Pierwszy rok żółto-zielonych

Szukając innych rzeczy, nieoczekiwanie natknąłem się na rocznicę prawie historyczną: najstarszy dotąd istniejący klub piłkarski w Hasselandzie, Galmartena SK Angemont świętuje dziś rocznicę założenia. Z tej okazji parę słów o samym klubie, a może ktoś nowy jeszcze nie wiedział, że Sarmacja posiada swoją ligę piłkarską.

Dokładnie 30 października 2019 r. Unia Bordonia, dryfująca po Trzeciej klasie, została przeze mnie przejęta i przemianowana na GSKA. Było to w trakcie sezonu. Zawodnicy dostali tyle treningu, na ile pozwalał budżet, i pierwszy mecz, z grodziskim Hetmanem wygraliśmy 2-0. Pierwszy sezon zamknęliśmy w większości zwycięstwami, ocierając się o awans, za to dwa kolejne sezony przyniosły dwa awanse z rzędu. Najpierw zwycięstwo w zlikwidowanej już Trzeciej klasie, potem awans z drugiego miejsca z Drugiej, choć i tu lider był o włos. W ostatnim meczu zremisowaliśmy 2-2 z Los Pinguinos, a potrzebowaliśmy zwycięstwa.

HijIa9dp.jpg

Dokładnie rok i dzień od powstania klubu zaczniemy – jutro - debiutancki sezon na zapleczu ekstraklasy, od meczu z innym beniaminkiem, Lavivą Fer, z którą mamy zaskakująco dobry bilans. Grywaliśmy w pucharze, lidze i w meczach towarzyskich i o ile mnie pamięć nie myli, nigdy nie przegraliśmy. Na giełdzie (papierów wartościowych) mówi się, żeby nie grać przeciw trendowi. My jak najbardziej chcemy jutro zagrać z tym naszym trendem.

Jednocześnie słowo o samej promocji ligi. Warto na każdym kroku podkreślać, że zajmowanie się swoim klubem wymaga minimalnego nakładu czasu. Jeśli nie ma się nastawienia na awans, to przy jednej wizycie tygodniowo można ogarnąć wszystko: ustawić treningi, wybrać skład na kolejny mecz, albo i na więcej, zgarnąć tygodniową wypłatę i napisać notkę na premię, czasem może rozejrzeć się za jakimś transferem. Korzyścią, oprócz samej satysfakcji z prowadzenia ekipy, jest to, że jej mecze to niezły „wypełniacz” narracyjny dla swojego miasta, lenna, regionu…

Osoby, które bezpośrednio nie są zainteresowane graniem, trudno jest jakoś „wciągnąć”, ale mam jeden pomysł: rozwijanie wybranych piłkarzy z x11 jako postaci narracyjnych, przewijających się przez sarmackie wątki, najlepiej z wyrazistą charakterystyką. Może któryś z nich pójdzie do knajpy w Grodzisku, popije i zdemoluje lokal, lub na odwrót – pojawi się wśród „prawdziwych” Sarmatów jako bohater pozytywny jakiejś wyprawy…
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr vel Bocian, Henryk Leszczyński, Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan.
Serduszka
5 568,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Piotr vel Bocian, Antoni Kacper Burbon-Conti, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Henryk Leszczyński, Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan, August van Hagsen de la Sparasan, Laurẽt Gedeon I, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Santiago Vilarte von Hippogriff
Jeszcze ciekawszy zbieg dat:
9 czerwca 2018 - weszła w życie poprzednia Konstytucja KH
9 czerwca 2019 - obecna (co akurat było zamierzone)
9 czerwca 2020 - założyłem inny klub - Dianę Angemont :D
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Jak najbardziej jestem za tym, by włączać piłkarzy w życie sarmackie;)
Dodam, że powstał dział na forum, gdzie pomału zbierane są wątki piłkarskie, w ktorych można poczytać relacje z meczów oraz z życia około boiskowego :)
Zapraszam do czytania!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@SantiVilarte ja jeszcze dodam, że bardzo chciałem, aby kolejna konstytucja została wydana 9 czerwca 2020, ale najpierw coś nie wyszło, a później przedstawiłem projekt już po fakcie :D Niemniej jednak - konstytucja 9 czerwca 2021 brzmi jak plan :D
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@AFvTD oj lepiej dajmy obecnej okrzepnąć :P
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
W sumie racja, jestem zadowolony ze zmian, które wprowadziłem, nie ma po co zmieniać :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Pierwsza rocznica to jest coś :) gratuluje i życzę powodzenia.
Permalink