Księciem zostaje... - wyniki badania elekcyjnego

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
WYNIKI BADANIA ELEKCYJNEGO

W badaniu wzięło udział 34 Sarmatów uprawnionych do głosowania o łącznej sile głosów 134. Poniżej prezentowane są wyniki z minimalnym komentarzem ze strony przeprowadzającego badanie. Z uwag generalnych to dość często występuje polaryzacja na zasadzie choćby i wyników dotyczących Senatu lub sposobu wyboru monarchy. Wyniki są bardzo blisko siebie, co jest trochę niewidoczne, ponieważ Sarmaci nie mają jednego wspólnego pomysłu na to jak zbudować nowy ład. Wiadomo za to jakie są główne zadania Monarchy po jego wybraniu wykreowanie spójnej i ciekawej polityki wewnętrznej oraz pobudzenie sarmatów do aktywności.

Wyniki wyborcze:

I głosowanie: Odpada Krzysztof Hans
ct2C2Zjd.png
II głosowanie: Odpada Piotr II Grzegorz
5ac5wx04.png
Winner is: Antoni Kacper Burbon-Conti

Uwagi: Od rozpoczęcia badania stało się wiele rzeczy. Zgłosił się 4 kandydat, który może namieszać. Zaś obaj główni kandydaci aktywnie działali w swoich kampaniach. Jeśli chodzi o metodologię wyników to jest ten sam system liczenia głosów jaki wykorzystujemy w wolnej elekcji. Nie zostały uwzględnione 3 głosy puste o łącznej wadze 9. Jest blisko, więc wiele się może jeszcze zmienić. Tymczasem zapraszam na debatę, która odbędzie się już za niecałą godzinę.

Podstawowe informacje
k4rp327I.png
67x58iaA.png
rsH8P8a8.png
p70CLG0E.png
Omówienie: Większość z nas jest w Sarmacji dłużej niż 3 lata. W kwestii tytułów jest dość ciekawie, spodziewałem się dominacji Diuków, Markizów i osób z kilkoma tytułami - niemniej lekkie zaskoczenie.Połowa z nas posiada inne obywatelstwa, a druga połowa nie. Podobnie jest z pełnieniem funkcji publicznych.


Aspekty Sarmacji
5L0O5kWG.png
Metoda: Wyniki zostały sumowane i podzielone przez liczbę uczestników. Średnie zaś zostały pokazane na wykresie.
Omówienie: Najistotniejsza dla ogółu Sarmatów jest polityka wewnętrzna. Kwestie zorganizowania wewnętrznego życia po wydarzeniach z błękitnego października. Zaś najmniej istotna jest polityka zewnętrzna.


Sposób wybierania następcy
bJDa4K7N.png
https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSYIRl2Ag2ztQfTkGlnLe9KQWulW_1Bes6VA-oM7BeajLuUy0nH5u8RW98PH3PIKQl5x-0FKf96n7EY/pubchart?oid=1209025277&format=interactive
Omówienie: Zielone = Wybór następcy bez zgody sejmu. Żółte za zgodą. Generalnie jak zwykle jest blisko. Z jednej strony połowa chce utrzymać status quo, a druga strona chce zmian - tylko ciężko się zdecydować w jakim kierunku.

Senat
2XWH2V5r.png
https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSYIRl2Ag2ztQfTkGlnLe9KQWulW_1Bes6VA-oM7BeajLuUy0nH5u8RW98PH3PIKQl5x-0FKf96n7EY/pubchart?oid=619081081&format=interactive
Omównie: Generalnie jak zwykle jest bardzo blisko.Z jednej strony połowa chce utrzymać status quo, a druga strona chce zmian - tylko ciężko się zdecydować w jakim kierunku.


INNE:
gx30X9B4.png
T4495Mu1.png


PONIŻEJ DANE DOTYCZĄCE TEGO JAK GŁOSOWAŁY DWIE GRUPY WIEKOWE W PYTANIACH O ISTOTNOŚĆ DANYCH KWESTII, SENATU I WYBORU KSIĘCIA

Jak głosowała Grupa 10 +
097qx8dP.png
3Cv70fvk.png
Mx7rtbMB.png
Grupa 5-10
wWCtdi04.png
MlgmU4V4.png
A49663DN.png


TO JEST JUŻ KONIEC
Nie ma pozostałych grup, pojawią się one w bardziej rozbudowanym podsumowaniu - po wyborach w ramach Akademii Nauk Społecznych
Dziś po debacie pojawi się kolejna krótka ankieta dotycząca tylko i wyłącznie tego jak będziecie głosować przy urnie.

MWbE0y34.jpg
Serduszka
9 626,00 lt
Ten artykuł lubią: Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Franz Langer, Orjon Surma, Brunon Krasnodębski, Piotr III Łukasz, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Piotr vel Bocian, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Juliette Altrimenti, Filip I Gryf, Antoni Kacper Burbon-Conti, Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr II Grzegorz, Laurẽt Gedeon I, Eugenia von Sarm, Apolinary Montserrat.
Komentarze
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
hmm... ciekawe i emocjonujące, jak sadzenie rzeżuchy na polu minowym, będzie ciekawie, oj będzie.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Dobre omówienie i wizualizacja. Ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce po prowadzonej kampanii.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
bardzo pieknie zrobiony sondaz, w ktorym - jak w zadnym zreszta badaniu wyborczym tutaj - obok 20 innych wyborcow nie bralem udzialu ;) wyniki moga znacznie od tego badania odbiegac. ale brawo za benedyktynska robote!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Naprawdę fajnie opisane ;)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Powiem tak, jestem zawsze pod wrażeniem ilości danych i super przejrzystej formy tego opracowania wyników. Noże to naiwne, ale sam jestem ciekaw na ile, główne wyniki co do wyboru Księcia staną się prawdziwe...
Permalink
Eugenia von Sarm
Kto wygrał?
Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Piotr
Odpowiedz Permalink
Apolinary Montserrat
Kawał dobrej roboty. Takie artykuły czyta się z przyjemnością. Leci dotacja!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.