Przypowiastki i opowiadania cz.2

Opowieść o naukowcu
Pewien naukowiec stworzył w Hassellandzkim laboratorium robota. Robot miał chronić ludzi przed niebezpieczeństwem. Niestety robot po pewnym czasie uznał, że ludzie są niebezpieczeństwem dla samych siebie. Wtedy postanowił zlikwidować owe niebezpieczeństwo. Wiązało się to ze zlikwidowaniem ludzi. Wtedy wkroczyli superbohaterowie. Niestety żaden z nich nie potrafił powstrzymać robota. Wtedy do akcji wkroczył naukowiec. Potrafił on zatrzymać własnego robota. Wiązało się to ze zniszczeniem robota. Naukowiec pokonał robota i uratował Hassellandu, a nawet całe Księstwo Sarmackie. Został okrzyknięty bohaterem.
LZU040y6.jpg

Przypowieść o nasionach
Pewuen rolnik postanowił zasadzić na jednym ze swoich Starosarmackich pól nasiona. Niedawno dostał nową porcję nasion specjalnie zmodyfikowanych przez naukowców. Nasiona miały mieć większe plony w krótszym czasie. Postanowił więc na połowie pola zasadzić normalne nasiona, a na drugiej połowie nasiona zmodyfikowane. Po kilku miesiącach wrócił na pole i zebrał plony. Rolnik zdziwił się, że zmodyfikowane nasiona miały aż tak duże plony. Po zebraniu wszystkich plonów postanowił wszystko sprzedać. Na początku plony że zmodyfikowanych nasion sprzedawały się jak świeże bułeczki, lecz po czasie kupcy tych plonów oskarżyli rolnika o zatrucie ich zwierząt. Postanowił on zamiast oddawać pieniądze oddać plony z normalnych nasion. Wtedy chodowcy przyszli do rolnika i podziękowali mu. Dzięki plonom z normalnych nasion ich zwięrzęta były większe i silniejsze. Od tamtej pory rolnik ani razu nie użył zmodyfikowanych nasion. Jego normalne plony przyniosły mu duży zarobek.
5CwTogUc.jpg

Opowieść o chciwości
Pewnego dnia dwóch ludzi zostało zapytanych przez Boga. "Co chcecie dostać, gdy pójdziecie do nieba". Jeden z ludzi zapytał. "Mogę wybrać wszystko co chcę". Bóg na to: "Oczywiście". Wtedy powiedział. "Jak pójdę do nieba chciałbym nieskończoną liczbę pieniędzy oraz zmartwychwstanie". Drugi był skromniejszy. "Chcem tylko miejsce w niebie" tak odpowiedział. Wtedy Bóg dał im ci chcieli. Ten, który zmartwychwstał wrócił do domu. Okazało się, że wszystkie jego rzeczy sprzedano, w tym także dom. Przypomniał sobie jednak, że ma nieskończoną liczbę pieniędzy. Poszedł więc do biura nieruchomości. Niestety nie sprzedano mu domu. Uznano go za ducha i wygoniono z biura. Od tamtej pory człowiek żyje w ubustwie, mieszka w beczce, a drugi został w niebie i jest tam szczęśliwy.
kCZLxr4l.jpg

Przypowieść o małżeństwach
W Królestwie Sarmackim żyły sobie dwa małżeństwa. Jedno było bardzo szczęśliwe, drugie zaś blisko rozpadu. Drugie małżeństwo podjęło decyzję o rozstaniu. Wtedy zrozpaczony exmąż szukał wsparcia u przyjaciela. Był nim mąż z pierwszego małżeństwa. Niestety odmówił on wsparcia przyjacielowi. Po sześciu miesiącach podobna sytuacja spotkała małżeństwo pierwsze. W tym czasie exmąż z drugiego małżenśtwa spotykał się z nową kobietą. Był on szczęśliwy w związku. Gdy jego przyjaciel przyszedł do niego po wsparcie nie zgodził się dlatego, że on go potraktował podobnie. Wtedy nieszczęśliwy poszedł pić. Zrozumiał wtedy, że dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą, a zło z potrojoną.
zW5I219E.jpg
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Michaś Elżbieta II.
Serduszka
5 394,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Piotr vel Bocian, Michał Jerzy Potocki, Joahim von Ribertrop von Sarm, Michaś Elżbieta II, Laurẽt Gedeon I, August van Hagsen de la Sparasan, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Adam van der Choheln Gilbert I
Uwaga proszę tutaj o podawanie opowieści bądź przypowieści z morałem, gdyż sam powoli wyczerpuje swoje pomysły, a chcem pociągnąć dłużej tą serię.
PS: Druga część w ten sam dzień co pierwsza. Musiałem dużo pracować, a nie jest to takie łatwe
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Tak szybko się nie spodziewałem. ;-)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@AvdCGI jest super, ale proponuję zwolnić. Często wydawane teksty szybko się przejedzą ;) Warto natomiast przygotować sobie kilka przypowieści i zapisać gdzieś do publikacji za kilka dni, wtedy ludzie będą czekali. Inaczej po 3-5 wydaniach będzie: "Co? Znowu to samo, a daj se pan spokój" ;)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Jestem wielkim fanem tej serii.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Kolejna ciekawa i z morałami opowieść :) Lubię takie
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.