Konferencja prasowa Rady Ministrów - 15 listopada 2020 r.
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
jVI5OvHM.png
Grodzisk, 15 listopada 2020 r.

Drodzy Sarmaci,
przychodzę do Was dzisiaj z pewnego rodzaju podsumowaniem dotychczasowej pracy obecnego składu Rady Ministrów, aktualnymi działaniami oraz planami na przyszłość.

O chorobie, która zaatakowała Kanclerza

Niestety przyszło mi z fotela Podkanclerzego potwierdzić smutne informacje, które już jakiś czas temu obiegły większość sarmackich domów i gospodarstw - Prześwietny hrabia i Kanclerz Księstwa Sarmacji Albert Jan Maat von Hippogriff zachorował na ciężki przypadek realiozy. Wiem, że jest to informacja bardzo niewesoła, jednakże pragnę zapewnić, iż wszyscy członkowie Rady Ministrów po bezpośrednim kontakcie z Prześwietnym Kanclerzem przeszli kwarantannę oraz nie wykazują żadnych objawów realiozy i w pełni sił możemy powrócić do pracy rządu na pełnych obrotach. Oczywiście pragnę w imieniu Rady Ministrów życzyć szybkiego powrotu do zdrowia naszemu Prześwietnemu Kanclerzowi Albertowi, a tymczasem obiecuję wzorowo wypełniać jego obowiązki i kierować pracą rządu.

O dotychczasowych działaniach rządu

W imieniu wszystkich członków Rady Ministrów pragnę podsumować nasze dotychczasowe działania, które, nieco spowolnione przez odbywanie kwarantanny, i tak idą w najlepsze. Początek kadencji przebiegał pod znakiem zapytania obecności Kanclerza, jednak mimo tego wszyscy członkowie nieustannie wykonywali swoje obowiązki:
 • MSW rozpatrywało liczne wnioski i prośby skierowane do Rady Ministrów,
 • w odpowiedzi na odejście państw stowarzyszonych z Sarmacji Rada Ministrów przygotowała i przedstawiła projekt ustawy, który pozwoli na zwolnienie z ponoszenia opłat osoby, które są zmuszone dokonywać zmian w swoich instytucjach w związku z przenoszeniem instytucji z miast dotychczasowych państw stowarzyszonych do obecnie funkcjonujących na terenie Księstwa miast - projekt obecnie jest w trakcie głosowania przez Sejm, wszystko wskazuje na to, iż zostanie przyjęty,
 • Rada Ministrów przyznała tytuł inicjatywy użytecznej społecznie inicjatywie pod nazwą Sarmacka Mafia, która wielu Sarmatów wciągnęła w interesujące rozgrywki i nieoczekiwane zwroty akcji - RM przyznała na ten cel 100 000 lt dotacji,
 • rozpoczęto konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia zmian w sarmackiej oświacie,
 • MSZ podjęło się trudnych, choć owocnych, rozmów z naszymi partnerami z zagranicy - ich efekty będą już niebawem prezentowane publicznie,
 • powołani zostali trzej nowi szefowie misji dyplomatycznych w:
 • we współpracy z Naczelną Izbą Architektury rozpoczęto porządkowanie archiwów map oraz pracę nad Kalendarium historycznym,
 • aktywnie prowadzone są media społecznościowe Księstwa Sarmacji,
 • doszło do reorganizacji Rady Ministrów i powołany został Minister Sprawiedliwości - Prześwietny hrabia Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, który jeszcze przed oficjalnym powołaniem rozpoczął pracę nad przygotowaniem reformy systemu sprawiedliwości - rozpoczęły się konsultacje społeczne.

Podziękowanie za dotychczasową pracę

Pragnę podziękować wszystkim, którzy w tych jakże trudnych ostatnich tygodniach zostali z Sarmacją i aktywnie działają na rzecz odbudowy silnego i niezależnego państwa - zmierzamy ku stabilizacji i zmianom na lepsze. W podzięce przyznałem premie finansowe dla tych, którym formalnie mogłem je przyznać. Tym, których w ten sposób pochwalić nie mogę, chcę powiedzieć zwyczajnie i w pełni tego słowa znaczeniu - dziękuję. Jednocześnie z tego miejsca zachęcam zarówno Regenta jak i Hetmana do wypłaty premii i nagród uznaniowych dla pracowników podległych jednostek / żołnierzy Książęcych Sił Zbrojnych. Książęce Siły Zbrojne w szczególności zasłużyły na pochwalenie za czujność przy strzeżeniu sarmackich granic.

W szczególności pragnę wyróżnić:
 • Prześwietnego Regenta oraz Marszałka Sejmu, który przejął tymczasowo obowiązki Księcia i przy okazji kieruje pracą Sejmu,
 • Posłów, którzy podjęli trud pracy w Sejmie,
 • wszystkich członków Rady Ministrów, którzy wzorowo wypełniają swoje obowiązki i dbają o to, aby Sarmacja funkcjonowała sprawnie,
 • Marszałka Trybunału Koronnego oraz nowowybranych Asesorów, którzy podjęli trud pracy w Trybunale Koronnym i stanęli na czele sarmackiego wymiaru sprawiedliwości.

Plan pracy na nadchodzący tydzień

Ptaszki na niebie ćwirkają, jakoby dni obecnej Rady Ministrów były policzone, jednak bez względu na to - nie zatrzymujemy się i działamy dalej. Planujemy kontynuować rozpoczęte już przez nas działania, a także wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu Loterii Państwowej - stworzenie regulacji prawnej, która pozwoli na zwiększanie puli nagród, która zachęci do zwiększenia zainteresowania udziałem w loterii oraz ogłosić konkurs na znaczek emitowany z okazji działalności Rady Ocalenia Sarmacji i jej upamiętnienia. Będziemy informować na bieżąco, więc stay tuned!

Serdecznie dziękuję za poświęcony czas, zachęcam w razie wątpliwości do zadawania pytań do członków Rady Ministrów i już teraz zapraszam na kolejną konferencję.

(-) Antoni Kacper Burbon-Conti
Podkanclerzy
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
10 012,00 lt
Ten artykuł lubią: Brunon Krasnodębski, Hubert Sowa, Filip I Gryf, Piotr vel Bocian, Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Orjon Surma, Juliette Altrimenti, Franz Langer, Piotr Jankowski, Laurẽt Gedeon I, Hewret z Gerwenu, Arkadiusz Maksymilian, Albert Jan Maat von Hippogriff, Severin Verwaltung-Esteladio, Joahim von Ribertrop von Sarm, Gotfryd Slavik de Ruth, Daniel January von Tauer-Krak.
Komentarze
Brunon Krasnodębski
Wow, bardzo dziękuję za wyróżnienie! Cieszę się, że udało mi się być pomocnym dla Sarmacji w tym trudnym dla niej okresie! :)
Odpowiedz Permalink
Hubert Sowa
Piękne przemówienie, tylko mam pytanie. Co to jest realioza?
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@HubertWydra
REALIOZA — Straszliwa choroba, z którą miał do czynienia prawie każdy, objawiająca się nawałem obowiązków w realnym życiu, który nie pozwala na uczestnictwo w życiu mikronacji, lub jest to uczestnictwo ograniczone.
Tu jest więcej takich słówek ;)
https://www.sarmacja.org/podstrona/pokaz/320
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Klinika Leczenia Realiozy w Angemoncie podejmie niezwłocznie starania, aby przyjąć kanclerza na leczenie jako pierwszego pacjenta. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami przezwyciężymy chorobę
Odpowiedz Permalink
Juliette Altrimenti
Wow, bardzo estetycznie ten artykuł wygląda!
Odpowiedz Permalink
Hewret z Gerwenu
Świetny briefing, jestem zadowolony z działań rządu!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
W tych trudnych czasach, sprawie działająca administracja państwowa to podstawa. Pragnę pogratulować i podziękować za wkład pracy :)
Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
@SantiVilarte to ja już przeszedłem tą chorobę :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.