Gratulacje, podziękowania i plany

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Grodzisk, 24.11.2020 r.
Drodzy Sarmaci,

wczoraj wieczorem poznaliśmy wyniki Wolnej Elekcji, która wyłoniła następcę JKW Andrzeja Fryderyka - został nim JKM Piotr II Grzegorz. Chociaż kandydowałem do objęcia Książęcego Tronu, niestety nie udało mi się dosięgnąć tego zaszczytu. Pragnę przy tym podziękować za zaufanie i oddane na mnie głosy, a także za współudział w mojej kampanii elekcyjnej. To był cudowny czas, w którym miałem z Wami okazję rozmawiać na ważne tematy i w którym miałem okazję bardzo intensywnie myśleć o przyszłości Księstwa Sarmacji. Chociaż wynik elekcji nie był dla mnie korzystny, wiele się przez ten czas nauczyłem, czego nie zamierzam porzucać w najbliższym czasie.

Pragnę również pogratulować Jego Książęcej Mości Piotrowi II Grzegorzowi, który złożył już przysięgę na wierność Konstytucji, tym samym zostając ponownie wybranym do objęcia Tronu Książęcego. Mimo wielu różnic programowych i personalnych, wierzę, że JKM będzie w tej roli tak dobry, jak wierzyłem, że mógłbym być ja albo i lepszy. Chociaż życzyłem JKM tego zaraz po ogłoszeniu wyników, pragnę życzyć jeszcze raz, aby JKM był wytrwały w realizowaniu swoich pomysłów, cierpliwy i wsłuchiwał się w głos sarmackiego Ludu, którego symbolem jedności teraz został. Dziękuję za rywalizację zarówno JKM jak i dwóm pozostałym i równie wyśmienitym kandydatom: Wielmożnemu Krzysztofowi Hansowi van der Ice oraz Szanownemu Karolowi von Sarm.
6ae3FdgF.png

Jednakże nie tylko o podziękowaniach jest ten artykuł. Niezależnie od tego, w jakim jestem miejscu i jakie zajmuję stanowisko, formowanie i wypalanie cegiełki, którą mogę dołożyć do budowy naszego Księstwa, może odbywać się równie dobrze poza gabinetem Książęcego Dworu. Wierzę, że do tego, aby realizować swoje pomysły i plany nie jest potrzebna Książęca Mitra. Dlatego mówię już teraz, że nie planuję pozostawać bierny i chciałbym dalej wiernie służyć Narodowi, biorąc na siebie trud pracy na stanowisku Kanclerza, który podejmie próbę i przeprowadzi nasz kraj przez trudne momenty reformy ustrojowej, w celu ponownego znalezienia systemu, który będzie wspierał naszą aktywność, będzie bezpieczny i demokratyczny.

Już teraz jako Podkanclerzy pracuję nad przemodelowaniem składu Rady Ministrów, aby dostosować go do obecnych potrzeb. Na tym etapie trwają intensywne rozmowy kadrowe z poszczególnymi ministrami. Dzisiaj dostałem również informację o planowanym oficjalnym złożeniu rezygnacji przez Prześwietnego Alberta Jana Maata von Hippogriff - realioza, która tak nagle go zaatakowała okazuje się być silniejsza i dla dalszego sprawnego funkcjonowania państwa planowana jest jego dymisja. Wierzę, że wówczas Wysoka Izba poprze moją kandydaturę na urząd Kanclerza, a razem z Heweliuszem hrabią Popowem-Chojnackim jako Podkanclerzym uda nam się stworzyć Radę Ministrów przed którą ogrom pracy, aby prowadzić Księstwo Sarmacji ku rozwojowi. Założenia programowe są już niemalże gotowe, a ich szczegóły zostaną przedstawione na wysłuchaniu kandydatów przed Wysoką Izbą Sejmu Księstwa Sarmacji.

Wierzę, że tak samo jak w kampanii elekcyjnej obdarzycie mnie i mój rząd swoim zaufaniem. Bez Waszego wsparcia wysiłki całej Rady Ministrów nie będą przynosiły sowitych owoców - robimy to dla Was i, mam nadzieję, razem z Wami.
(-) Antoni Kacper Burbon-Conti
Podkanclerzy
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Juliette Altrimenti.
Serduszka
11 783,00 lt
Ten artykuł lubią: Brunon Krasnodębski, Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Franz Langer, Piotr II Grzegorz, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Albert Felimi-Liderski, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, August van Hagsen de la Sparasan, Heweliusz Popow-Chojnacki, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Severin Verwaltung-Esteladio, Laurẽt Gedeon I, Orjon Surma, Michaś Elżbieta II, Michał Jerzy Potocki, Daniel January von Tauer-Krak, Piotr de Zaym, Piotr Jankowski, Juliette Altrimenti.
Komentarze
Brunon Krasnodębski
Gratuluję wybornej kampanii i powodzenia w nowej, jeszcze nieoficjalnej, roli! :D
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Cytuję:
Wierzę, że do tego, aby realizować swoje pomysły i plany nie potrzebna jest Książęca Mitra.

Patrząc po poprzednikach to wręcz mitra utrudnia realizowanie swoich pomysłów.
No chyba, że posądzimy któregoś Księcia-Seniora, że taki miał plan od początku :)))
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Prokrustes mówicie o JKW Piotrze III Łukaszu, który został według swojego planu pierwszym księciem odwołanym w referendum za nieaktywność, bo chciał pisać system gospodarczy, czy o JKW Filipie I Gryfie, który chciał dobrze, a wyszło jak zawsze? :D

@Antoni jeszcze raz gratuluję bardzo dobrego wyniku w elekcji. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na moje wsparcie, cały czas gdzieś tam na uboczu jestem i coś tam powoli skrobię :D
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
Cytuję:
cały czas gdzieś tam na uboczu jestem i coś tam powoli skrobię :D

To lepiej nie skrob, bo to nielegalne ;)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Dobra kampania, niezły wynik jest git :) powodzenia GJ!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Bardzo ciekawa kampania :)
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
Gratuluję.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Ja też gratuluję dobrej kampanii wyborczej. A Rząd może niezmiennie liczyć na wsparcie Hasselandu i mojej skromnej osoby.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Bardzo dobrze i sprawnie prowadziliście tą kampanie, byłyście trudnym i wymagającym przeciwnikiem dla P2G. Zwyciężyło w dużym stopniu, przekonanie do wyboru przez Sarmatów tego co znają w trudnych czasach. Ale i tak duży szacunek za walkę i pomysł na ciekawą kapanie. Życzę teraz dużo powodzenia i dalszej werwy do działania.
Permalink
Apolinary Montserrat
Szczerze gratuluję dobrej kampanii.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.