Kordelas Króla Eryka - zaginiony wiersz teutoński

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Mili,
porządkując dzisiaj swoje stare rzeczy przewiezione przy okazji przeprowadzki z Zielnyboru do mojej nowiutkiej komunałki - okazałego 38-metrowego M2 z kuchnią w amfiladzie, znajdującego na 6. piętrze wielkopłytowca z epoki 'wczesny kefas' na jednym z szaro-burych osiedli przemysłowej części stolicy, natrafiłem na niezwykłą pamiątkę - misternie zdobiony tomik poezji wybranej z epoki teutońskiego romantyzmu wydany w 1916 r. w Srebrnym Rogu. W oko wpadł mi szczególnie jeden wiersz pt. Kordelas Króla Eryka, traktujący o pewnym samozwańczym kacyku ze Slavii, który w połowie XVIII w. ogłosił się drugim Hergolienem i nawoływał do wielkiego powstania przeciwko wszelkiej maści wrogom krwi - lamusom i konfidentom - oraz stworzenia Nowej Teutonii, dla prawdziwych grypsujących prawilniaków (swoją droga, mam nadzieję, że TIH kiedyś o nim szerzej napisze).

To zaskakujące, jak dzieło napisane tak dawno, może być tak aktualne:

Kordelas Króla Eryka

Teutoński Król Eryk - Wódz Powstańców,
bohater-heteryk,
co od grzechu dziewicze ma lica!
Lecz cóż to?
Ów anioł, ta skryta dziewica,
chujem w dupę częstuje nieskromnie?
A gdy rzewnie prokutasy gdzie wspomnie,
to zawżdy za kordelas łapie,
za dwururkę chwyta, za konia -
w każdej sławnego potrzebie...
Król Eryk - bohater,
co kocha fallusy,
choć sam o tym nie wie.

2n64DG0R.jpg
Eryk Bladolicy - autor nieznany
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andrzej Fryderyk, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
7 182,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Hewret z Gerwenu, Andrzej Fryderyk, Laurẽt Gedeon I, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Natalia Alatriste von Lichtenstein, Mikołaj Torped, Henryk Leszczyński, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Peter West, Antoni Kacper Burbon-Conti, Juliette Altrimenti, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Peter West
#komentarz dla tantiemy
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
No i co mam powiedzieć, skoro zostałem wywołany do tablicy...Zanotuję sobie i poszukam co tam w TIH jest w tym temacie. A tak poza tym to fajnie napisane.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.