Hans Media, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, 25.10.2020 r. o 19:57
Kronika 25/10/2020 nr. 31
Seria wydawnicza: Kronika

C038HB5c.png
Wydanie nr. 31 z 25 październka 2020 roku.
Czołówka:

Bliżej,niż inni

4b172619a7623624629e2f7e44a39317.png
Quo Vadis Sarmacjo? Trzy secesje na raz!

Przez wiele lat historii Księstwo Sarmacji i jego części musiały przejść przez dramaty zaważające o ich losie. Tak niestety jest i w tym przypadku. Po aferze wyborczej wywołanej przez Księcia Filipa I Gryfa także i jego następca Jego Książęca Wysokość Andrzej Fryderyk musiał popisać się głupotą która to jest pogłębieniem chaosu wywołanego przez jego poprzednika.

Jak wiemy Filip I Gryf obok afery związanej z wyborami do Sejmu zasłynął zgodą na istnienie państw stowarzyszonych w miejscu prowincji który można by jakoś wybaczyć i ogarnąć gdyby nie chaos w prawie Sarmacji oraz... decyzja obecnie panującego władcy naszego pańsrwa. Zdecydował on bowiem że Baridas, Sclavinia i Teutonia będą tworzyć unię państw ale nie ze Sarmacją a...Dreamlandem! Wywołało to oczywiście ogólnokrajowe oburzenie. Jak wiadomo pamiętamy już podobną historię z czasów Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu która to najpierw dokonała secesji od Księstwa Sarmacji a potem w ramach powrotu złej karmy która to spowodowała sama się rozpadła. Obecnie mamy potrójną secesje w wyniku której Księstwo Sarmacji będą tworzyć tylko Hasseland i Starosarmacja.

Sytuację tę przewidział już znacznie wcześniej Krzysztof Hans van der Ice (redaktor naczelny "Kroniki" i właściciel "Hans Media" oraz Stowarzyszenia "Nova") który będąc podobnie jak za czasów RSiT przeciwny jakimkolwiek zmianom w ustroju państwa został w obu przypadkach wyśmiany przez mieszkańców wyśmiany przez mieszkańców - zwłaszcza z z Konfederacji Sclavinii  wobec czego musiał on emigrować dawniej do Trizondalu a teraz do Starosarmacji a konkretniej mówiąc Grodziska razem ze swoimi projektami i tworzącymi je (narracyjnymi) ludźmi.

Teraz wychodzi znowu że Hans miał racje gdyż kraj pogrąża się w najmocniejszym od lat kryzysie. By zapobiec jego rozprzestrzenianiu niczym mające niedawno pożary składowiska śmieci czy Katedry w Teplicach powstał Ruch Odbudowy Sarmacji który ma za zadanie uporządkować kraj po katastrofie wywołanej przez państwa stowarzyszone.

Naszym zdaniem Księstwo Sarmacji by potwierdzić swoją siłę po sytuacji jaką która ją teraz spotyka musi nie tylko odrodzić się jak feniks z popiołów usuwając ze swoich władz powiedzmy to wprost separatystów (którym to też można wytoczyć pozwy sądowe) ale też utworzyć kontrunię (w stosunku do pomysłu państw stowarzyszonych i Dreamlandu któremu to w zasadzie powinna byc wytoczona wojna za ten ruch) w której to obok Księstwa Sarmacji (Hasselandu i Starosarmacji) powinien być też Trizondal i inne mikronacje które mogłyby być tym zainteresowane. Projekt ten opierałby się nie tylko na państwach stowarzyszonych ale też prowincjach czego nie ma w założeniu Unii Państw która to zamiast z Dreamlandem powinna być robiona ze Sarmacją.
Póki co sytuacje w kraju najlepiej może zobrazować ta piosenka:

Żeby jednak ten temat smutnie nie zakończyć tą piosenkę będącym takim muzycznym manifestem Sarmacji dedykuje wszystkim którzy w tych trudnych chwilach zostali przy Księstwie Sarmacji gdyż w obecnym czasie ważne jest współdziałanie pod jednym godłem i flagą naszego państwa:

Jak dalej sytuacja się potoczy będziemy na pewno was informować w kolejnych wydaniach Kroniki.


Hans Media i Stowarzyszenie "Nova" przenosi się do Grodziska!

W skutek nie chęci do dalszej działalności Krzysztofa Hansa van der Ice na terenie Konfederacji Sclavinii prowadzone przez niego instytucje podjęły decyzje o wyprowadzce do Grodziska gdzie w nim oraz w miejscowości Smoczyce przy granicy ze stolicą Księstwa Sarmacji zostały zakupione po dwie parcele o łącznej wartości ponad 25 tysięcy libertów.
2405872-siedziba-tvp.jpg
W Grodzisku przy ulicy Al. Odbudowy 39 nieopodal siedziby państwowego nadawcy Radio-Telewizja Sarmacja (RTS) będzie mieścić się budynek przeznaczony dla mediów firmy Hans Media (w tym Kroniki i Telewizji Korona) oraz Sarmackiej Rady Radiofonii i Telewizji będącej następcą sclavińskiej firmy Sclavitel. Powierzchnia użytkowa tego jedenastokodygnacyjnego obiektu sięga ponad 22 tys. m2.
Znajdą się w nim co najmniej trzy studia telewizyjne oraz kilka radiowych.
gf-m6V5-kVfg-BPj5_tvp3-kielce-664x442-nocrop.jpg
gf-C6p9-d1ep-X4Ei_tvp3-kielce-664x442-nocrop.jpg
Na przeciwko czyli przy ulicy Al. Odbudowy 40 swoją siedzibę otrzymało Stowarzyszenie "Nova" wraz z Stronnictwem Centrowo-Demokratycznym.
Budynek będzie liczył założeń inwestora będzie miał 1850 m² powierzchni użytkowej i trzy kondygnacje. Powstanie na działce o powierzchni 2300 m². Na parterze będą się znajdowały dwa studia telewizyjne - większe o powierzchni około 130 m² i mniejsze - 80 m² .

Na pierwszym piętrze zaplanowano pomieszczenia biurowe i techniczne dla stowarzyszenia i partii oraz dwa studia radiowe o wielkości tej samej co mniejsze studio telewizyjne , na drugim - newsroom i salę konferencyjną. Na dachu powstanie studio plenerowe, a obok budynku miejsca parkingowe.

W budynku znajdzie się też aneks mieszkalny dla Krzysztofa Hansa - prezesa stowarzyszenia. Samo stowarzyszenie też wsparło swoich pracowników którzy przenieśli się z Eldoratu i innych miast pomagając załatwić formalności związane z przeprowadzką do Grodziska.
44160.jpg
Na obrzeża Grodziska a konkretniej do miejscowości Smoczyce (8 minut od wschodniej granicy miasta) przeniosła się Hans Studio która składa się z następujących hal zdjęciowych:
Hala A – 1500 m² powierzchni
Hale B, C, D, E – 800² (łącznie 2000 m²) powierzchni
Hala F – 500 m² powierzchni
Powierzchnia użytkowa obiektu to 14 000 m² a pojemność do 1300 osób.
uid_1dafa248563edc54d79145422af6ead71571317619171_width_286_play_0_pos_201_gs_0.jpg
W tej samej miejscowości znajduje się też RTS - Studio Sarmackie. Budynek nowej hali o powierzchni 21 tys. mkw. będzie się składał z sześciu modułów i będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Zagospodarowanie oraz bryła budynku będzie podzielona na dwie strefy. Część północno-wschodnia pełnić będzie funkcję strefy reprezentacyjnej, dostępnej głównie dla widzów. W północnej części zlokalizowana będzie strefa VIP. Część południowo-zachodnia pełnić będzie rolę dojazdową do magazynów, garaży oraz parkingu podziemnego. Główne wejścia do budynku zaplanowano od strony północnej (strefa VIP) oraz wschodniej. W części zachodniej planowanej inwestycji znajdować się będzie wejście dodatkowe dla aktorów i obsługi technicznej. Na wyższych kondygnacjach zlokalizowane będą garderoby i biura oraz restauracja wraz z tarasem i zielonym dachem do nagrań plenerowych. Koncepcja nowej hali zdjęciowej zapewnia wysoki komfort pracy oraz stwarza ogromne możliwości techniczno-produkcyjne.

W hali zdjęciowej będą realizowane: spektakle teatralne (w tym także Sarmackiego Teatru Telewizji), wydarzenia kulturalne i okolicznościowe, oprawy sportowe olimpiad, mistrzostwa świata, debaty i wieczory wyborcze, programy publicystyczne z udziałem publiczności, konferencje ramówkowe, programy talent show, wydarzenia muzyczne. Plany produkcyjne gwarantują pełne wykorzystanie potencjału nowej hali zdjęciowej.

z18816765V,Strefa-glownego-wejscia-z-placem-publicznym-i-otwa.jpg
z18816762V,Nowa-siedziba-kanalow-informacyjnych-TVP-przy-ul--.jpg
Dodatkowo RTS w listopadzie uruchomi wspólną siedzibę informacją noszącą nazwę "TVP" której to wnętrze przedstawia się następująco:
z18816764V,Widok-na-kaskadowo-rozplanowany-newsroom-na-trzech.jpg
z18816763V,Widok-na-newsroom-i-szklana-sciane-studia-A2-.jpg

Obiekt ten będzie stanowił  niską, horyzontalną bryłę długą na blisko 150 m, rozciągniętą wzdłuż Alei Odrodzenia. Do tego kontrapunkt - smukła wieża wysoka na mniej więcej 55 m. Na jej szczycie miałoby się znajdować studio telewizyjne z panoramicznym widokiem na miasto. Zawierać będzie też optymalne rozplanowanie - w tym dwa studia z newsroomem. który sam stanowiłby "żywą scenografię" dla programów.

- Studia mają szklane ściany. Między nimi, centralnie, w zadaszonym atrium mieści się przeszklony newsroom, który rozciąga się kaskadowo na trzech poziomach: parterze, antresoli i stropie jednego ze studiów. To symboliczne okno na świat - pokazuje projekt jeden z architektów.

Tak wymyślona spiętrzona przestrzeń newsroomu (nazywana w przesłanym redakcji "Kroniki" opisie "reaktorem") byłaby ciekawsza, bo w sarmackich stacjach prywatnych wszystko jest jednopoziomowe, sprowadzone do parteru.

Newsroom to pomieszczenie z komputerami i ekranami telewizorów, przy których pracują dziennikarze. Będą mieć ze sobą kontakt wzrokowy, otwarta przestrzeń dałaby się też dowolnie i elastycznie dzielić na mniejsze enklawy.

Wielka szczelina widoczna od strony ulicy w bryle proponowanego budynku to strefa głównego wejścia. - Zaprojektowano przed nim duży plac. To ma być przestrzeń publiczna z dobrą nawierzchnią, sugestywnym układem liniowym i niską zielenią.

Prześwit prowadzi na reprezentacyjne patio, które mogłoby służyć za dodatkowe studio na powietrzu.

Elewację nowego budynku tnie w poziomie długie megaokno, które otwiera wnętrza na świat. - To zadziała niczym scenografia dla rzeczywistości. Zwróci uwagę przechodniów - uważa w rozmowie z "Kroniką" jeden z architektów budynku.

Budynek ma być transparenty. Będzie widać pracujących dziennikarzy. Na elewacji architekci proponują ceramiczne "żaluzje" w ceglastym kolorze, które tną ją w pionie.

Jak zdradzają zarówno nadawca publiczny RTS jak i Hans Media nowe obiekty maną zapowiadać dostarczenie widzom oraz słuchaczin informacji i rozrywki w jeszcze lepszy i atrakcyjniejszy sposób.

 

Rejestr zmian

  • Prokrustes, dn. 26.10.2020 o 17:13:11: Edycja: Na prosbe autora
  • Prokrustes, dn. 28.10.2020 o 19:31:14: Edycja: Na wniosek
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Albert Jan Maat von Hippogriff.
Serduszka
3 871,00 lt
Ten artykuł lubią: Antoni Kacper Burbon-Conti, Albert Jan Maat von Hippogriff, Konrad Einsiedler von Hippogriff, Joahim von Ribertrop von Sarm, BetelRigSun (Karol von Sarm).
Komentarze
Albert Jan Maat von Hippogriff
Nie przepadam za "Kroniką", ale opisy budowli wychodzą Wam znakomicie :D może zostaniecie sarmackim architektem? Byłbym gotów słono zapłacić za taki opis mojej planowanej rezydencji ;)
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Bardzo ładne nowe logo.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
@AlbertJanMaat w dużej mierze to ściąga z realnej gazety ;)
Nawet została nazwa ulicy przy której jest TVP w Warszawie :D
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@LudwikTommo Tak ale nawiązania usuwam na bieżąco.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@LudwikTommo aj, karramba - na przyszłość nie będę dotował bez sprawdzenia plagiatu :P
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@LudwikTommo Już jej nie ma :D
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Oto przykład Sclavińczykus Podrubus- mówi że jest Sclavińczykiem, jednocześnie obraża Sclavinię i sugeruje wypowiedzenie jej wojny.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@joahimvonribertrop Nie jej a Dreamlandowi :D
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
@KrzysztofHans ale ty wiesz że Dreamland ma być sojusznikiem Sclavinii?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Który ją podebrał Sarmacji tak jak Baridas i Teutonię.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
@KrzysztofHans ale wiesz, że to nie Dreamland zaproponował unie, a unia została zaproponowana Dreamlandowi :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@mtk I tak jest to grubymi nićmi szyte. Gdyby to był Trizondal jeszcze bym zrozumiał ale Dreamland czyli konkurencja Sarmacji?
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
@KrzysztofHans Trizondal? XD
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Robi na mnie wrażenie nowa siedziba :) a artykuł mi się podoba, lubię takie celne i kąśliwe wypowiedzi.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.