Oak Entertainment, Brunon Krasnodębski, 15.11.2020 r. o 23:32
Księstwo upadło. Księżna nie żyje. Oddajcie cześć przywódcom Nowego Porządku.
Seria wydawnicza: Sarmacka Mafia

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Artykuł stanowi bezpośrednią kontynuację fabuły drugiej edycji Sarmackiej Mafii - dla zrozumienia treści zachęcam do zapoznania się z poprzednimi historyjkami.

siy7I3RX.jpg

- Martwy! - krzyknął żandarm po egzekucji Alfreda. - Idziemy na pałac.

Z czeluści lasu wyszli Prokrustes, Orjon, Jul i Franz. Ten pierwszy w rękach dzierżył Miecz św. Jakuba - insygnium koronacyjne przodków Książąt Sarmackich, które przez setki lat uchodziło za zaginione. Mężczyzna wziął zamach, aby przebić legendarnym ostrzem ciało pułkownika, jednak uprzedziła go Jul, która zastrzeliła wojskowego.

- Miecz zostawiamy na Księżną. - rzuciła spokojnie i skierowała się w kierunku Grodziska.
- Wybacz, Gerard, ale nie będziesz nam już potrzebny. - powiedział z pogardą Surma i splunął na wciąż krwawiące ciało swojego kolegi.

Czwórka spiskowców z podnieceniem i radością przemierzała Las Hipogryfów. W tym samym czasie w Grodzisku, Angemoncie i innych miastach krain sarmackich inni członkowie Organizacji Nowego Porządku aresztowali swoich przeciwników. Służby bezpieczeństwa i wojsko upadły. Nikt nie był w stanie powstrzymać spiskowców. Plądrowali domy, niszczyli sklepy, na rynkach miejskich mordowali dla zabawy ludzi, którzy do tej pory byli ich sąsiadami, przyjaciółmi, rodzinami.

Jej Książęca Mość od kilku godzin skrępowana była w pałacowych lochach. Teraz, gdy Dwór został niemal całkowicie wybity, a zbrodnicza organizacja sprawowała władzę nad każdą instytucją państwową, objęcie Pałacu Książęcego było prawdziwą wisienką na torcie. Zwieńczeniem sukcesu i potwierdzeniem zdobycia pełni władzy nad państwem.

Spiskowcy weszli do Pałacu w towarzystwie okrzyków radości swoich pobratymców. Dotychczas nieskazitelnie czysty główny hol zamczyska oblany był szampanem i splamiony krwią wymordowanej służby książęcej. Z oddali słychać było krzyki ostatnich żywych członków Dworu, których dla zabawy męczyli spiskowcy.

Prokrustes, Orjon, Jul i Franz weszli do lochów, gdzie ujrzeli pobitą i związaną Jej Książęcą Mość.

- Potężna Sarmacja opiera się grupie kilkuset osób? - pogardliwie zapytała Jul, trzymając odebrany Prokrustesowi Miecz św. Jakuba przy gardle monarchini. - Paradne.
- Zostawcie ją! - wydarł się ostatkiem sił pobity Tadeusz z Hipogryfów. Swój krzyk przypłacił życiem; Franz, zirytowany, że ktoś ma czelność przerywać Jul, zastrzelił mężczyznę.

* * *

Cała Sarmacja następnego dnia obwieszona była plakatami o następującej treści:

Sarmatki i Sarmaci,
Hasselandki i Hasselandczycy,
Starosarmatki i Starosarmaci,
Kobiety i Mężczyźni nieidentyfikujący się z żadną z narodowości.

Sarmacja upadła. Elżbieta nie żyje. Instytucje państwa zostały zdominowane przez Organizację Nowego Porządku. Wasze dotychczasowe życie zmienia się. Jesteśmy panami decydującymi o życiu i śmierci każdego z naszych poddanych. Zapomnijcie o tym, co było dotychczas. Dawne państwo nie wróci. Przed nami zupełnie nowy porządek społeczeństwa. Dostosujcie się, a przeżyjecie. Każdy opór będzie karany śmiercią.

Juliette Altrimenti
Naczelny Wódz Sarmacji


* * *

Sarmacka Mafia dobiegła końca. Serdecznie dziękuję za wspólną zabawę. Podsumowanie - w wątku z rozgrywką. :)
Serduszka
10 987,00 lt
Ten artykuł lubią: Orjon Surma, Franz Langer, Prokrustes, Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr vel Bocian, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Filip I Gryf, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Juliette Altrimenti, Albert Jan Maat von Hippogriff, Antoni Kacper Burbon-Conti.
Komentarze
Prokrustes
Poszło aż za łatwo. Tylko dwa uderzenia nie doszły do celu - gdy Alfred został wyleczony (sam się wyleczył ?) i gdy raz nie było rozstrzygnięcia w głosowaniu Dworu.
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
@Prokrustes postanowiłem, że nie będę zdradzał, kto był lekarzem i spiskowcem. :D
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Ale zabawa była przednia. ;-)
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Ach ten dzielny Tadeusz :D

Dotacja się należy również.
Odpowiedz Permalink
Juliette Altrimenti
Lubię zakończenie <3
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Aż mi się smutno zrobiło czytając ten opis. Szkoda, że nie udało nam się uratować JKM Elżbiety. @TadeuszBrus walczył do ostatniego tchu.

@BrunonKrasnodebski Dziękuję za wyśmienitą zabawę!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Ja nie na temat, ale widzialem wlasnie na festiwalu znakomity film "Nowy porzadek". Polecam, bedzie w dystrybucji jak juz odpowiedzialna i troskliwa wladza pozwoli nam chodzic do kina.
Odpowiedz Permalink