Opamiętajcie się

Żeby było jasne. Nie lubię pisać miliona artykułów na dzień, ale ten to już musiałem napisać. Oczywiście to tylko moje zdanie, niemniej chciałem napisać Wam, co o tym myślę.

Kiedy ja to piszę, na discordzie Sarmacji innni toczą zażartą, bratobójczą niemalże batalię na argumenty. Jedni oskarżają drugich. I jak zwykle: wina leży po obu stronach, ale bliżej tych albo tych. A ja nie chcę popierać nikogo, bo też pewnie spadłby na mnie deszcz obelg, a tego chcę uniknąć. Ale teraz apeluję do wszystkich, co właśnie teraz nawzajem na siebie naskakują, do ich zdrowego rozsądku, który ma każdy człowiek. Opamiętajcie się. Przestańcie tracić czas na te kłótnie. Nie mówię "Teutonio, wróć" ani "Sarmaci to wszystko spowodowali", tylko opamiętajcie się. Zamiast się kłócić, macie czas akurat, napiszcie coś na forum. Każdy na swoim. Gdyby każdy na to poświęcał tyle czasu, ile na bezskuteczne kłótnie na discordzie, mikroświat byłby zapewne lepszym miejscem.

To taki mój mały apel. Pewnie niewielu go spełni, ale trzeba mieć nadzieję. Jeszcze raz proszę: przestańcie. Tracicie czas, chyba, że akurat lubicie wyzywać się nawzajem, kłócić. I to nie jest tak, że ja was pouczam. To tylko małe moje marzenie, pewnie nieistotne.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 326,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Michał Jerzy Potocki, Adam Peterelli, Aleksander Damian Chojnacki, Laurẽt Gedeon I, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Prokrustes
Przede wszystkim trzeba sobie dać czas i zrobić przerwę. Bez najazdów i zajazdów.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Niech nikt nie wchodzi sobie w drogę. Niech każdy buduje na nowo swoje państwo.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Bardzo ciekawe przemyślenia. Obie strony potrzebują czasu :)
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Akurat inby działały ożywieńczo zazwyczaj. Więc nie ma tego złego. No i ustrój samorządów był węzłem gordyjskim. A tak, to problem rozwiązany.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
... a obyło się bez reform, z które były konieczne a które byłyby nieakceptowalne przez większość
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Proste ale szczere wyzwanie i jak najbardziej trafne :) teraz najlepszym wyjściem było by danie sobie odpocząć od siebie nawzajem.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.