Sarmacka Liga Piłkarska, Prokrustes, 17.11.2020 r. o 20:21

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.

Futbólfeaán Auterra 2 (0 - 0) 0 FC Czarnolas

Auterra - Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
FC Czarnolas - Henryk Leszczyński

Chciałoby się powiedzieć "a nie mówiłem ?". Drużyna z Auterry pokazuje w kolejnym meczu, że jest całkiem realnym pretendentem nie tylko do podium a nawet do mistrzostwa. Po remisie z Krasnoludami przyszła wygrana u siebie z FC Czarnolas. Czy drużynie tak radzącej sobie z wielkimi faworytami może coś przeszkodzić ?

Gospodarze postawili większy nacisk na obronę zać obrońca tytułu mistrzowskiego chciał rozstrzygnąć mecz na swoich warunkach prowadząc grę i strzelając bramki. Niestety dla Czarnolesian powiodła się tylko pierwsza część tego planu. Mistrzowie w całym meczu posiadali piłkę przez 59% czasu a ponadto w pierwszej połowie na tyle zdominowali środek pola, że rywal nie stworzył żadnej sytuacji.

W drugiej połowie to jednak Auterra pomimo ciągłej przewagi FC Czarnolas grała efektywniej wygrywając w sytuacjach strzeleckich aż 4:1 (łącznie 4:3). Pierwszy gol dla gospodarzy padł w 48 minucie. Strzelcem jest Raimond Kloss a podawał Aras Dema. Druga bramka padła z rzutu karnego w czwartej minucie doliczonego czasu gry i ponownie na listę strzelców wpisał się Kloss.

Auterra jest nowym liderem a FC Czarnolas spada na 6 pozycję! Pomimo strzeleckiej indolencji to duet napastników z Czarnolasu trafił do 11 kolejki - Wildstein & Behrmann.

Partyzant Poddebice 1 (0 - 2) 3 RVT Hrabia Ruhnhoff

Partyzant - Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
Hrabiowie - Timan Demollari

Na drugie miejsce w tabeli awansowali Hrabiowie. Beniaminek z Poddębic notuje trzecią porażkę i umacnia się na pozycji czerwonej latarni ligowej tabeli.

Faworyt w tym spotkaniu był jeden i potwierdziło się to również na boisku. 59% procent posiadania oraz pięć sytuacji bramkowych przy tylko jednej gospodarzy. Można by powiedzieć, że był to mecz bez historii gdyby nie kontuzje w obydwu drużynach. Już w pierwszej połowie z boiska zszedł napastnik Hrabiów ZARKO MAYRHUBER a w doliczonym czasie gry niezwykle pechową i poważną kontuzję zaliczył napastnik Partyzanta - Gustaw Iwański, który dopiero co miesiąc temu był wyłączony na 10 dni... a teraz na 19!

Wynik spotkania otworzył Rhys Idle w 11 minucie. Dwie minuty później było już 2:0 po bramce Volkana Armana który uciekł obrońcom gospodarzy. Tuż po przerwie Partyzant zdobywa bramkę kontaktową (Mirosław Calak z podania Iwańskiego) ale w 80 minucie marzenia gospodarzy rozwiał Rhys Idle zdobywający strzałem głową swoją drugą bramkę tego dnia.

Trzeba zauważyć, że gospodarze zagrali bardzo odważnie i w ustawieniu 4-3-3 linia ataku była ich najsilniejszą formacją - niestety odciętą od reszty drużyny.

CKS Grabarnia Grodzisk 0 (0 - 0) 2 FKK Rantiochskie Kr.

Grabarnia - Prokrustes
Krasnoludy - Leszek Karakachanow Sr.

Podium uzupełniają FKK Rantiochskie Krasnoludy po wyjazdowej wygranej z CKS Grabarnią. Dla gospodarzy była to ciężka lekcja footballu wskazują im miejsce w szeregu - czyli w dolnej połowie tabeli.

Grabarze próbowali zagrać defensywnie licząc na jeden udany strzał z dystansu i w pierwszej połowie strategia ta w części obronnej dobrze się spisywała. Przy niewielkiej przewadze gości w polu oraz niewielkiej ilości sytuacji strzeleckich (1-2) pierwsze 45 minut skończyło się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej połowie goście wykazali swoją wyższość po dwóch stałych fragmentach gry. Dwukrotnie rzut wolny pośredni wykonywał Anibal Regina i raz Benigno Gomes (53') a raz Bixintxo Zurutuza (77') wykorzystali precyzyjne dośrodkowania.

Autor dwóch asyst został wybrany najlepszym piłkarzem kolejki, trener Krasnoludów trenerem kolejki a poza Reginą jeszcze trzech innych zawodników Krasnoludów trafiło do drużyny tygodnia.

Polonia Czarnolas 0 (0 - 0) 0 Synowie Wandy

Polonia - Przemek Przemek
Synowie - Michał Michaelus

Na czwarte miejsce w tabeli spadła Polonia Czarnolas po bezbramkowym remisie z Synami Wandy. Trzeba dodać, że remisie i tak szczęśliwym. Synowie Wandy zdominowali środek pola i utrzymując przez cały mecz optyczną przewagę stworzyli aż cztery sytuacje bramkowe przy żadnej gospodarzy.

W 80 minucie obrona Synów zotała osłabiona po czerwonej kartce Radisy Stanojevica ale tego dnia Polonia Czarnolas była zwyczajnie bezradna. Co ciekawe goście nie skorzystali z ani jednej zmiany.

FC Bullace 0 (0 - 0) 1 YK Sloniki Sodomia

Bullace - Albert Felimi-Liderski
Słoniki - Agrazel (Wandystan)

W dolnej części tabeli FC Bullace zmierzyło się z beniaminkiem z Sodomii. Słoniki wygrywając awansowały na siódme miejsce zaś FC Bullace po trzech meczach pozostaje bez punktu. Mecz był niewiarygodnie nudny. Obydwie drużyny zagrały wyraźnie defensywnie ale to goście w swojej grze mieli więcej jakości.

Na przestrzeni całego meczu osiągnęli 57% posiadania piłki oraz stworzyli wszystkie, dwie sytuacje strzeleckie. O wyniku meczu zdecydował plasowany strzał z pola karnego Gwizdonia Mandrysza w 82 minucie. Poza bramką warto odnotować jedynie dwa lekkie urazy - Cristiano Arrogantaldo (Bullace) oraz Leo Gaulta (Słoniki).

Słoniki udowodniły, że potrafią postawić solidną obronę - formacja ta uzyskała notę 17.

niżej ...

W Pierwszej Klasie podium ciągle należy do spadkowiczów z Ekstraklasy. Prowadzi Lotos Trizopolis z kompletem wygranych, dwa punkty tracą do niego Kumkwaty Wałbrzych a na trzecie miejsce spadły Krokodyle z Punty po pierwszej porażce w meczu właśnie z liderującym Lotosem.

Na najniższym poziomie rozgrywek czołówka również nie uległa zmianie. KS Immortals oraz Los Pinguinos odnieśli swoje trzecie zwycięstwa a Dyskobolia Czarnolas drugie - umacniając się na trzecim miejscu. Tabelę zamyka niezmiennie Falanga Fer bez punktów oraz bez strzelonych bramek.