Sarmacka Liga Piłkarska, Prokrustes, 02.11.2020 r. o 21:22
[SLP] Sezon 38, kolejka 1

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W minioną sobotę rozegrana została pierwsza kolejka 38 sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Zapraszamy na krótki przegląd boiskowych wydarzeń.


Partyzant Poddębice 0 : 1 Synowie Wandy


Beniaminek Partyzant Poddębice podejmował Synów Wandy. Chociaż skazywani na porażkę gospodarze dzielnie postawili defensywne zasieki i aż do 47 minuty zachowywali czyste konto. Wtedy jedyna bramkę meczu zdobył 30 letni napastnik Erwin Reichold. Asystował nie kto inny lecz weteran i żywa legenda Grzegorz Pzepzechowicz. Synowie Wandy mieli przewagę w każdym elemencie gry i na pierwszy rzut oka wydaje się, że Partyzant może być głównym kandydatem do spadku.
pilkarz.jpg
Grzegorz Pzepzechowicz


Futbólfeaán Auterra 3 : 1 FC Bullace

Jakże inne nastroje zapanowały po inauguracji sezonu u drugiego beniaminka z Auterry. Drużyna mająca potencjał na czarnego konia rozgrywek ma bardzo mocny i wyrównany skład. Nie licząc rezerwowego bramkarza wszyscy zawodnicy są pomiędzy 26 a 31 rokiem życia tak więc do zestawu dorzucają sporą dawkę doświadczenia i trochę potencjału na dalsze wzmocnienie.

Obydwie drużyny zdawały się bardziej skupiać na defensywie ale to właśnie gospodarze dominowali tak na boisku jak i w statystykach. W całym meczu mieli 60% posiadania i aż 7 sytuacji bramkowych przy tylko jednej przeciwnika. Wynik spotkania otworzył Raimond Kloss ale FC Bullace jeszcze walczyło i w 33 minucie wyrównał Cristiano Arrogantaldo. Na tym emocje w pierwszej połowie dobiegły końca.

W drugiej najpierw 65 minucie John McCaroll wyprowadził Auterrę na prowadzenie a 13 minut później wynik spotkania ustalił Reno Cichero. Co ciekawe wszystkie bramki padły z akcji.


FKK Rantiochskie Krasnoludy 1 : 1 FC Czarnolas


Czas na mecz o mistrzostwo - a przynajmniej tak by było w poprzednim sezonie. Zobaczymy czy w tym będzie podobnie. Wielcy rywale zwarli się w żelaznym uścisku. Na potężny atak Czarnolesian, Krasnoludy odpowiedziały stalową obroną. W 39 minucie to gospodarze objęli prowadzenie po strzale głową Pakarinena. Tuż po przerwie, w 50 minucie obrońcom Krasnoludów uciekł jednak Behrmann i doprowadził do wyrównania.

FC Czarnolas miał przewagę w polu i zdawał się być lepiej zgrany. Czy jest to zapowiedź kolejnego tytułu mistrzowskiego ?
sloniki.jpg


RVT Hrabia Ruhnhoff 1 : 1 YK Sloniki Sodomia


Kolejne remisowe starcie i znowu na przeciwko siebie stanęły dwie legendarne już ekipy, tyle tylko, że Słoniki to beniaminek starający się nawiązać do dawnej świetności. Hrabowie podeszli do meczu spokojnie, być może nawet za spokojnie i w efekcie brakło siły ognia by przełożyć jakość rozegrania na bramki. Najbliżej było w 75 minucie ale sędzia nie uznał gola strzelonego przez Rhysa Idle.


CKS Grabarnia Grodzisk 1 : 1 Polonia Czarnolas


Na koniec trzeci z remisowych meczów. Jeżeli coś po tej kolejce wiemy to to, że środek tabeli będzie najpewniej tak samo zagęszczony jak w ubiegłym sezonie. CKS oraz Polonia to drużyny właśnie z tego szerokiego środka. Obydwaj rywale nastawili się na remis ale u gospodarzy było to mniej widoczne. Akcenty między atakiem a obroną były rozłożone równo a także mieli więcej z gry, chociaż nie wynikało to z jakości a bardziej z taktyki rywala. Mecz rozstrzygnęły rzuty wolne. Najpierw w 19 minucie prowadzenie dla gości zdobył Jin Hae Hyon a tuż przed przerwą, w 40 minucie, wyrównał Rodolfo Alcoforado.


Niżej ...


W Pierwszej Klasie na czele tabeli od początku sezonu dwaj spadkowicze. Lotos Trizopolis, a więc zespół najbliższy utrzymania, rozgromił KS Anioły Grodzisk 5:1 zaś wracające do życia po straconym sezonie Krokodyle z Punty wygrały z Ormalem Altbork 3:0.

Na najniższym poziomie rozgrywek widzieliśmy dwa pogromy 5:0. Dyskobolia Czarnolas zniszczyła Falangę Fer a Pingwiny z Soli upokorzyły FC Melenę. Podium po pierwszej kolejce uzupełnia KS Immortals.
Dotacje
3 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński, Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan.
Serduszka
12 238,00 lt
Ten artykuł lubią: Santiago Vilarte von Hippogriff, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Filip I Gryf, Ignacy Urban de Ruth, Michał Michaelus, Orjon Surma, Piotr vel Bocian, Henryk Leszczyński, Joahim von Ribertrop von Sarm, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan, Albert Felimi-Liderski, Piotr III Łukasz, Severin Verwaltung-Esteladio.
Komentarze
Santiago Vilarte von Hippogriff
literówki: Samrackiej, Immportals. Przydadzą się na pewno artykuły, które by wprowadzały zainteresowanych - kto w lidze jest faworytem, kto nowicjuszem
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Pierwszy rzut literówek poprawiony ;]
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Bez sensu ta porażka Ormala...
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
wzrusza mnie ze caly czas graja Sloniki <3
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
(gimby nie pamietajo zalozyciela tej zacnej druzyny)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
@defloriusz Niestety, nie tylko gimby... Aż takim jesteście dinozaurem xD
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@ignac "aruuuuuuuk!" czy jak tam robi dinozaur
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Trzeba było puścić aż pięć bramek by w końcu o Aniołach napisano w jakimś przeglądzie/podsumowaniu.

Zapraszam na forum, aby poznać szczegóły klęski.
Odpowiedz Permalink
Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan
To prawda, że Partyzant jest pewniakiem do spadku :( ale będziemy walczyć!
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Dobrze, że SLP wciąż ma wsparcie medialne. Klasycznie proponuję umieszczać gdzieś nazwiska managerów prowadzących drużyny - dla mnie czy dla pozostałych graczy to nie problem, ale postronnym obserwatorom pewnie pomogłoby się mocniej utożsamiać z rozgrywkami.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Albert Wszystkie informacje są na forum SLP. Aktualny wykaz menadżerów jest w w tym wątku.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Ja sobie doskonale zdaję z tego sprawę i dla mnie personalnie dodanie tych nazwisk nie jest sprawą konieczną — może jednak zamiast skazywać mniej zorientowanych czytelników na buszowanie po FC, lepiej byłoby trochę ułatwić :)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Albert Sądziłem, że to taka ogólna sugestia :)
Oczywiście, też jestem za tym, by np. w artykułach pisząc o zespole podać równocześnie informację o prowadzącym go trenerze.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@Albert
Spoko. Jeżeli będę miał siłę robić kolejne relacje to postaram się zawszeć info o managierach :)
Odpowiedz Permalink