Pierwsze 100 dni panowania Antoniego Kacpra Burbon-Contiego

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
jxzMwxx1.png
Drodzy Sarmaci,

już w moim artykule prezentującym założenia programu elekcyjnego (wciąż serdecznie zachęcam do przeczytania) powiedziałem, że Książę to wizja, praca, obecność i także pomysły - dzisiaj pragnę jeszcze na chwilę wrócić do tych słów. Mimo że wybór Księcia to także wybór jego cech osobowości, doświadczeń i dotychczasowych osiągnięć, to wybór ten powinien również polegać na znaniu zamiarów i planów Księcia dotyczących jego panowania. Dzisiaj wychodzę naprzeciw Waszym prośbom i pytaniom - udostępniam ramowy plan pracy, którym zamierzam się kierować, jeżeli będzie mi dane za tydzień złożyć książęcą przysięgę.
j00kP7D8.png

Plan pracy na pierwsze 100 dni mojej pracy na Dworze Książęcym (podzielone na tygodnie):
Tydzień I
Formalne przejęcie obowiązków, powołanie Dworu Książęcego, rozpoczęcie przygotowań do książęcej koronacji, początek prac w sprawie uregulowania sytuacji prawnej i rzeczywistej po opuszczeniu Sarmacji przez państwa stowarzyszone - pierwszy tydzień będzie obarczony wieloma czynnościami techniczno-organizacyjnymi, które powstały w wyniku opuszczenia decydenta Dworu Książęcego, a także przygotowaniem się do pracy wraz z Dworem Książęcym, a także od razu rozpoczęcie przygotowań do koronacji, która jest zaplanowana na III tydzień panowania.
Tydzień II
Rozpoczęcie konsultacji społecznych w sprawie zmian ustrojowych / zmiany Konstytucji Księstwa Sarmacji - w pierwszej kolejności będzie należało podjąć decyzję, czy przesuwamy (czytaj: rozciągamy w czasie) zmianę Konstytucji, czy też tymczasowo pomijamy zmianę obowiązującej Konstytucji i zaczynamy od wprowadzenia niewielkich zmian, które ułatwią funkcjonowanie na tu i teraz. Niezależnie od tego, zmianę Konstytucji będzie trzeba przeprowadzić kompleksowo i bez zbędnego pośpiechu - ten akt zasadniczy ma służyć Sarmacji na kolejne lata. Moje propozycje dotyczące ustroju i roli Księcia zaprezentowałem w moim programie elekcyjnym.
Tydzień III
Książęca koronacja, zapowiedź do powrotu konkursu zwanego Tydzień z lennem, organizowanym niegdyś przez JKW Tomasza Ivo Hugona - intronizacja to oczywiście ogromne wydarzenie dla całej społeczności sarmackiej, dlatego należy je prawidłowo i sumiennie przygotować, poświęcając na to odpowiednią ilość czasu. W czasie przygotowań na Dworze z całą pewnością powstanie kilka inicjatyw zazwyczaj towarzyszących okresowi koronacji, ale już teraz chciałbym zapowiedzieć powrót do ciekawego konkursu, który niegdyś był organizowany na Dworze. Wracanie to kiedyś już realizowanych inicjatyw, to ciekawa forma przywoływania wspomnień sprzed lat i korzystania z istniejącego już dorobku Księstwa.
Tydzień IV
Książęcy objazdowy tour po sarmackich prowincjach - uważam, że Książę jak każdy odpowiedzialny monarcha, powinien nie tylko pracować w stolicy i ze swojego Książęcego Pałacu podejmować najważniejsze państwowe decyzje, ale powinien być również obecny wśród Ludu i przynajmniej raz do roku odbyć objazdową podróż po większych i mniejszych miastach, tworząc przy tym fabularną narrację i ciekawe wydarzenia, w które mogą się zaangażować wszyscy mieszkańcy.
Tydzień V
Prezentacja szczegółowych założeń książęcych programów aktywnościowych i przedłożenie stosownych do tego regulacji prawnych - zapowiadane już w programie elekcyjnym programy umożliwiające podnoszenie aktywności u podstaw wymagają zarówno dopracowania jak i konsultacji społecznych i chociaż zostały ujęte w tym jednym tygodniu, to jedne rozwiązania mogą pojawić się wcześniej, a inne później, nabierając przy tym doświadczenia w ich wdrażaniu i realizowaniu. Tydzień V jest ostatecznym terminem, kiedy na pewno pojawią się propozycje - swoistym książęcym deadlinem.
Tydzień VI
Narodowy Sylwester w Grodzisku - przywitanie Nowego Roku wraz z Księciem - rok 2020 był jednym z trudniejszych lat w historii Księstwa Sarmacji, dlatego chciałbym się z Wami spotkać i przywitać nadchodzący 2021 rok z kieliszkami pełnymi najlepszego sarmackiego szampanu i uśmiechami na twarzy, zwiastującymi zdecydowanie lepszy i bardziej pozytywny następny rok. W końcu kto nie chciałby zatańczyć na parkiecie zaraz obok Jego Książęcej Mości? :)
Tydzień VII
Wizyty zagraniczne - umacnianie współpracy międzynarodowej (część 1.) - wielokrotnie już mówiłem, że polityka zagraniczna powinna ponownie trafić w ręce Księcia, który swoimi długofalowymi działaniami odbuduje sarmacką markę i ponownie nawiąże bliskie kontakty z przedstawicielami innych państw na całym Pollinie. W pierwszej kolejności chciałbym odwiedzić Sarmatów w ich miastach i lennach, a następnie zaplanować i udać się w podróż, odwiedzając także innych mieszkańców Pollinu i nawiązując kolejne międzynarodowe współprace i planując nowe projekty.
Tydzień VIII
Świętowanie Dnia Pamięci Narodowej (11 stycznia) - jak na wszystkich oficjalnych uroczystościach państwowych nie powinno zabraknąć obecności Księcia, który nimi pokieruje i oczywiście nagrodzi i wyróżni dotychczasową pracę i wkład w istnienie Księstwa przez wszystkich aktywnych Obywateli.
Tydzień IX
(Współ-)organizacja Złotych Wędek - edycja 2020 - chociaż wstępne przygotowania już trwają, to jestem przekonany, że wiele jest do zrobienia i w tych przygotowaniach oferują swoją bezgraniczną pomoc. To ciekawe wydarzenie i nie wyobrażam sobie niedołożenia własnej cegiełki do jego organizacji.
Tydzień X
Podsumowanie dotychczasowych sukcesów w rozwijaniu sarmackiej gospodarki (prace we współpracy z Radcami NIA, innymi chętnymi i zainteresowanymi) - jeżeli uda mi się wygrać tę Elekcję, to tak jak już obiecałem wcześniej - wesprę każdego, kto będzie chciał rozwijać sarmacką gospodarkę i mam nadzieję, że po dziesięciu tygodniach będzie już można podsumować wspólne osiągnięcia w tej dziedzinie.
Tydzień XI
Tydzień na złapanie oddechu i odpoczynek w pałacowych ogrodach w przerwach pomiędzy codziennymi obowiązkami Księcia - chociaż nie planuję regencji w pierwszych stu dniach panowania, to wiem, że każdy - Dwór czy Rada Ministrów, a także Książę potrzebują nieco odpoczynku od realizacji innych projektów i ten tydzień właśnie poświęcam na ten względny odpoczynek - tylko przy codziennych obowiązkach.
Tydzień XII
Wizyty zagraniczne - umacnianie współpracy międzynarodowej (część 2.) - wizyty w kolejnych państwach i kontynuowanie długofalowej polityki zagranicznej.
Tydzień XIII
Międzynarodowe Zimowe Igrzyska Olimpijskie - uważam, że przy niewielkim wysiłku można zorganizować ciekawy element rozrywki, który pozwoli nieco oderwać się wszystkim mieszkańcom Księstwa od codziennych obowiązków i jednym wziąć udział w różnych rywalizacjach, a innym czynnie obserwować wyniki i przewidywać zwycięzców. Jakiś czas wcześniej przewiduję organizację minikonkursu fabularnego pozwalającego wyłonić miasto-gospodarza igrzysk. W igrzyskach będą mogli wziąć udział mieszkańcy całego Pollinu, a w zależności od zainteresowania będą powstały konkurencje grupowe i indywidualne.
Tydzień XIV
Świętowanie rocznicy powstania Starosarmacji (25 lutego) - chociaż forma prawna prowincji będzie dyskutowana i pewnie dostosowywana do obecnych realiów, to nie wyobrażam nie uczcić kolejnej rocznicy jej powstania.
Tydzień XV
Zbiorcze podsumowanie dotychczasowych osiągnięć, zaproponowanie kolejnego planu pracy - chciałbym pracować właśnie w takim systemie, gdzie działania są transparentne i przejrzyste, a sam po upływie 100 dni będę mógł publicznie się rozliczyć z tego, co udało się zrealizować, a co należy jak najszybciej nadrobić oraz na bieżąco informować o aktualnych działaniach i najbliższych planach, aby nic Wam nie umknęło.
Plan pracy oczywiście może podlegać zmianom wynikających z dynamicznej sytuacji w kraju, jest to zbiorcze zestawienie tego, co i mniej więcej w jakim czasie chciałbym zrealizować. Oczywiście, to są propozycje, do których sam chciałbym przyłożyć przynajmniej dużą część swojego wkładu pracy, ale nie zamierzam się ograniczać w realizowaniu codziennych obowiązków wynikających wprost z przepisów prawa jak i udziału w inicjatywach pochodzących od Was, Rady Ministrów czy Sejmu - planuję optymistycznie podchodzić do wszelkiego rodzaju inicjatyw i wspierać ich pomysłodawców i realizatorów. Mimo że nie jestem w stanie zawrzeć w swoim programie pełnego obrazu tego, ile chciałbym i ile mogę od siebie dać dla Sarmacji, to oferuję szereg realnych i wymiernych działań, na które, mam nadzieję, mi pozwolicie w zbliżającej elekcji, stawiając mnie na pierwszych miejscach w szeregu kandydatów podczas oddawania Waszych głosów.

Jak zawsze, dziękuję za poświęcony czas i przypominam, iż cały czas można kierować do mnie pytania - poprzez Pocztę Konną, w wątku na forum oraz poprzez anonimowy formularz - chętnie na każde udzielę odpowiedzi!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon.
Serduszka
11 801,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr II Grzegorz, Brunon Krasnodębski, Franz Langer, Laurẽt Gedeon I, Janusz Zabieraj, Filip I Gryf, Orjon Surma, Avril von Levengothon, Juliette Altrimenti, Piotr vel Bocian, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Daniel January von Tauer-Krak, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Joahim von Ribertrop von Sarm, Heweliusz Popow-Chojnacki, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon, BetelRigSun (Karol von Sarm), Eugenia von Sarm.
Komentarze
Brunon Krasnodębski
Czy alkohol na Sylwestra finansuje Dwór? To fundamentalne pytanie.
Odpowiedz Permalink
Franz Langer
@BrunonKrasnodebski Kto wie czy ta kwestia nie zaważy na wyniku elekcji.
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@BrunonKrasnodebski @Langer Chociaż z całą pewnością Dwór oficjalnie będzie milczał w tej kwestii - to po cichutku obiecuję, że książęce piwniczki będą otwarte przez całą imprezę, a dla zainteresowanych będzie obowiązywała jedna zasada: pijesz, ile chcesz, ale wychodzisz na własnych nogach! ;)
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
Jak Czcigodny Baron chce wspierać sarmacką naukę?
Odpowiedz Permalink
Juliette Altrimenti
Wow! Jestem pod wrażeniem.
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Szanowny @Zabieraj, oczywiście! Cieszę się, że już teraz trwają rozmowy/konsultacje społeczne pod przewodnictwem Szanownego @BrunonKrasnodebski w sprawie tak potrzebnych zmian. Chciałbym do tego dołożyć również swoją cegiełkę, dlatego mam w zanadrzu swój program aktywnościowo-socjalny Student+, którym chciałbym zachęcić Sarmatów do podejmowania edukacji oraz finansować ich edukację z budżetu Korony, a także dodatkowo gratyfikować ich starania, uzyskiwanie tytułów naukowych czy prowadzenie ciekawych badań naukowych. Zachęcam do zajrzenia do programu! Link jest na początku artykułu. Tak jak już zrobiłem to wcześniej, tak obiecuję teraz - proponowane przeze mnie programy aktywnościowe chciałbym wprowadzić niezależnie od wyniku Wolnej Elekcji, jednak z całą pewnością wprowadzanie tych zmian z poziomu Dworu Książęcego byłoby o wiele łatwiejsze i efektywniejsze.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Widzę, że przygotowania idą pełną parą. Brawo za profesjonalne podejście.
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@Jul Niezmiernie mi miło! Cieszę się, że plan się podoba.

@Bocian Chociaż rola kandydata na tak zaszczytne stanowisko to dla mnie coś nowego - cały czas się uczę nawet tego i próbuję... z nadzieją, że będę miał szansę zrealizować swoje plany. Dziękuję za miłe słowo! :)
Odpowiedz Permalink
Hewret z Gerwenu
Jakie imię przybierze przyszły Książę? :)
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@Antoni Może granty dla naukowców, uczelni? :)
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@Hewret Narazie nie myślałem o tym głębiej, jest to dla mnie kwestia drugorzędna, aktualnie wolę się skupić na dalszym przedstawieniu mojej kandydatury i tworzeniu sobie ścieżki, która doprowadzi mnie do miejsca, w którym będę musiał decydować, jakie imię wybrać. :) Aczkolwiek tak na szybko: pewnie zostałbym przy Antonim Kacprze, zdążyłem przywyknąć do tego imienia przez tyle lat i oczywiście jedno z nich to również moje realne imię.
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@Zabieraj Jakkolwiek by tego nie nazywać - edukację trzeba wspierać, w szczególności że cały czas udoskonala swoją ofertę i poziom nauczania. W tej, jak i pozostałych moich propozycjach, chciałbym prowadzić rozmowy przede wszystkim z sarmackimi edukatorami, studentami, ale również potencjalnymi przyszłymi studentami, aby wypracować to, co będzie zadowalało zarówno uczelnię, jak i studentów, a przy tym wszystkim nie będzie nadmiernym obciążeniem dla płynności finansów Korony. :)
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
@Antoni Meh, Kacper jest mało royal. Sugeruję Brunon, ładne.
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
Ładne, a co najważniejsze - dobrze się kojarzy.
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@BrunonKrasnodebski To jest propozycja do rozważenia! Mam nadzieję, że Dwór udźwignąłby finansowanie tantiem za korzystanie z imienia. ;)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
no i GJ napijmy się!
Odpowiedz Permalink
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Brzmi ambitnie i konkretnie.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
To jest bardzo ladny program, tylko ze na rok 2010. Wtedy mozna bylo byc krolowa angielska, a kraj szedlby do przodu nawet sila rozpedu stu kilkudziesieciu aktywnych obywateli. Dzisiaj potrzeba konkretow - z niepokojem nie widze w tym programie absolutnie zadnych obietnic dotyczacych konstrukcji systemu gospodarczego czy innych rozrywek na wzor tej, ktora zaprezentowal ostatnio p2g
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
@defloriusz Odpowiem bardzo krótko: bo zwyczajnie PIIG nie jestem. Rozumiem jakąś narastającą potrzebę tworzenia systemu gospodarczego, ale nie wymagajmy od każdego następnego Księcia, aby był informatykiem czy programistą. Niech będzie po prostu Sarmatą, patriotą i niech nie oczekuje Tronu w zamian za napisanie systemu gospodarczego czy gry. Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Antoni p2g tez nie jest informatykiem ani programista. Calkowicie sie zgadzam z tym, ze wymogi glowne powinny dotyczyc patriotyzmu i sarmatyzmu, tu sporu niegdy nie bedzie. Natomiast uwazam, ze w takim kryzysie, w jakim jestesmy, wybor "miec system" czy "nie miec go", i wybor ksiecia na tej podstawie, jest decydujacy. Bo ja po prostu - jako sarmata i patriota - nie widze innej szansy na zatrzymanie upadku. A upadamy, nie ma co sie oszukiwac. Za czasow grywalnego systemu, a wiec zw piotra grzegorza, byl tu najwiekszy ruch i bylo najciekawiej - stad moje osobiste oczekiwania jako wyborcy. Rowniez pozdrawiam i zycze powodzenia!
Odpowiedz Permalink