Twój kandydat w trzeciej elekcji 2020!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Szanowni Państwo

Nazywam się Mściwój Jedaj i zdecydowałem się zgłosić swoją kandydaturę w elekcji książęcej. W Sarmacji mieszkam od 2 tygodni, od 3 listopada 2020 roku. Dowiedziałem się o Sarmacji od razu kiedy tylko powiedział mi o tym kolega z klasy, który stwierdził, że kraj się rozpada i byłbym bardzo dobrym charyzmatycznym Księciem. Podkusił mnie i wobec tego stwierdziłem, że zgłoszę swoją kandydaturę.

Realnie jestem 27 letnim mieszkańcem Grudziądza, zajmuje się nauczaniem na uniwersytecie. Wykładam przedmioty ekonomiczne, jestem dobry w strategiach. Szczególnie turowych, chociaż tymi czasu rzeczywistego też nie pogardzę. Mam bardzo dobry zmysł do interesów, równolegle z wykładaniem prowadzę własną działalność gospodarczą, odpowiadam za zarządzanie finansami firmowymi. Firma zajmuje się projektowaniem i implementacją stron www. Posiadamy również własne serwery, niezawodne i bardzo dobre.

Dlaczego zdecydowałem się na przedstawienie swojej kandydatury? Przede wszystkim dlatego, że chciałbym spróbować swoich sił w zarządzaniu innym projektem, niż moja mała firma, zatrudniająca kilku fachowców. Uwielbiam wyzwania i moim zdaniem jest to przede wszystkim dobry test cierpliwości oraz kalkulacji. Po przeliczeniu bilansu zysków i strat moja kandydatura wydaje mi się najuczciwsza i najlepsza spośród wszystkich.

Mam ambitne plany dotyczące rozwoju Sarmacji. Po rozmowie z osobami, które tutaj były, ale ich już nie ma stwierdziłem, że wiem czego potrzeba Sarmacji, aby uczynić ją lepszą. Oto kolejne punkty mojego planu wyborczego.

  • Dokończenie redukcji podatków do całkowitego ich zniesienia. Przede wszystkim pozostaje to comiesięcznym podatek książęcy, który miesięcznie kosztuje Sarmatów aż 1000 libertów. Jest to ogromna kwota, która powinna być już dawno usunięta. Dwór Książęcy ma bardzo dobre zyski z artykułów, zobliguje to instytucje państwowe do większej aktywności kosztem utrzymania.

  • Rozdanie majątku Dworu Książęcego poprzez utworzenie funduszu emerytalnego oraz becikowego. Tak, dokładnie. Każda osoba po 15 latach mieszkania w Sarmacji otrzyma 35 tysięcy libertów emerytury, jako świadczenie kwartalne. Osoby, dołączające do Sarmacji pierwszy raz natomiast będą otrzymywały po spędzeniu tutaj 3 dni, 25 tysięcy libertów. Takie świadczenia będą zdecydowanie bardziej wspierały aktywność seniorów na świeżym powietrzu oraz edukację kolejnych pokoleń Sarmatów.
  • Zwiększenie podaży wsi lennych poprzez umożliwienie ich zakupu. Mamy ogromne połacie niezagospodarowanych ziem. Przede wszystkim warto zastanowić się, czy mamy nad nimi potencjał inwestycyjny. Moim zdaniem ich wykorzystanie w całości przez władzę jest niemożliwe, wobec tego rozdysponujemy je poprzez inwestorów, którzy mogą się nimi w korzystny sposób zająć. Sposoby na zakup wsi lennych będą 2 - za liberty, które zasilą książęcy budżet oraz za punkty zasług otrzymywane za ordery. Obecnie punkty zasług są bardzo mało użyteczne, umożliwiają, po makabrycznie wysokiej cenie kupować bardzo mało wartościowe bonusy, typu 10 ćwirków, które obecnie i tak są bardzo niekosztowne.
  • Przeniesienie serwerów Księstwa Sarmacji na serwer firmowy. Umożliwi to odciążenie nas od realnych wydatków, ponieważ za własny serwer nie będziemy musieli płacić. Dzięki temu nie będzie trzeba robić składek, a nasza witryna będzie bezpieczna na kolejne tysiąclecia.

  • Zatrudnienie w NIA dodatkowych fachowców, żeby Avril miał lżej. Mam w firmie osoby, które z pewnością zajmą się systemami informatycznymi Księstwa i z pewnością pomogą niezastąpionemu diukowi Avrilowi w zarządzaniu serwerem. Oczywiście, nie odbierzemy mu kontroli, gdyż strzeżonego Pan Bóg strzeże, ale z pewnością sprawy rozpatrywane przez NIA będą rozpatrywane szybciej niż obecnie (a przypominam, że rozpatrywanie szybciej niż błyskawicznie jest bardzo ciężkie!)

  • Organizacja regularnych spotkań na Discordzie. Zapewni to integrację oraz wspólną zabawę. Tak jak w firmach, tak i w małych społecznościach najważniejsza jest integracja. Jeżeli będziemy się spotykać regularnie, to z pewnością nawiążemy relację. Obecnie jestem dla was jedną spośród miliona róż w ogrodzie, ale jeżeli się ze mną oswoicie, to połacie zboża będą wam przypominać moje blond włosy.

  • Wykupienie wysepki od Chorwacji. Sarmacja zasługuje na własny teren, na którym powstanie elektrownia, młyn i port morski. Jest największą z mikronacji, niech wobec tego będzie też jedną z największych nacji w ogóle. Po zdobyciu terytorium będziemy mogli prowadzić zwycięskie wojny. Dlaczego zwycięskie? Bo tylko my będziemy mogli spamić czołgami, a nasi przeciwnicy już nie.

  • Zmuszenie Dreamlandu, Baridasu, Sclavinii, Teutonii, Wandystanu, Bialenii oraz Rotrii po sekularyzacji do złożenia hołdu lennego. Pozwoli nam to na opanowanie prawie całego globu, pozostawiając na arenie międzynarodowej jedynie najbardziej perspektywistyczne nacje oraz te, które niebawem muszą upaść przez brak możliwości utrzymania się. Skupienie władzy w mikroświecie powinno być priorytetem dla sarmackiej polityki zagranicznej.

  • Likwidacja urzędu Kanclerza. Obecnie jest on jedynie niepotrzebnym nikomu urzędnikiem bez większej władzy. Pora znieść udawanie, że to działa, a dualizm jest dobry. Postuluję silną władzę książęcą razem z Rządem Książęcym.


To by było na tyle. Dajcie znać co myślicie w tantiemowym komentarzu. Nie zapomnijcie zostawić serduszka i śledźcie moją kandydaturę! Do jej zgłoszenia potrzebne jest 100 podpisów, inaczej się nie zgłaszam! A jak coś, to ja tylko po to tu przyszedłem i w ogóle nie zamierzam tutaj działać. Mój plan zostanie zrealizowany w 100%.

Pozdrawiam!
Mściwój Jedaj
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Prokrustes, Filip I Gryf.
Serduszka
8 590,00 lt
Ten artykuł lubią: Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Prokrustes, Orjon Surma, Gotfryd Slavik de Ruth, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Avril von Levengothon, BetelRigSun (Karol von Sarm), Piotr vel Bocian, Bartosz von Thorn-Janiczek, Joahim von Ribertrop von Sarm, Albert Jan Maat von Hippogriff, Severin Verwaltung-Esteladio.
Komentarze
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
Hejt ociekajacy hejtem :(
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Uczciwie stawia sprawy.
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
W pewnym momencie uwierzyłem, że to prawda... do czasu.
Przyznam, że ciekawe... :-/
Hmm...

Aleś się Pan musiał napracować... :)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
czy beda owocowe czwartki?
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Nie sposób, przejść obojętnie obok tak konkretnego programu :)
Permalink
Filip I Gryf
Już miałem zawał. ;-)
Tylko nie pamiętam przyczyny.
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Niefajny bait :D
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Będę głosował!
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Cytuję:
Każda osoba po 15 latach mieszkania w Sarmacji otrzyma 35 tysięcy libertów emerytury, jako świadczenie kwartalne.
To jest bardzo dobry program. Niektórzy pamiętają 2,5% podatku majątkowego dziennie.
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Cóż, zaskakujące jest zestawienie zniesienia podatków ze świadczeniami socjalnymi. :)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@AFvTD Brawo, że się Tobie chciało.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Cytuję:
Zmuszenie Dreamlandu, Baridasu, Sclavinii, Teutonii, Wandystanu, Bialenii oraz Rotrii po sekularyzacji do złożenia hołdu lennego.

Trizondalu także?
Odpowiedz Permalink
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Tak, zmuście nas! Zmuście do powrotu!
Odpowiedz Permalink