Akademia Neksjalistyczna, Janusz Zabieraj, 22.12.2020 r. o 15:34
[IM AN] Podział mikropaństw ze względu na poziom ich wirtualnego rozwoju...

Wydawnictwo Akademii Neksjalistycznej zaprasza do zapoznania się z najnowszą monografią ks. bpa dr hab. net. prof. AN Janusza Adama Zabieraja SJ "Podział mikropaństw ze względu na poziom ich wirtualnego rozwoju na przykładzie Brodrii". W swej pracy Kanclerz Akademii Neksjalistycznej prezentuje wyniki pogłębionych badań na temat podstawowego - jego zdaniem - podziału mikropaństw ze względu na poziom ich wirtualnego rozwoju. Wyróżnia i opisuje mikropaństwa właściwe, mikropaństwa hybrydowe, mikropaństwa in statu nascendi oraz yoyonacje. Czyni to na przykładzie Brodrii, jednocześnie kwalifikując ją do kategorii mikropaństw hybrydowych jako wzorcowy przykład tej nietypowej kategorii. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego neksjalisty, mikrozofa oraz prawnika.

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 857,00 lt
Ten artykuł lubią: August van Hagsen de la Sparasan, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Filip I Gryf, Severin Verwaltung-Esteladio, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Ogółem mam pewne pytanie: kim jest Filip Lotnik? Kojarzę go tylko z Suderlandu, chyba nie zakładał innych mikronacji (głowy sobie za to oczywiście uciąć nie dam).
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Nie pozwolę się zgodzić z tezą, że cechą yoyonacji są ciągłe spory o władzę i kłótnie między obywatelami. To jest właśnie najważniejsza i zarazem najcenniejsza cecha mikronacji właściwej. To spory napędzają ogromną aktywność. Stwierdzenie, że jest to cecha yoyonacji jest w mojej opinii przede wszystkim stwierdzeniem, że nie ma w obecnym mikroświecie mikronacji właściwej.

Spór o władzę i kłótnie między obywatelami to porządek dzienny wielu mikronacji. Pozwolę sobie stwierdzić, że można nawet w Sarmacji wyszczególnić wątek walki o władzę oraz kłótni. Trudniej jest natomiast powiedzieć, że jest to wątek niskolotnej twórczości, ani tym bardziej nieuporządkowanej. Uważam, że jest to w monografii szczególnie niedoprecyzowane i warto byłoby się pochylić nad tym tematem głębiej.

Bo o ile w przytoczonym przykładzie spór opiera się na wadliwym ustroju i można to zaliczyć jako cechę yoyonacjj, tak w Sarmacji np. na czas wyborów również pojawia się taki spór. Zależnie oczywiście od ilości zainteresowanych zajęciem miejsc w ławach poselskich czy tronu książęcego. Nie zawsze taki spór następuje, czasami nawet zdarza się, że go nie ma, ale nie możemy go wykluczyć. Jest prowadzony w wyważonym tonie i rozstrzygany na określonych zasadach.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@joahimvonribertrop prawdopodobnie chodzi o Filipa Powietrznego :D
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
@AFvTD Lotnik a Powietrzny/von Sarm... duża różnica :D

Filip w trakcie swojego v-życia (po nim zresztą też) nosił wiele imion, ale Lotnikiem nie był nigdy.
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@AFvTD Muszę poprawić to w następnym wydaniu. W moim odczuciu te kłótnie o władzę w mikronacjach hybrydowych nie są walką merytoryczną, demokratyczną w wyborach itp., a oparte na przewrotach, odejściach, gównoburzach itp.
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
Po publikacji dotyczącej typów osobowości mikronautów pragnę sporządzić 1 wydanie dzieła pt. "Zarys teorii mikrozofii", swoistego podręcznika, w którym streszczę dotychczasowe swoje ustalenia. Tam uściślę, co miałem na myśli, pisząc o kłótniach i sporach. Dziękuję za zwrócenie uwagi na tę nieścisłość.
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
O, proszę. Pierwsze odwołanie do mojej pracy magis
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
terskiej. ;) [Niechcący wcisnąłem przycisk publikacji komentarza...]

Moim zdaniem największe znaczenie ma w tej sprawie fakt, że ustrój Brodrii jest mniej stabilny. A to, że się kłócą, to może się zdarzyć w zwykłym państwie.
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@Michal Ale kłótnie nie stanowią elementu dominującego.
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
@Zabieraj No, może tak. Ale moim zdaniem, to raczej charakter danego państwa niż element świadczący o kwestii bycia pełną mikronacją. Taki naród, o takim usposobieniu.

Chyba żeby patrzeć na to w sensie częściowej niezdolności do posiadania stabilnych władz?
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Interesujące. Znam dobrze jednego z Brodryjczyków, byłego Króla Hasselandu - bardzo sympatyczny człowiek, ale obawiam się, że by nas zrusyfikował... On bardzo lubi Rosję (skądinąd wiem, że świetnie mówi po rosyjsku), ale jego sympatia rozkłada się pomiędzy czasy caratu i ZSRR... nie ma się co dziwić ciągłym zmianom!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.