon muszę stworzyć sekwencję kolejnych czynników, które będą decydowały o miejscu w tabeli,
4. Miejsce piąte – Joahim przed Eugeniuszem, ponieważ brał udział w obu turniejach, Eugeniusz w jednym.

Oprócz nagród za poszczególne turnieje, każdy z uczestników, który zapunktował chociaż raz (czyli wszyscy z powyższej tabelki), otrzyma pamiątkowy dyplom.

Podsumowując: w tym roku sama liga była krótsza, nie udało rozegrać się tyle zawodów, ile by się chciało, natomiast działy się inne ciekawe rzeczy. Nie było żadnej imprezy międzynarodowej (a jedynie próby rozegrania takowej, niestety bez powodzenia, podjęte przez osoby spoza KS), ale do turniejów ligowych zgłaszali się także zawodnicy zagraniczni.
Powstała reprezentacja Sarmacji na chess.com, która zaliczyła jak dotąd jeden mecz (ws. kolejnego czekam na odpowiedź od potencjalnych rywali).
Wreszcie – po raz pierwszy ktoś urwał mi punkt w turnieju.

Drużynowo: w turnieju ligowym w Kymerionie prowadziliśmy klasyfikację drużynową, którą wygrała Olimpia-Unia, natomiast później z tego zrezygnowaliśmy. Aktywność szachowa jest u nas mocno indywidualna, więc Olimpia-Unia Grodzisk pozostaje drużynowym mistrzem Sarmacji.

W kolejnym sezonie:
- na pewno będzie więcej turniejów, i będę się starał do nich włączyć turniej w jakiejś formule zespołowej (np. par) i może turniej w jeden z wariantów szachów (na chess.com można grać np. w antyszachy czy szachy „na ślepo”),

- reprezentacja sarmacka będzie szukała kolejnych przeciwników do gry,

- być może jeszcze raz spróbuję zorganizować zawody międzynarodowe – ale to będzie zależeć od tego, czy z innych państw będzie na tyle chętnych (i aktywnych).

Tymczasem więc: gratulacje wszystkim uczestnikom ligi 2020 i do zobaczenia po Nowym roku :)
SV
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Juliette Altrimenti.
Serduszka
5 218,00 lt
Ten artykuł lubią: August van Hagsen de la Sparasan, Joahim von Ribertrop von Sarm, Filip I Gryf, Piotr vel Bocian, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Ignacy Urban de Ruth, Albert Felimi-Liderski, Juliette Altrimenti, Severin Verwaltung-Esteladio.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Gratuluję wszystkim!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
I ja się dołączam do gratulacji :) Drugie miejsce pod tak znakomitym szachistą to jak pierwsze :D
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Gratulacje dla uczestników; każda inicjatywa sportowa jest warta wsparcia.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
muszę się koniecznie zapisać na kolejną edycje.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.