Sarmacka Liga Piłkarska, Prokrustes, 28.11.2020 r. o 17:37
[SLP] Sezon 38, kolejka 4

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Podsumowanie czwartej kolejki ukazuje się rzutem na taśmę przed kolejką piątą... stąd jest mniej dokładne, brakuje ilustracji jak i nazwisk trenerów. Po prostu terminy goniły ;)

Futbólfeaán Auterra 4 (1 - 1) 1 Partyzant Poddebice

Na pozycji lidera bez zmian. Fantastyczny beniaminek z Auterry bez problemu rozprawił się z czerwoną latarnią ligi - Partyzanem Poddębice. Ale czy aby na pewno bez problemu ? Zwycięstwo jest okazałe ale mecz nie ułożył się dla gospodarzy idealnie.

To goście niespodziewanie objęli prowadzenie już w 9 minucie dzięki rzutowi wolnemu egzekwowanemu przez Dorindo Amparo i niemal 30 minut zajęło gospodarzom wyrównanie (Tommi Ung głową w 36'). Do przerwy remis. W 61 minucie losy meczu wrociły na oczekiwane tory. Faulowany został Sergiu Jupan i chociaż kontuzjowany musiał zejść z boiska to właśnie ten rzut wolny wykorzystał Raimond Kloss i było już 2:1.

Formalność została dopełniona w 80 oraz 92 minucie golem Felixa Alvaresa oraz drugim trafieniem Klossa. W jedenastce kolejki znalazło się aż czterech zawodników Autrry (w tym aż trzech pomocników): Tiger (napastnik), Kikidakis, Ung oraz Junior.

FC Czarnolas 2 (1 - 0) 0 CKS Grabarnia Grodzisk

Na drugie miejsce w tabeli awansowali obrońcy tytułu mistrzowskiego - drużyna FC Czarnolas, którzy bez problemu pokonali CKS Grabarnię. Gospodarze byli lepsi w każdym elemencie piłkarskiego fachu i mecz mógłby równie dobrze zakończyć się znacznym pogromem.

Co jednak zaskakuje, żadna z bramek nie padła po koronkowej akcji. Pierwszy gol to strzał z dystansu Cesara Cordeiro w 23 minucie a drugi, strzelony co prawda przez Napastnika to jednak z rzutu wolnego. Maximilian Behrmann wpisał się na listę strzelców w 62 minucie.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami dwóch kontuzji. Najpierw Michał Żewłakow uległ nałogowi grania w Sarmację i zszedł z boiska przerywając treningi na osiem dni które w pełni poświęci Księstwu. Dwie minuty później sfrustrowany szczęściem rywala Gusten Malmsten z Grabarni wbiegł rozmyślnie w słupek i ze wstrząśnieniem mózgu odwieziony został do szpitala skąd mógł spokojnie hejtować Czarnolas na Ćwirku.

Polonia Czarnolas 1 (0 - 0) 1 RVT Hrabia Ruhnhoff

Podium zamykają Hrabiowie. Czyżby zanosiło się na powtórkę z poprzedniego sezonu ?

To jednak gospodarze z Czarnolasu byli bliżej wygranej w tym meczu. Już w siódmej minucie sędzia nie uznał bramki strzelonej przez Borisa Ritza i chociaż Polonia doznała poważnego osłabienia gdy w 42 minucie z boiska zszedł kapitan Zapater to w drugiej połowie poważnie zdominowała rywali.

Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Jin Hae Hyon w 63 minucie. Brama padła po dośrodkwaniu z rzutu rożnego Borisa Ritza. Gdy już się wydawało, że trzy punkty zostaną w Czarnolesie goście zaskoczyli bramką Zarko Mayrhubera w 89 minucie.

Jin Hae Hyon z Polonii jest na drugim miejsce w klasyfikacji strzelców z 3 bramkami i traci dwie do Klossa (Auterra).

YK Sloniki Sodomia 0 (0 - 0) 0 FKK Rantiochskie Kr.

Beniaminek z Sodomii pokazał pazur. Ponownie udowodnił, że linia obronna ma bardzo duży potencjał - uzyskała ona notę 18 ale tym razem niespodziewanie zdominował również środek pola i to nie przeciwko byle komu lecz obrońcy tytułu wicemistrzowskiego.

Słoniki stworzyły siedem sytuacji strzeleckich a Krasnoludy żadnej! W zasadzie remis ten może więc cieszyć obydwie strony.

Synowie Wandy 0 (0 - 0) 1 FC Bullace

Szósta pozycja to Synowie Wandy którzy tym razem nie wzbogacili swojego dorobku punktowego. Goście FC Bullace za to zdobyli swoje pierwsze punkty i poprawili swoją sytuację w dolnej części tabeli.

Gospodarze postawili na ofensywę (17) zostawiając odłogiem obronę i pomoc. Goście z kolei skupili sie na obronie (18), mniej na pomoc a odpuścili ofensywę. Mocna linia napadu Synów była całkiem odcięta od piłki i stowrzyła tylko jedną sytuację przy sześciu FC Bullace.

Decydująca bramka padła z rzutu wolnego w 49 minucie a jej zdobywcą jest Hidayet Bolukbasi.

niżej ....

W Pierwszej Klasie kolejne zwycięstwo zaliczył lider Lotos Trizopolis a na drugie miejsce awansował Krokodyle z Punty odnosząc 3 wygraną. Trzecie miejsce również w rękach spadkowicza z Ekstraklasy - Kumkwatów Wałbrzych - chociaż przytrafiła im się poważna wpadka w postaci remisu z WW Laviva Fer.

W najniższej klasie rozgrywkowej czołówka również bez zmian. Prowadzą KS Immortals oraz Pingwiny z Soli (komplet wygranych) a 4 punkty za nimi jest Dyskobolia Czarnolas która tylko zremisowała z Tigers Elrat.