Gazeta Hasselandzka, Piotr de Zaym, 11.10.2020 r. o 21:39
Na początek - lokacje

M
ój znakomity poprzednik na urzędzie Lorda Szambelana Królestwa Hasselandu, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, wymyślił coś bardzo ciekawego: lokacje. Zgodnie z nowym Prawem Lokacyjnym, obywatel hasselandzki może dostać ziemię do samodzielnego nią zarządzania.

1zJ4TSfq.jpg

Na czym polega lokacja? Jest to coś "o szczebel niżej" od lenna. Zainteresowany wskazuje teren - miasto, a może jego część (wyobrażam sobie np. dzielnicę stołecznego Angemont jako lokację), wieś, część wyspy - i otrzymuje nad nim zarząd. Zostaje Lordem Namiestnikiem, określa lokalne przepisy, tworzy narrację, szuka mieszkańców, rozbudowuje swoją lokację. A jeśli będzie to korzystne, może zaproponować przekształcenia lokacji w lenno.
Wstępnie nakreśliłem pewne warunki. Lokacja nie może obejmować całego Angemont - to jakby oczywiste. W Shimontsen są bazy wojskowe, więc one też muszą być z lokacji wyłączone. Cyberia jest regionem szczególnym, zajmę się nim sam. Na terenach zamieszkanych przez Razuryjczyków trzeba uwzględnić ich specyfikę. Ale to nie powinno przeszkadzać w tworzeniu własnych, wspaniałych, niezwykłych lokacji.
Zamierzam też wskazać tereny, na których dopuszczone zostaną lokacje uwzględniające jakieś istnienie magii. Oczywiście, w ograniczonym zakresie, bo nie jest moim zamiarem przekształcanie Hasselandu w jakiś kraj magów. Tym niemniej pewne elementy magii pojawiły się już w moim Lennie Gór Złotego Dzwonu.
Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby snuć swoją wizję najpiękniejszych miast i urokliwych wiosek, ziem zamieszkanych przez tubylców i nowoczesnych osiedli. Lokacje pozwalają na snucie swoich wizji. Lokacje pozwolą nam zaludnić Hasseland w sposób nieoczekiwany i niezwykły. Lub też zupełnie zwykły, jeśli ktoś woli zwyczajność. Oczywiście, w jakichś sensownych ramach - bo Hasseland musi pozostać tym, czym był i jest: ziemią w przeszłości "azjatycką", ale zamieszkaną też przez ludność "europejską".
Wkrótce przedstawię bardziej szczegółowe zasady tworzenia lokacji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 997,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Albert Jan Maat von Hippogriff, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Michał Jerzy Potocki, Piotr Jankowski, BetelRigSun (Karol von Sarm), Severin von Verwaltung, Eugenia von Sarm, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Mkbewe Czarniecki
Dziejowe odkrycie. Boję się co będzie, gdy Hasselandcy naukowcy i wizjonerzy pójdą krok dalej.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@Mkbewe Będzie szczęśliwość powszechna :) hasselandzcy naukowcy i wizjonerzy pracują w swych Tajny, Laboratorium Szczęścia! 秘密運氣實驗室
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
Ciekawe. Czekam na następne części.
Odpowiedz Permalink
Eugenia von Sarm
Czy taki obszar, teren do samodzielnego będzie jakoś w systemie, tym informatycznym?
Czy będzie na forum jakiś specjalny wątek wydzielony?
Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Fajnie pomyślane, ciekawy jestem na ile jest to do utrzymania. W obecnym kryzysie demograficznym, oraz jak się to ma do miejsc istotnych dla KH ?
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.