Njitickie Novice, Ludwik Tomović, 23.10.2020 r. o 23:39
Historia dni minionych w trzech obrazkach

BrsLDD6C.jpg
Dotacje
18 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andronik, Mateusz Wilhelm, Ola Marcjan-Chojnacka, ramael, Cillian Saerucaeg, Adi Alatristé.
Serduszka
6 293,00 lt
Ten artykuł lubią: Mateusz Wilhelm, Joanna Izabela, Andronik, Ola Marcjan-Chojnacka, ramael, Joahim von Ribertrop von Sarm, Cillian Saerucaeg, Adi Alatristé, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Michał Jerzy Potocki, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Mateusz Wilhelm
w dziesiątkę
Odpowiedz Permalink
Andronik
Kto nie dotuje ten z Centrali - hop, hop, hop.
Odpowiedz Permalink
ramael
Ej, Ludwik, nie bij aniołka.
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Szkoda że tak się dzieje.

Niby wg. państw stowarzyszonych za obecną sytuację generalnie odpowiada Kanclerz Prokrustes. Miał swoją polityczną wizję i uparcie bronił swoich wartości. Jakby był Kanclerz techniczny, bez żadnego zmysłu politycznego, to też by było źle. Pewnie w jakimś stopniu winni są poprzednicy, na co obecni nie mają wpływu. Swoją cegiełkę dorzucają wszyscy bierni politycznie obywatele, którzy z różnych powodów się teraz nie angażują. 3 grosze na lokatę spierdolenia wpłacili zwolennicy zniesienia powszechnych wyborów Kanclerza. no i Sejm poprzedniej kadencji, który wybrał "złą" osobę. Ale i tak, właściwie ze względu na 1 osobę obrywają wszyscy spoza państw stowarzyszonych, a którzy wchodzili z tym państwami w jakieś interakcje. Czynników jest i było tak wiele, ale fala błota idzie na 1 osobę. W takiej rzeczywistości ciężko jest działać i wychodzić z jakimkolwiek pomysłem.

Tendencje niepodległościowe powstały już wiele lat temu, zapewne jeszcze za panowania pierwszego Księcia, dlatego rozumiem decyzję. Szkoda tylko że nie spróbowano kontynuować modelu współpracy z Sarmacji z Partnerami, ale z innym Kanclerzem. Jest opcja wotum nieufności. Moim zdaniem świadomie z niej nie skorzystano, gdyż cierń w przeszłości dawno został wbity i z każdym był coraz głębiej. Sytuację może mógłby poprawić uległy, sprostytuowany w zakresie poglądów Kanclerz, ale też wymaganie od kogoś zachowania niezgodnego z własną wolą, żeby trzymać kolosa na glinianych noga była niedorzeczna.

Powtórzę raz jeszcze — szkoda że tak się dzieje, szkoda, że w takich okolicznościach.

Są osoby z dłuższym stażem, ale starych drzew się nie przesadza. 9 lat to też stosunkowo długo, przez co ja się nie odnajdę w nowej rzeczywistości. Pozostaje życzyć Sarmacji i przyszłej Unii powodzenia. Dziękuję za przeczytanie.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
@Seweryn W pełni się podpisuję z waszym osadem i trafnym komentarzem;Wszyscy po trochu zawinili.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.