Hasselandzka Kolekcja Kart rusza

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Kochani i szanowni,
Lubiani i lubiani bardzo

Wczoraj miałem taką wenę twórczą, taki szał pisania stron "www", że skończyłem projekt, który bez opisywanego wcześniej potężnego "impulsu" powstawałby kolejne pół roku. Mam tutaj na myśli Hasselandzką Kolekcję Kart, którą można znaleźć pod poniższym adresem. Strona pod względami wizualnymi nie przebija DSG lub Zdrapki Czarnoleskiej (khe!, khe!, uśmiecham się do diuka z Piwnicy), niemniej do najgorszych też nie wygląda. W razie potrzeby zmiany są możliwe i każdy feedback będzie rozpatrywany odrębnie.

Hasselandzka Kolekcja Kart jest inicjatywą, podobną do znaczków. Zasada będzie podobna do obecnej jeszcze na stronie kolekcji monogramów. Za pieniądze będzie można kupić pakiety kart - brązowy, srebrny i złoty - ich cena to kolejno 500, 2000, 5000lt (ceny mogą ulegać zmianom!). W każdym pakiecie znaleźć będzie można następującą ilość kart (5-10-15), różniących się od siebie rangą. Zawartość każdego pakietu można podejrzeć na stronie w zakładce "Kup pakiet" dostępnej po zalogowaniu się.

Karty dzielą się na pięć rang, kolejno:
- Drewniana - czyli najsłabsza, niekoniecznie najpiękniejsza, pospolita
- Kamienna - dosyć często występująca, ale już jest w estetyczna i dobrze wygląda
- Żelazna - występuje rzadziej, również jest elegancka
- Złota - prawie najrzadsza, przy kartach złotych spodziewać się należy dobrej jakości
- Diamentowa - najrzadsza, a jakość wykonania wypełnia wszelkie oczekiwania.

Rzadkość kart określana jest na podstawie liczby wydanych kart. Karty będą wydawane w proporcji 100-70-50-30-10, co oznacza, że w obiegu będzie maksymalnie 100 kart drewnianych (dla każdego rodzaju karty!) - czyli dla 100 różnych kart drewnianych, wyemitowane łącznie będzie 10000 kart.

Tutaj jednak pojawia się zasadniczy problem, który muszę rozwiązać tu i teraz. Jak widać, graficznie uzdolniony nie jestem, wizerunki "pakietów" jak również kolekcji nie należą do najpiękniejszych (ledwo wypełniają znamiona przyzwoitości). Dlatego też chciałbym ogłosić konkurs, z dużą pulą nagród - bo aż 250 tysięcy libertów (a jak się RM lub Jego Książęca Mość dołoży, to i więcej - wniosek do RM będę składał na dniach, wniosek do Księcia - będę najpierw musiał poszukać, czy jakiekolwiek dofinansowanie jest możliwe), polegający na zaprojektowaniu dowolnej liczby kart, które poddane weryfikacji jakościowej zostaną umieszczone w odpowiednich kategoriach jakościowych.

Planowana liczba przyjętych kart wynosi 100. (przy dużym powodzeniu, kreatywności i zwiększeniu się ilości moich środków pieniężnych) Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę kart. Karta musi mieć wymiary 250x350px, orientacja pionowa, format PNG. Dopuszczalne są drobne odchylenia od normy lub wykonanie większej pracy przy zachowaniu proporcji. Za każdą kartę płacę 2500 lt (analogicznie za 4 karty - 10 000 lt)

Warte zauważenia jest, że po wykonaniu jednej karty możliwe jest wykorzystanie szablonu i zmiany kosmetyczne, więc jest to naprawdę łatwy sposób na zarobienie kilkudziesięciu tysięcy libertów!

Jednak, nie może być zbyt łatwo! Tematyka kart kolekcji, która dzięki temu powstanie jest dokładnie określona i jest to - fanfary - Sarmackie Święta 2020. Wszystko, związane ze świętami i nawiązujące do mikronacji. Choinka ubrana w barwy narodowe sarmacji? Karp wigilijny po razuryjsku? Ustrojony Grodzisk? A może Jego Książęca Wysokość Tomasz Ivo Hugo w stroju Mikołaja? Decyzja należy do was! Mile widziane również szablonowe "ramki", losowo nazwane "statystyki kart" (prestiż? zaskoczenie? zwinność? :D )

Dodatkowo zdecydowano o dodatkowych nagrodach w wysokości 7,5 tysięcy libertów dla osób, które podejmą się zaprojektowaniu "opakowania" dla pakietu brązowego, srebrnego i złotego oraz "okładki" kolekcji Sarmackie Święta 2020 (łącznie 30 tysięcy).

Zgłoszenia przyjmuję prywatnie przez Pocztę Konną oraz Discorda (przy zgłoszeniu przez Discorda, jeżeli nick na Discordzie nie identyfikuje osoby bezpośrednio - proszę podać sarmackie ID), oraz w wątku na forum (link pojawi się w komentarzu po publikacji artykułu). Można zgłaszać również w komentarzach pod artykułem (ALE koniecznie z tantiemą! :D)

Zgłoszenia będą rozpatrywane na bieżąco, statystyki przyjętych kart oraz ich twórców będą przekazywane na forum w wątku zgłoszeniowym, natomiast nagrody wypłacane na bieżąco.

Zgłoszenia będziemy przyjmować do 29 grudnia, a 30 grudnia swoją działalność Hasselandzka Kolekcja Kart (o ile będzie wystarczająco Kart) oficjalnie otworzy.

UWAGA:
Zdarzyło się, że ktoś już kupił pakiety kolorowych kart testowych. Tak, przyciski do kupowania działają :D
Serduszka
9 525,00 lt
Ten artykuł lubią: Apolinary Montserrat, Filip I Gryf, Antoni Kacper Burbon-Conti, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon, Piotr vel Bocian, Brunon Krasnodębski, Laurẽt Gedeon I, Juliette Altrimenti, Joahim von Ribertrop von Sarm, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Ignacy Urban de Ruth, Albert Jan Maat von Hippogriff, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Severin Verwaltung-Esteladio.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Oczywiście obiecany link KLIK!
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
No no, niezły pomysł! A każdy zestaw będzie widoczny w kolekcji? Kupiłem ten pierwszy zestaw, ale nie mogę go ponownie zobaczyć. Chyba, ze coś źle klikam.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Tak, wylosowane karty pojawiają się po zakupie pakietu, a później pojawiają się w zakładce "twoja kolekcja", przy czym kupione karty kumulują się.

Powinien się tam pojawiać, jeżeli się nie pojawia, to zaraz zerknę.@Marceli
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
@AFvTD w mojej kolekcji nie mam kart tylko pole wyboru kolekcja świąteczna, ale jak klikam wybierz to nic się nie zmienia.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Ok, faktycznie coś jest nie tak, zaraz zerknę
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
@AFvTD mam ten sam problem co Marceli :)
Odpowiedz Permalink
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Karty są lepsze niż nudne, staromodne znaczki. Popieram karty, są pro!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@LudwikTommo @Marceli mam nadzieję, że teraz poprawnie działa, jakby coś jednak nie działało, to będę szukał dalej.
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
@AFvTD no to teraz jak wchodzę na kolekcję to mam: 2 czerwone, 1 zieloną i 2 żółte. Klikam wybierz kolekcję świąteczną i mam: 8 niebieskich, 4 czerwone, 9 zielonych i 9 żółtych.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Marceli teraz już powinno grać tak jak powinno. W tym drugim przypadku też drobnej rzeczy nie podmieniłem i wyświetlało moją "kolekcję" :D
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
@AFvTD o, teraz jest ok, bez gratisów :))
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Fajne się zapowiada ;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Szkoda, że ostatnio tyle wydatków i zostałem bez kasy, a na dodatek w długach.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Ciekawa akcja. ;-)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@JanuszekvHP to jest rewolucyjny system, który zmieni porządek mikroświata (Mruga porozumiewawczo w stronę twórcy SGZR)
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
@MaHi WKW, jak trzeba będzie jakąś konsolidację zrobić to proszę dać znać, coś tam się znajdzie w sejfie :)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
są karty można grać w pokera :)
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
"Zdarzyło się, że ktoś już kupił pakiety kolorowych kart testowych. "
Ano, ja ;D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.