Exposé Kanclerza Księstwa Sarmacji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
2e2beUzJ.png

PRZEMÓWIENIE PROGRAMOWE

Kanclerza Księstwa Sarmacji

Książęce Miasto Grodzisk, 5 grudnia 2020 roku

Wasza Książęca Mość,
Drodzy Rodacy,

mija już ponad miesiąc czasu od jednego z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Księstwa Sarmacji. Nasza Ojczyzna po nagłym wypowiedzeniu traktatów przez państwa stowarzyszone znalazła się w głębokim kryzysie. Dzisiaj, na szczęście po tamtych wydarzeniach pozostały jedynie wspomnienia, a Sarmacja z pomocą wielu zaangażowanych Sarmatów, którzy dobro kraju postawili na pierwszym miejscu, może rozwijać się dalej i szukać rozwiązań na miarę obecnych czasów. Niezaprzeczalny wkład mieli w to członkowie Rady Ocalenia Sarmacji, ale również wszyscy, którzy w tym trudnym czasie wsparli odbudowę Ojczyzny. To miejsce, w którym jesteśmy obecnie, zawdzięczamy temu poświęceniu oraz zaangażowaniu Was wszystkich, za co dziękuję.

Od tamtego czasu na Książęcy Tron został wybrany Jego Książęca Mość Piotr II Grzegorz, a dzięki jednogłośnej decyzji Sejmu mogę teraz stanąć przed Wami jako Kanclerz Księstwa Sarmacji, który pokieruje pracą Rady Ministrów do końca obecnie trwającej kadencji. Przychodzi mi pełnić ten urząd w nowej rzeczywistości, ale wierzę, że wspólnie uda nam się zadbać o stabilną przyszłość Sarmacji i osiągnąć zamierzone cele. Mimo, że ciężar pierwszych organizacyjnych decyzji już za mną, do zrobienia jest jeszcze wiele. Chociaż do końca kadencji Sejmu zostało już niewiele czasu, mamy plany, które nie są przysłowiowymi gruszkami na wierzbie, ale realnymi działaniami.

POLITYKA WEWNĘTRZNA

Jednym z najważniejszych zadań Rady Ministrów, oprócz prowadzenia bieżącej administracji, będzie uporządkowanie formalności związanych z opuszczeniem Księstwa Sarmacji przez państwa stowarzyszone. Począwszy od usunięcia wielu martwych przepisów w naszym systemie prawnym po uregulowanie nazw wielu miejsc i instytucji, w tym również uregulowanie formalnego i rzeczywistego stanu ich finansów oraz lokalizacji siedzib. W pierwszej kolejności zajmiemy się zmianą nazwy Poczty Baridajskiej, ponieważ będzie ona w najbliższym czasie emitować wiele znaczków. Już teraz zapraszamy do wątku, w którym możecie zaproponować swoje pomysły odnośnie nowej nazwy poczty.

Dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości stawiamy sobie za kolejny punkt programu, który chcemy zrealizować w najbliższym czasie. Wstępne konsultacje już się odbyły, a w nadchodzących dniach w Sejmie zostanie złożony projekt ustawy. Trwają również prace nad zmianą w Prefekturze Generalnej jak i wstępne przygotowania do zmian Kodeksu Sprawiedliwości, jako części składowe całego sarmackiego wymiaru sprawiedliwości.
W związku z objęciem urzędu Kanclerza Księstwa Sarmacji zrezygnowałem z pełnienia funkcji Prefekta Generalnego i powołałem w to miejsce Ministra Sprawiedliwości - Prześwietnego Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan. Wierzę, że jest to wstęp do zmian również w sposobie funkcjonowania Prefektury Generalnej, a połączenie tych dwóch urzędów jest okazją do uproszczenie jej działalności.

W trakcie Błękitnego Października mocno nasiliły się głosy o potrzebie gruntownej zmiany obowiązującej Konstytucji Księstwa Sarmacji. Rozumiemy te głosy i już niebawem rozpoczniemy głębokie konsultacje społeczne, które pozwolą nam wyłonić obraz tego, jaki obecnie kształt powinien przyjąć nasz ustrój i jakie zmiany są w naszej ustawie zasadniczej niezbędne. W tej jak i wielu innych kwestiach nie zamierzamy ograniczać się w formach konsultowania się z Wami - sondaże SOBOS, oficjalne konsultacje na forum czy dyskusje i zbieranie pomysłów wieloma prywatnymi kanałami, które trwają się już teraz.

Zbliża się czas świąteczno-zimowy, który sprzyja budowaniu narracji, dlatego w naszych planach znalazła się organizacja tematycznych akcji, które tę narrację oraz aktywność pobudzą. Chciałbym zdradzić, że należy przygotować się na kilka konkursów i narracyjnych wątków. Również przy narracji nie zamierzamy się ograniczać w znanych już formach działania. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.
Chociaż narracja i fabularyzacja jest ważną częścią naszej aktywności, to pragniemy poinformować, że już teraz trwają pracę nad systemowymi zmianami, które z jednej strony będą zachęcały do działalności, a z drugiej strony będą ją ułatwiały. Szczegóły będziemy przedstawiać wkrótce.

POLITYKA ZAGRANICZNA

Chociaż większość czasu i działań planujemy poświęcać realizacji wewnętrznym potrzebom i inicjatywom, to znaczną część naszej uwagi chcielibyśmy również poświęcić polityce zagranicznej. Skuteczna działalność Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest niezbędna, aby zatroszczyć się o nasze wpływy, podejmować współpracę z innymi państwami czy zadbać o międzynarodowe sprawy, które mają wpływ także na naszą działalność wewnętrzną. Rola polityki zagranicznej już od dawna nie była tak kluczowa dla Sarmacji. Z pewnością dużym wyzwaniem jest uregulowanie konfliktu o ziemie, do których prawo rości sobie Konfederacja Sclavinii - w tej kwestii podtrzymujemy stanowisko dotychczas wypracowane przez naszą służbę dyplomatyczną. Pozostajemy jednak wciąż otwarci na dialog, którego tak bardzo teraz brakuje. Realizowane są również inne działania, które ujrzą światło dzienne w najbliższym czasie.

SKŁAD RADY MINISTRÓW

Tego wszystkiego, co zaproponowałem i wielu innych pomysłów oraz inicjatyw, które czekają na zrealizowanie, nie uda się zrealizować bez wsparcia oraz zaangażowania poszczególnych osób, które zechciały wesprzeć Radę Ministrów swoimi działaniami. Ogromny wkład w stworzenie i funkcjonowanie rządu ma Prześwietny Heweliusz Popow-Chojnacki, który wstąpił do Rady Ministrów jako Podkanclerzy oraz Minister Spraw Wewnętrznych. Wspólnymi siłami będziemy koordynować pracami Rady Ministrów. Do rządu weszli również:
  • Poważany Franz Langer jako Minister Informacji;
  • Prześwietny Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasa jako Minister Sprawiedliwości;
  • Jego Książęca Wysokość Filip I Gryf jako Minister Spraw Zagranicznych;
  • Jaśnie Oświecony Prokrustes jako Minister Edukacji i Nauki;
  • Wielmożny Taddeo von Hippogriff-Piccolomini jako Minister Kultury;
  • Prześwietny Jan Magov-Zaorski jako Minister Finansów i Gospodarki.

Zadania poszczególnych resortów zostały opublikowane w Zarządzeniu ws. organizacji Rady Ministrów, do którego lektury zachęcamy.
Chociaż czasu do końca kadencji zostało niewiele, a pracy jest sporo, to wierzę, że z tak silną i zgraną Radą Ministrów jesteśmy w stanie zrealizować wszystkie nasze plany i pomysły w wyznaczonym czasie. Liczę również na współpracę ze strony Jego Książęcej Mości oraz Wszystkich tych, którzy zechcą nas w tych działaniach wesprzeć. Dziękuję za uwagę.

82tT1zfv.png
(—) Antoni Kacper Burbon-Conti,
Kanclerz

(—) Heweliusz Popow-Chojnacki,
Podkanclerzy
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
13 317,00 lt
Ten artykuł lubią: Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste, Arkadiusz Maksymilian, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Albert Jan Maat von Hippogriff, Filip I Gryf, Brunon Krasnodębski, Piotr de Zaym, Orjon Surma, Piotr vel Bocian, Piotr II Grzegorz, Julian Fer at Atera, Mikołaj Torped, Henryk Leszczyński, Ignacy Urban de Ruth, Jan Magov-Zaorski, Laurẽt Gedeon I, Joahim von Ribertrop von Sarm, Zbyszko Gustolúpulo, Gotfryd Slavik de Ruth, Severin Verwaltung-Esteladio, Apolinary Montserrat, Misza "JK" Korab-Kaku.
Komentarze
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
Doskonale. Teraz tylko podporządkować sobie sądy!
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
Powodzenia!

@VHS Zgłaszam się na Rzecznika Dyscyplinarnego Asesorów!
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Gratuluję
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Powodzenia :D
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
z delikatną ciekawością obserwuję wątek spraw zagranicznych oraz tego jak obie strony tego "konfliktu" wybrną z zaistniałej sytuacji. Życzę powodzenia, zdecydowanie dużo powodzenia.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
zadbajmy tylko, by przy stole rozmów ze sclavinią w ogóle było dla nas krzesło. bo jak na razie to chyba w przykucu będziemy dyskutować z wielce szanownymi zdrajcami.
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
@leszcz wyobraźmy sobie taką sytuacje. Masz dom z dużym ogrodem. Masz też dobre serce, wiec gdy pewnego razu widzisz, że jakiś bezdomny rozbił w twoim ogrodzie namiot to mówisz mu - spoko, możesz tutaj sobie nocować. Z czasem bezdomny okazuje się całkiem sympatyczny - robi zakupy, pomaga grabić liście, przycina krzaczki. Pewnego dnia jednak coś mu odwala, zabiera namiot i sobie idzie. Z kim i o czym tutaj rozmawiać?
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
Byty wirtualne należą do podmiotów, które je wymyśliły, chyba że zostaną porzucone. Mirie i jej umiejscowienie wymyslila Sarmacja i Sclavinia nie ma do nich prawa. Nie ma wirtualnego posiadania. Koniec tematu.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@VHS słusznie prawicie. jednak widzę, że czcigodny kanclerz, pozostając "otwartym na dialog" sankcjonuje roszczenia strony sclavińskiej.
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste
@leszcz Kanclerz to po prostu człowiek kulturalny. Wierzę zresztą, że wśród Sclavinczykow również są takie osoby i kiedyś zdołają przekrzyczeć oszołoma, który chce sobie zrobić fejm w mikro na obozach śmierci i czystkach etnicznych.
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@leszcz Chciałbym, aby to wybrzmiało klarownie - stanowisko Rady Ministrów jest niezmienne od samego początku i takim pozostanie: mamy pełne prawo do zarządzania i dysponowania ziemiami, które dotychczas były zarządzane przez Konfederację Sclavinii. Dialog widzimy w miejscu, w którym możemy wesprzeć Sclavinię w załagodzeniu ich obecnie trudnego położenia, ale dialogu nie widzimy w miejscu, gdzie następuje dyskusja, do kogo należą ziemie. Należą do Sarmacji.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Antoni czuję się uspokojony. na czym polega ich trudne położenie (moja wiedza o krajach, bądź co bądź, zamorskich, jest ograniczona niestety)?
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Bardzo dobrze napisane przemówienie programowe, jasno i konkretnie określone cele. Powodzenia życzę i służę pomocą :)
Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@leszcz De facto Sclavinia podjęła decyzję, która doprowadziła do tego, że została bez swojej lokalizacji na mapie. Naszym celem nie jest nikogo zniszczyć. Mimo zawiłej historii, secesji i tworzenia obecnego konfliktu chcemy dla Sclavinii w ostatecznym rozrachunku dobrze, jednakże Sarmacja i jej interesy są dla nas dobrem nadrzędnym.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
Zastanawiam się czy aby rozmowy nie powinny odbywać się z faktycznym władcą dawnych krajów Stowarzyszonych. Nie jestem przekonany czy Ludwik na tak wiele do gadania. Ale to tylko moje subiektywne odczucie
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
Szkoda mi sclavińskiego dziedzictwa, ale trzeba się z tym pogodzić... Jedyne co mogę to zadeklarować to to, że Bordonia była i jest sarmacka.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.