Oak Entertainment, Brunon Krasnodębski, 01.11.2020 r. o 16:25
Zdrajca na Dworze Książęcym! Wysoka nagroda za jego wskazanie.
Seria wydawnicza: Sarmacka Mafia

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
65QncP8v.jpg

G
dy nad Grodziskiem zapadł zmierzch, wysoko postawiony funkcjonariusz Książęcej Żandarmerii Wojskowej zebrał wszystkich pracowników Dworu Książęcego w jednej z zapomnianych komnat gdzieś w prawym skrzydle pałacu. Upewniając się kilkukrotnie, że nikt z zewnątrz nie zakradł się na spotkanie, a okna są wystarczająco dobrze chronione, tajemniczy wojskowy rozpoczął spotkanie.

- Zebrałem was tutaj... - rozpoczął z nieukrywanym niepokojem. - Zebrałem was, ponieważ Jej Książęcej Mości Elżbiecie grozi niebezpieczeństwo. Realne niebezpieczeństwo.

W komnacie nastała cisza, którą dopiero po kilku chwilach wypełniły pełne zdziwienia i niezrozumienia szepty zgromadzonych ludzi.

- Żandarmeria od kilkunastu dni podejrzewała, że wśród personelu Jej Książęcej Mości znajduje się spiskowiec. - kontynuował żandarm, który nie miał zamiaru zdradzać swojej tożsamości. - Dziś nasze obawy się sprawdziły. Gdyby nie zimna krew nadwornego kucharza, prawdopodobnie obecnie mielibyśmy już okres regencji spowodowany nagłą śmiercią Księżnej.
- Kucharza? - przerwał jeden z ministrów rządu, który akurat przebywał w pałacu na audiencji u Jej Książęcej Mości.
- Kucharza. - potwierdził wojskowy. - Zorientował się, że herbata, jaką chwilę wcześniej przygotował dla Księżnej Elżbiety, ma zbyt jasny kolor. Wyglądała, jakby ktoś dodał do niej miodu, a wszyscy doskonale wiedzą, że Jej Książęca Mość nie cierpi miodu. Kucharz wezwał Żandarmerię, a herbata podana została jednemu z więźniów Jej Książęcej Mości. Chłop jak dąb, a po kilku łykach napoju padł w konwulsjach na podłogę i wyzionął ducha. Ktoś niepostrzeżenie dolał do herbaty trucizny.
- Przecież na kuchnię wstęp mają tylko najważniejsi pracownicy Dworu! - wyrwała się naczelna sprzątaczka. - Nawet moje dziewczyny nie mogą tam zaglądać, żeby posprzątać. - mówiła z wyraźną złością. Tajemnicą poliszynela było, że sprzątaczki zazdroszczą wszystkim, którzy mogą wchodzić do kuchni.
- Dlatego mamy w Żandarmerii pewność, że spiskowiec jest wśród nas. To ktoś wysoko postawiony na Dworze. Ktoś, kto dobrze się kryje.

Po tych słowach ponownie zapanowała cisza, a zgromadzeni członkowie książęcego personelu zaczęli nieufnie rozglądać się po sobie.

- Drodzy państwo! - ponownie zabrał głos żandarm. - Nie wyjdziemy stąd, dopóki nie odkryjemy, komu zależy na śmierci Elżbiety. Każdego zaproszę na rozmowę. Zastanówcie się, co dziwnego lub niepokojącego widzieliście w ciągu ostatnich dni. Każdy detal może być istotny.
- Ja widziałam, jak diuk von Kaffe je mięso w piątek! A wszyscy wiemy, że katolikom w piątek nie wolno! - wydarła się nieco nieokrzesana nadworna księgowa, wskazując palcem na diuka.
- Kobieto, to był czwartek... - z politowaniem odparł von Kaffe.

* * *

Sarmacka Mafia powraca! Zachęcam do zgłaszania się w stosownym wątku.

100% zarobionych tantiem za serduszka, dotacje i komentarze pod tym artykułem trafi do puli nagrody głównej.
Dotacje
6 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Mateusz Wilhelm, Gotfryd Slavik de Ruth, Michaś Elżbieta II.
Serduszka
12 266,00 lt
Ten artykuł lubią: August van Hagsen de la Sparasan, Joahim von Ribertrop von Sarm, Albert Felimi-Liderski, Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan, Franz Langer, Ola Marcjan-Chojnacka, Orjon Surma, Piotr Jankowski, Heweliusz Popow-Chojnacki, Antoni Kacper Burbon-Conti, Filip I Gryf, Piotr vel Bocian, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Konrad Einsiedler von Hippogriff, Laurẽt Gedeon I, Mateusz Wilhelm, Bartosz von Thorn-Janiczek, Piotr II Grzegorz, Prokrustes, Aleksander Damian Chojnacki, Juliette Altrimenti.
Komentarze
Piotr vel Bocian
Tajemniczo. Zapowiada się grubsza afera.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zapowiada się super zabawa i ekstra łamigłówka...Zobaczymy jak się sprawy potoczą, ile to zwrotów akcji nas zaskoczy.
Permalink
Michaś Elżbieta II
Księżna Elżbieta kocha miodek i pyłek pszczeli, a jeśli jest kombo - to już w ogóle.
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
@defloriusz believe me or not, ale długo po napisaniu tego tekstu się zorientowałem, że imię mogłem dobrać inne xD No ale "zbieżność osób i nazwisk jest przypadkowa"! :D
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@BrunonKrasnodebski I'm a believer! No ale skoro już się dobrało, to zawsze można dorzucić komentarzyk z tantiemką.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@BrunonKrasnodebski freudowska pomyłka?
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Bocian We wszystkim chodzi o seks, z wyjatkiem samego seksu - w nim chodzi o wladze.
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@defloriusz Ja tam tak głęboko w sytuację już nie będę wnikał..
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Bardzo dobra wiadomość - widać zapał zarówno organizatora, jak i potencjalnych uczestników, więc spodziewam się bardzo udanej edycji ;)
Odpowiedz Permalink