{SOBOS] I co z tą Pocztą Baridajską?

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Sprzątanie po secesji ruszyło i już od samego początku przysparza kontrowersji i odmiennych zdań. Niewątpliwie porządek należy wprowadzić, ale w jakim zakresie? Jak głęboko posunięte powinny to być zmiany? Nowa SOBOSowa ankieta przynosi kilka odpowiedzi na dzielące wątpliwości.

W badaniu wzięło udział 28 osób, wśród nich największą aktywnością wykazali się Starosarmaci (14), i kolejno: Hasellandczycy (3), obcy (8), osoby nieprzynależne do żadnego z wymienionych regionów (3). Badani w większości są doświadczonymi mikronautami o stażu wynoszącym więcej niż 5 lat (16), 3 osoby zadeklarowały bycie świeżakami.

He9x2nHR.png
Sff9nPPr.png

Rządowa propozycja zmiany (przy aprobacie władz Hasselandu) nazwy Poczty Baridajskiej i hipotetyczna transformacja w hasselandzką zelektryzowała najmocniej. Jak się okazuje, Sarmaci nie podzielają zdania władzy. 16 osób optuje za utrzymaniem nazwy. Jak argumentują na forum, nazwa ta to nie tylko adres siedziby, a mentalny pomnik, dziedzictwo KS. Wśród zwolenników zmiany nazwy Poczty większość (6) chciałaby neutralnej, niezwiązanej z żadnym regionem nazwy. Tylko 3 osoby popiera transformację w Pocztę Hasselandzką.

AY4DMrIp.png


Zdecydowanie mniej stanowcze jest zdanie Sarmatów na temat pozostałości po Baridasie, Sclavinii i Teutonii w postaci różnych instytucji. Patrząc na spis instytucji w systemie KS, można natknąć się na wiele z nich. To między innymi baridajski Herold, Slavińska Wolność czy też Gazeta Teutońska.
Największe poparcie ma pomysł stworzenia archiwum i umieszczenia tam instytucji, które nie będą już publikować w systemie KS (16). 9 osób uważa utrzymanie statusu quo za zasadne; 2 osoby chcą ich zupełnej terminacji.

8M7o20QR.png


Na kanwie ostatnich ruchów ludności i wątpliwości, gdzie osiąść, powstało nowe miasto – Bazylea. Miasto osadzone zostały w Starosarmacji. Pomysłodawcy akcji, JW Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, zachęca do osiedlenia. Prezydentem miasta został już JO Mikołaj Torped.
Ankietowani w większości aprobują powstanie tego miasta (19). Wśród tych osób 7 rozważa przeprowadzkę. 6 osób twierdzi, że to bez sensu.
W mieście osiedliło się już 9 osób, co autorzy pomysłu uważają za sukces.

Os4UMsV8.png


JKM Piotr II Grzegorz przed koronacją, na której nagrodził Sarmatów za ich działalność, stworzył ankietę, której wyniki miały na celu jak najsprawiedliwszy rozdział konfiturek. Zapytaliśmy więc Sarmatów, czy są zadowoleni z nadań. Pozytywne wrażenia ekspresjonuje 61% badanych (16), wśród których są zadowoleni (11) i średnio usatysfakcjonowani (5). 4 osoby są niezadowolone, zdania na ten temat nie ma 6 osób.

0ywGxO7V.png
Dotacje
3 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Brunon Krasnodębski, Piotr vel Bocian, Apolinary Montserrat, Filip I Gryf.
Serduszka
13 958,00 lt
Ten artykuł lubią: Mikołaj Torped, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Brunon Krasnodębski, Albert Felimi-Liderski, Helwetyk Romański, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Piotr vel Bocian, Laurẽt Gedeon I, Apolinary Montserrat, Henryk Leszczyński, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Severin Verwaltung-Esteladio, Filip I Gryf, Orjon Surma, Ignacy Urban de Ruth, Joahim von Ribertrop von Sarm, Prokrustes, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, August van Hagsen de la Sparasan, Zbyszko Gustolúpulo, Albert Jan Maat von Hippogriff, Mateusz Quadina.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Duży plus, bo bardzo lubię ankiety SOBOS i takie analizy.
Proszę tylko o informację czym różni się "osoba nieprzynależna do żadnego z wymienionych regionów" od "obcego"? Bo mi ta ostatnia pozycja kojarzy się z bohaterem serii filmów pod tym tytułem i jestem nieco zaniepokojony;)

Jeśli chodzi o sytuację w Bazylei to 9 osób jest naprawdę sukcesem. Jednak warto dodać, że obiecana była finansowa nagroda za zamieszkanie i przebywanie przez jakiś czas- trudno więc jednoznacznie określić czym kierowali sie mieszkańcy. Z czystej ciekawości warto więc powrócić do tego tematu za dwa miesiące.
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
Hmm... Z badania wynika, że chcemy utrzymać pamięć, nie zmieniać nazw i do tego powstaje odrębne miasto dla obywateli, którzy pozostali po Baridasie, Sclavinii i Teutonii, to znaczy, że dostrzegamy pewną odrębność. Wydaje mi się, że powinien powstać także trzeci samorząd, który obejmie tereny na siłę włączane do STS i w jakimś stopniu będzie opiekunem tamtego dorobku.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Marceli na siłę włączane? przecież to prasarmackie ziemie.
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
@leszcz Diuku w kwestii położenia pasują, ale czy narracyjnie?
Odpowiedz Permalink
Juliette Altrimenti
@Bocian Dziękuję <3
ankietowani mogli zaznaczyć, że należą do regionu innego, niż Starosarmacja i Haselland (=obcy)
lub nie odpowiedzieć na to pytanie (=osoba nieprzynależna do żadnego z wymienionych regionów)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Sondaż potwierdza, że dokonane wybory są słuszne.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
@Jul Ja się nie czuję obcy :o
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Niezadowoleni z konfiturek są pewni ci, co nie dostali i nic nie robili :D
Odpowiedz Permalink
Juliette Altrimenti
@ignac to dobrze! <3
To tylko moja taka wolna interpretacja ;>
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@AFvTD - ciężko być zadowolonym jak się nie zasiada w Senacie
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
@Marceli też nie przesadzajmy z tym, że Bazylea to miasto wyłącznie dla sierot po secesji. Bazylea to SARMACKIE => MIRYJSKIE miasto dla WSZYSTKICH, tj. zarówno tych, którzy po secesji nie mogą sobie znaleźć nowego miejsca, jak i przysłowiowych Wieńczysławów z Grodziska z dziada pradziada.
Odpowiedz Permalink
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Z tego, co mi wiadomo, Miria należy do Sclavinii. Więc Sclavińskie miasto.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@NvLH Otóż nie, nie należy. Z okupantami już się pożegnaliśmy.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Jul Znakomite opracowanie wynikow, gratuluje!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Marceli narracji tamtych terenów to już chyba najstarsi diukowie nie pomną, także można uznać, że tablica jest czysta. zresztą problem z narracją ma cała sts :v
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
@NvLH zle Ci wiadomo. ale dobra próba trollowania ;)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Marceli byc moze powstanie, ale jesli tak - to w sposob naturalny, jesli bedzie wystarczajaca energia mieszkancow i takie zapotrzebowanie. Poki co tozsamosc miryjska sie odradza!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.