Sarmacka Liga Piłkarska, Prokrustes, 09.11.2020 r. o 23:01

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Partyzant Poddebice 1 (0 - 1) 4 FC Czarnolas

Partyzant - Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
FC Czarnolas - Henryk Leszczyński

Minęła dopiero druga kolejka a goście z Czarnolasu już wskoczyli na fotel lidera. Czy przez kolejnych 16 kolejek coś się w tym temacie zmieni ?

Spotkanie beniaminka z mistrzem było wielkim wydarzeniem sportowym i towarzyskim Poddębic a jako, że stołeczna Grabarnia grała na wyjedzie w dalekiej Gellonii to na trybunach nie brakło również kibiców z sąsiedniego Grodziska. Gospodarze od początku meczu biegali za dwóch, troili krycie gryźli trawę i przez długi czas obrońcy tytułu mistrzowskiego nie mogli sobie poradzić z tak ambitnym przeciwnikiem. Niestety dla Partyzantów nie udało się dowieźć remisu do przerwy. Bramkę na 1:0 w 44 minucie zdobył Bronisław Wildstein po wrzutce z rzutu rożnego Wawrzyńca Smoczyńskiego. Rutyna i schemat wygrały - można spokojnie powiedzieć, że był to najważniejszy moment tego meczu.

Po przerwie gospodarze bardziej się odkryli co przełożyło się na kilka sytuacji strzeleckich. To jednak FC Czarnolas podwyższył prowadzenie w 53 minucie (Wildstein) oraz 81 (Cordeiro). Kibice z Poddębic i Grodziska doczekali się jednak odrobiny słodyczy w tym meczu gdy w 86 minucie honorowego gola dla Partyzanta, pięknym strzałem z dystansu, zdobył Salahattin Bastan po podanu Gustawa Iwańskiego. Pierwszy gol w Ekstraklasie rozkojarzył obrońców gospodarzy i doliczonym czasie gry bramkę samobójczą (czwartą dla FC Czarnolas) wbił młody poddębiczanin - Johnny Houghton.

FKK Rantiochskie Kr. 0 (0 - 0) 0 Futbólfeaán Auterra

Krasnoludy - Leszek Karakachanow Sr.
Auterra - Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni

Aktualny wicemistrz z Rantiochii podejmował, można to już powiedzieć, fantastycznie spisującego się beniaminka z Auterry. Obydwie drużyny grały raczej zachowawczo kładąc nacisk na obronę, w drugiej kolejności zabezpieczenie środka pola oraz zostawiając atak na szarym końcu. W całym meczu zobaczyliśmy tylko dwie groźniejsze akcje ze strony gospodarzy i kibice obydwu drużyn opuszczali stadion ostentacyjnie ziewając. Mimo wszystko to goście mają więcej powodu do zadowolenia jako najlepszy z beniaminków i drużyna o realnych aspiracjach do podium.

Zawodnikami meczu zostali dwaj defensorzy - Regina (Krasnoludy) oraz Dema (Auterra). Regina został również wybrany zawodnikiem całej kolejki z notą 22.

YK Sloniki Sodomia 1 (1 - 1) 2 Polonia Czarnolas

Słoniki - Agrazel (Wandystan)
Polonia - Przemek Przemek

Na trzecie miejsce w tabeli awansowała Polonia Czarnolas pokonując beniaminka - Słoniki - 2:1. Mecz był bardzo wyrównany i zaczął się rewelacyjnie dla gospodarzy z Sodomii którzy objęli prowadzenie dość szczęśliwym strzałem z dystansu Rodneya Pontena. Niestety 18 minut później fatalny błąd popełnił doświadczony obrońca gospodarzy - Gardesten - i w pozornie błahej sytuacji wbił piłkę do własnej bramki. Po przerwie wynik spotkania ustanowił niezawodny Jin Hae Hyon - egzekwując, podobnie jak w poprzedniej kolejce - bezpośredni rzut wolny.

Zacięty mecz obydwie drużyny okupiły stratami w ludziach. Słoniki straciły lekko kontuzjowanego Gardestena oraz Emilio Silverio który dostał czerwoną kartkę za faul na Hyonie, który w tej dokładnie sytuacji doznał urazu i będzie pauzował kilka dni. Polonia straciła również Kazimierza Mitkę który przez kolejne dwa tygodnie będzie leczył rozległe stłuczenie obydwu pośladków.

Trener Polonii otrzymał po zakończeniu wszystkich meczów tytuł managera kolejki.

FC Bullace 0 (0 - 0) 1 CKS Grabarnia Grodzisk

Bullace - Albert Felimi-Liderski
Grabarnia - Prokrustes

Czwarte miejsce po drugiej kolejce zajmuje CKS Grabarnia. Mecz zapowiadający się jako pojedynek drużyn o podobnym potencjale i zbliżonych wynikach okazał się być zaskakująco jednostronny. Goście z Grodziska w całym meczu posiadali piłkę przez 57% a w sytuacjach strzeleckich wygrali 8:1. Pomimo jednak optycznej przewagi bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Decydująca dla losów meczu była 84 minuta kiedy to Hamid Asingar z drużyny gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę i osłabił swój zespół. Pięć minut później w ostatnich chwilach meczu decydującą bramkę strzelił pomocnik CKS, Gilberto Campelo.

Synowie Wandy 1 (1 - 0) 1 RVT Hrabia Ruhnhoff

Synowie - Michał Michaelus
Hrabiowie - Timan Demollari

Na koniec jedyne w tej kolejce starcie legend. Jak to często bywa w takich meczach najważniejsze było zabezpieczenie tyłu oraz środka pola. Obydwie drużyny przystąpiły do meczu w ustawieniu 4-5-1 wysyłając do ataku osamotnione żądła.

W 21 minucie z boiska został zniesiony Rubim Garrafa (Hrabiowie). Już wiemy, że pauzować będzie około tygodnia - skończyło się na chwilowej utracie przytomności i strachu trenera. Trzy minuty później Zecevic (Synowie) nadwyrężył przeponę śmiejąc się z pudła rywali i udał się na niezasłużony odpoczynek. Gdy już wydawało się, że pierwsza połowa skończy się niczym to w 44 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Philip Strandman technicznym strzałem z pola karnego.

Druga połowa to znowu szachy ze zdecydowaną przewagą Hrabiów ale z groźnymi kontrami gospodarzy. Jednak to właśnie goście postawili na swoim i w 80 minucie wyrównał Zarko Mayrhuber. Stało się to gdy już miał schodzić z boiska a przy bocznej linii czekał na swoją kolej Volkan Arman. Utrat wygranej wzbudziła w gopodarzach niesportową frustrację której efektem była druga żółta kartka dla Pzepzechowicza i ... wylot z boiska.

w niższych ligach...

Na drugim poziomie rozgrywek swoje drugie zwycięztwa odnieśli dwaj spadkowicze - Cocodrilos (4:1 z Gryfem Auterra) oraz Lotos Trizopolis (1:0 z Ormalem Altbork). Na trzecie miejsce wskoczył... trzeci ze spadkowiczów - Kumkwaty Wałbrzych pokonując na wyjeździe SKSV Loardia Auterra.

W SLP Drugiej Klasie KS Immortals rozbili Falangę Fer 7:0 i awansowali na pozycję lidera. Drugie miejsce zachowały Pingwiny z Soli a na trzecie spadła Dyskobolia Czarnolas po bezbramkowym remisie z FC Meleną.
10 039,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Piotr vel Bocian, Severin Verwaltung-Esteladio, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Orjon Surma, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Henryk Leszczyński, Michał Jerzy Potocki, Gotfryd Slavik de Ruth, Michał Michaelus, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Peter West.