Rada Ministrów, Prokrustes, 26.10.2020 r. o 11:57
Pożegnanie ustępującego Kanclerza
Seria wydawnicza: Orędzia Kanclerza

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Drodzy Sarmaci,

Niemal dokładnie po dwóch miesiącach dobiega końca kadencja Rady Ministrów. Czas ten wydawałoby się nie aż tak długi a jednak wystarczająco by wyróżnić kilka faz.

Okres pozornej sielanki trwający od powołania Rady Ministrów (25.08) do mniej więcej 18.09. Dla mnie osobiście był to czas nauki jak działa obecnie Księstwo tak od strony technicznej jak i (mniej więcej) prawnej. Był to też czas najbardziej kreatywny - można by rzec czysta radość. Choć i wymagało to świadomego ignorowania szeregu faktów dokonanych.

Drugi okres trwał od rezygnacji JKM Joanny Izabeli z MSW (21.09) do rozwiązania Sejmu (6.10) przy czym bardzo istotne było też złożenie przez Marszałka Sejmu Brunona Krasnodębskiego sprawy w TK dot. zgodności traktatów z Konstytucją (24.09). Rada Ministrów pracowała normalnie a nasz nowy MSW Esteladio (Severin) uruchomił nowy ciąg pracy w zakresie uporządkowania rządowych rozporządzeń i zarządzeń. Równocześnie rosło napięcie a duża część społeczeństwa przeszła w stan wycofania.

Trzeci okres zaczyna się po rozwiązaniu Sejmu i rezygnacji Ministra Esteladio. Były to trzy tygodnie pracy niemal czysto administracyjnej przy praktycznym braku zainteresowania ze strony większości obywateli. Czwarty okres to ostatnie trzy dni kryzysu (23-25.10) który w szeregach Rady Ocalenia Sarmacji otrzymał miano "Błękitnego Października". Odkryta została prawda co kryło się za szeregiem pomniejszych zdarzeń, niedomówień czy też wręcz przeciwnie - brakiem akcji i wypowiedzi.

Bardzo dużo jak na skróconą kadencję. W normalnych okolicznościach poszedłbym teraz na urlop ale napisany został inny scenariusz i Księstwo wymaga jeszcze więcej pracy oraz poświęcenia. Co ponadto - również więcej spokoju i zgody. Dlatego nie ma mnie na liście kandydatów na Kanclerza mimo, że zaczynałem z wizją wielokadencyjnej misji. Wielokadencyjność mam nadzieję zrealizować poprzez samą obecność w Radzie Ministrów, aktywność oraz pracę nad wspólnymi celami.

Dziękuję wszystkim którzy brali udział w pracach Rady Ministrów czynem lub radą. Wszystkim nielicznym Obywatelom biorącym udział w konsultacjach społecznych. Dziękuje JKW Andrzejowi Fryderykowi za zachowanie Powagi w sercu.

Już teraz mogę pogatulować następcy - niech żyje nowy Kanclerz Albert Jan Maat von Hippogriff!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
8 805,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad Einsiedler von Hippogriff, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Joahim von Ribertrop von Sarm, Severin Verwaltung-Esteladio, Filip I Gryf, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Albert Jan Maat von Hippogriff, Orjon Surma, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Antoni Kacper Burbon-Conti, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Santiago Vilarte von Hippogriff, Andrzej Fryderyk, Michał Jerzy Potocki, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Konrad Einsiedler von Hippogriff
Vivat!
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Gratulacje za ukończenie kadencji JO. ;-)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Nawet fajny kanclerz.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
może jestem dziwny, niebinarny, ale spisuję każdych ksieciów i kanclerzy od początku pobytu w księstwie
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Gratulacje za tytaniczną pracę!
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Razem damy radę! :)
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
Gratulacje. Niech żyje i prowadzi Sarmację ku lepszym dniom.
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
A ja dobrze wspominam tę kadencję. Myślę, że mogła mieć na koncie dużo sukcesów - gdyby nie zawirowania społeczno-polityczne.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Dziękuję wam za trud pracy i siłę tak potrzebną w tym okresie czasu. Ktoś kiedyś powiedział że mężczyznę poznaje się po tym jak Kończy a nie jak zaczyna. Duży szacunek
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.