Park Stołeczny, Piotr vel Bocian, 20.10.2020 r. o 15:39
Anioły mają nowego szefa

Dnia 20 października 2020r. oficjalnym trenerem zespołu Anioły Grodzisk został Toran von Rehentapfer. Ma to zarówno pomóc narracji jak i poprawić wyniki zespołu. Dotychczas miejsce to nie było obsadzone i sprawą szkoleń oraz prowadzeniem zespołu, w tym także ustalaniem taktyki podczas meczów, zajmował się menadżer zespołu Piotr vel Bocian.

Toran von Rehentapfer urodził się na przedmieściach Grodziska w bliżej nieokreślonym roku (jak sam mówi "było to wiele sezonów temu"). Karierę rozpoczął jeszcze w szkole podstawowej w drużynie KKS Nieopłotowani Gnojowisko. Jako pełnoletni zawodnik przeszedł do zespołu Naprzód Grodzisk, gdzie po roku przeniósł się do Aniołów Grodzisk, gdzie grał do końca swojej piłkarskiej kariery. W kolejnych latach próbował sił jako trener w podrzędnych zespołach ligi okręgowej, nieistniejących już nawet UKS Tajfun i KS Trash Attack Górka. Teraz przyszedł czas na Anioły.

8utAQCvo.jpg
Toran von Rehentapfer podczas zorganizowanej konferencji prasowej odpowiadał na pytania dziennikarzy i kibiców.

Z nowym trenerem kibice wiążą wielkie nadzieje, chociaż martwią się oni obecną formą zawodników. Zespół, który drugi sezon z rzędu ociera się o podium, wyraźnie potrzebował zmian, aby się rozwijać. Nie bez znaczenia jest fakt, iż Anioły Grodzisk są w fazie przygotowań do rozgrywek, a dwa pierwsze mecze towarzyskie przegrali.

Fani zapewnili, że pozostaną z klubem na dobre i złe, o ile będą widzieli starania zawodników i profesjonalizm selekcjonera. Toran von Rehentapfer obiecał, że drużyna dla swoich kibiców będzie zawsze dawała z siebie wszystko.

Zapytany o ewentualne zmiany w zespole poinformował:

- Muszę przyjrzeć się najpierw zawodnikom, zanim złożę wiążące deklaracje i podejmę decyzję.

Dociskany przez dziennikarzy na temat przyszłości drużyny dodał:

- Skład jest pełny i trudno myśleć w takiej sytuacji o wzmocnieniach. Natomiast na pierwszy rzut oka widać, że 8 zawodników na linii obrony oraz trzech bramkarzy, to tłok, który trzeba rozładować. Jednak na poważne kroki proszę poczekać kilka tygodni, gdy będę miał więcej informacji na temat możliwości poszczególnych graczy.

Czy w takim razie obecny skład jest w stanie w tym sezonie powalczyć o awans?

- Zespół ma duży potencjał, który pragnę wykorzystać – poinformował podczas spotkania. - Nieważny jest staż w zespole, ale umiejętności i aktualna forma. Jeśli zawodnik będzie miał serce do gry, to znajdzie się w składzie – zapewnił. – Razem damy radę wszystko. Czy mamy szansę na awans? Oczywiście, szansa jest zawsze, ale czy to się uda, zobaczymy po rozegraniu kolejnych osiemnastu meczów w lidze.

Na pytanie dotyczące polityki finansowej dotychczasowego trenera oraz stanu budżetu zespołu (wyraźne są braki gotówki) Toran von Rehentapfer oznajmił wymijająco:
- Każdy z trenerów ma różny styl prowadzenia drużyny oraz rozporządzania budżetem i następca zawsze musi sobie poradzić w zastanych warunkach. Wkrótce zobaczymy, czy mój sposób przyniesie wymierne korzyści.


Nie wszyscy jednak zadowoleni są ze zmian w zespole i było to widać już przed konferencją. 34-letni obrońca Bodo Pagels, który w zespole gra od października 2013 r. oraz 32-letni pomocnik Florian Wehner, wychowanek szkółki piłkarskiej Aniołów, nie czekając na konferencję nowego selekcjonera, zapowiedzieli przejście na emeryturę po nadchodzącym sezonie. Piłkarze nie chcieli jednak odpowiedzieć na pytanie czy ich decyzja wiąże się ze zmianą trenera. Podobnie Toran von Rehentapfer podczas konferencji pozostawił te pytania bez komentarza. Wymownie wskazał jednak na 36-letniego Vernona Kiplinga, który jest zawsze w podstawowej jedenastce, mówiąc, że profesjonaliści tacy jak on są w stanie pokazać się w każdych warunkach jak z najlepszej strony.

3visfPet.png

Anioły Grodzisk, to zespół, który do SLP dołączył w lipcu 2006 roku jako Rotor Precelkhanda. Po licznych zmianach nazw, obecną otrzymał w październiku 2010 r. i z krótką przerwą ma ją do dziś. W minionym 37. sezonie SLP zajął czwarte miejsce z 31 punktami i szesnastoma straty do lidera. Zespół zanotował dziewięć wygranych meczów, cztery remisy i pięć porażek. Zespół grał podobnie zarówno u siebie jak i na wyjazdach. W obydwu przypadkach miał zerowy bilans bramkowy (Dom 12:12, Wyjazd 16:16), jednak u siebie zdobył na boisku o jeden punkt więcej. Anioły Grodzisk mają na koncie wiele nagród, jednak wiążą się one z dość odległą już historią i nawet ostatnie ważne wyróżnienia pamiętają już tylko wytrwali kibice – wygrana SLP Ekstra Klasa w sezonie 18 oraz Zwycięzca Pucharu SLP w sezonie 31. Ostatni raz zespół został wybrany Drużyną Miesiąca w maju 2018 r.

Zmagania Aniołów Grodzisk w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej można śledzić w poniższym wątku.
Dotacje
5 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Prokrustes, Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan.
Serduszka
4 651,00 lt
Ten artykuł lubią: Prokrustes, BetelRigSun (Karol von Sarm), Severin Verwaltung-Esteladio, Joahim von Ribertrop von Sarm, Antoni Kacper Burbon-Conti, Michał Michaelus, Henryk Leszczyński, Eugenia von Sarm, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan
Znam tego trenera. Razem robiliśmy licencję MUP Pro. Trochę na picu jedzie jak Demollari, ale życzę powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Co można powiedzieć, życzę powodzenia i sukcesów na boisku. Czytając dossier trenera odnoszę wrażenie że jest to człowiek, przed którym postawiono konkretny cel i on ten cel wykona. Powodzenia
Permalink