Stempel - Międzynarodowy Paszport

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Drodzy Obywatele i Mieszkańcy Księstwa Sarmacji

W niedawnym czasie pod patronatem Palatynatu Leocji powstał STEMPEL czyli międzynarodowy paszport. Jak czytamy na stronie:
Cytuję:
Stempel jest platformą mieszkańców polskich mikronacji. Posiadanie paszportu w systemie umożliwia uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych przedsięwzięciach zintegrowanych z systemem. Mechanizm integracji zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym. (Najprawdopodobniej) pierwszym projektem, do którego zostanie wykorzystany Stempel, jest Światowy Związek Filatelistyczny, umożliwiający mikronacjom emisję znaczków pocztowych, a ich mieszkańcom — kolekcjonowanie i wymienianie się tymi znaczkami.

W chwili obecnej platforma umożliwia jedynie weryfikacje swojej tożsamości w różnych krajach (powiązanie konta w Stemplu z kontami w kilku już zrzeszonych mikronacjach). W kolejnym kroku uruchomiony zostanie Światowy Związek Filatelistyczny.

Księstwo Sarmacji również przystąpiło do wyżej wymienionego projektu, a część już naszych mieszkańców doonała autoryzacji w systemie.

Aktualnie aby dokonać weryfikacji swojej osoby należy zgodnie z instrukcją STEMPLa wysłać wiadomość z tajnym kodem do Męża Zaufania danego państwa. W przyszłości planowane jest wykorzystanie Sarmackiego API w celu automatycznej weryfikacji i wykluczenia czynnika ludzkiego, co będzie z korzyścią zarówno dla was jak i dla mnie :)

Na sam koniec chciałbym wszytskich serdecznie zaprosić do rejestracji i udziale w tym międzynarodowym projekcie.

P.S.
W związku z możliwą dużą ilością wniosków weryfikacyjnych do realizacji za wszelkie opóźnienia przepraszamy.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
9 692,00 lt
Ten artykuł lubią: Brunon Krasnodębski, Natalia van Hagsen de la Sparasan, Piotr Jankowski, Antoni Kacper Burbon-Conti, Filip I Gryf, Albert Jan Maat von Hippogriff, Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan, Orjon Surma, Albert Felimi-Liderski, Helwetyk Romański, Laurẽt Gedeon I, Daniel January von Tauer-Krak, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Joahim von Ribertrop von Sarm, Ignacy Urban de Ruth, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Natalia van Hagsen de la Sparasan
Inicjatywa wydaje się ciekawa. Będę śledzić dalsze losy.
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
Czy Światowy Związek Filatelistyczny będzie mieć coś wspólnego z naszymi znaczkami z Poczty Baridajskiej, czy tematyczna zbieżność jest przypadkowa i nie zanosi się na umiędzynarodowienie znaczków? :)
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Wniosek złożony!
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Jest to ciekawie zarysowująca się inicjatywa międzymikronacyjna i nie mogę się doczekać na dodanie wielu różnych funkcji.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Co do Poczty to ja osobiście bym to tak widział... że moglibyśmy emitować część serii na rynek wewnętrzny a część do ŚZF. Mając Pocztę jesteśmy jedynym krajem który z czegoś by rezygnował przechodząc do ŚZF - tak więc jak zwykle jesteśmy w specyficznej imperilastycznej sytuacji.

Zgadywałbym, że znaczki z rynku wewnętrznego będą mogły być też "tylko do odczytu" w stemplu... ale tylko te emitowane do stempla będa mogły być kupione tam.

Ale to spekulacje nie poparte faktami ;)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@Prokrustes Wyobrażałem sobie to w ten właśnie sposób (i część emisji na eksport… niestety, za zero libertów, i możliwość podpięcia sarmackich klaserów pod klasery w ŚZF). Wiadomo, że rezygnacja z Poczty Baridajskiej w grę nie wchodzi.
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
@Helwetyk czy w celu uruchomienia ŚZF należałoby uruchomić jakąś wspólną walutę?
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@Michal Na tym etapie zagadnienie wspólnej waluty omijam szerokim łukiem z powodów natury politycznej. Zakładam, że znaczki będzie można po prostu nabywać za darmo w ramach limitów obliczonych tak, aby pogodzić ze sobą dwie wartości — z jednej strony, możliwość pozyskania znaczka przez odpowiednio szerokie grono, z drugiej strony, rzadkość znaczków (dobra, które nie są rzadkie, mają ograniczoną wartość kolekcjonerską). Roboczą koncepcję wspólnego banku opracowałem kilka miesięcy temu: https://forum.leocja.org/viewtopic.php?f=2&t=255, ale to koncepcja równoległa.
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
@Helwetyk za darmo... W takim razie, nie byłoby możliwe we wcześniejszej fazie prowadzenie giełdy znaczków? :)
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
@Helwetyk w każdym razie, dziękuję za odpowiedź :)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@Michal System od początku (albo prawie od początku ;-)) będzie umożliwiał przekazywanie znaczków innym kolekcjonerom. Namiestnik Garamond zaproponował ponadto służący do wymiany mechanizm „koszyka” (kolekcjonerzy umieszczają w nim swoje znaczki, i jeżeli obydwie strony akceptują wymianę, zostaje ona zastosowana) — tu, mam nadzieję, że uda mi się go w miarę sprawnie zaimplementować.

Jeśli chodzi o giełdę-giełdę na wzór Poczty Baridajskiej, póki nie mamy (jako Pollin) wspólnej waluty, pozostają giełdy krajowe. Nie chcę zanadto wybiegać w przyszłość, ponieważ projekty o rozbudowanych specyfikacjach rzadko doczekują się realizacji. ;-)
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
@Helwetyk Rozumiem.
Życzę powodzenia! :)
Odpowiedz Permalink